Skocz do zawartości
  • 0

Kanały z USA - jak je mieć ?


login
 Udostępnij

Pytanie

18 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Pasmo C fragment widma fal elektromagnetycznych w zakresie promieniowania mikrofalowego. Częstotliwości tego pasma to Od 3.4 do 4.2 GHz

W łączności satelitarnej jako sygnał dosyłowy analogowy lub cyfrowy.

 

W telewizji satelitarnej sygnał wykorzystywany jest przez kraje o dużej powierzchni, ze względu na szerokie wiązki tego pasma. Używają go przede wszystkim państwa Azjatyckie (Rosja,Chiny, Tajwan...) państwa obu Ameryk (USA,Brazylia) czy też kraje afrykańskie.(źródło http://pl.wikipedia.org/wiki/Pasmo_C) Natomiast tunery używane w Polsce do odbioru Astry , Hod Birda są przystosowane do odbioru "pasma Ku" a zakres tego pasma znajduje się w częstotliwości od 10 do 18 GHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam

Tak na dobrą sprawę to ciężko bedzie cokolwiek złapać.

Tu masz wykaz satelit które są widoczne z Polski: http://pl.kingofsat.net/satellites.php i tam znajdziesz informacje o sile sygnału i co za tym idzie wielkosci anteny.

Gdybyś podał konkretnie o jakiego satelite Tobie chodzi to zpewnością było by łatwiej doradzać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeżeli interesuje cię amerykańska telewizja polecam pozycję satelitarną 15 W.Jest tam sporo dość regularnych przekazów dla amerykańskich stacji głównie wiadomości ale jest czasem trochę normalnego programu,ponadto można czasem zobaczyć futbol i hokej z USA.I co najważniejsze wystarczy typowa antena 90 cm (ja nawet na 70 cm co nieco odbierałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Znaczy się tak - bezpośrednio kanałów prosto z USA odebrać nie da rady, ponieważ satelity, które nadają sygnał na teren USA są w Polsce niewidoczne lub ich wiązki są skierowane w taki sposób, że nawet antena gigant nie pomoże. Ale dobrze prawi @anttys - na 15°W (satelita Telstar 12) bardzo regularne dosyły ma NBC. W zasadzie 24h leci tam MSNBC, a dodatkowo na kilku sąsiednich częstotliwościach pojawiają się wyrywki z innych kanałów NBC (ale nie seriale, głównie wejścia live i informacyjne, a kilka razy trafiłem teleprompter :lol2: ). Jeśli kręcą Cię sport i seriale, to może być kiepsko, bo czasem coś ze sportu poleci, ale trzeba mocno polować i nigdy nie wiadomo co się trafi - nie można liczyć na konkretne transmisje. Być może dobrze byłoby mieć w takim przypadku obrotnicę, bo sport zdarza się też na 22°W (bardziej NHL i sporty walki) i 24,5°W (najprędzej NBA). Ale za to od strony informacyjnej jest na 15°W (na razie) nieźle. Minus jest taki, że nie wiadomo jak długo taki stan rzeczy się utrzyma. Na razie transmisje lecą w ten sposób od... wielu lat, ale równie dobrze mogą je zakodować lub wyłączyć, jutro albo za rok...

 

Antena na 15°W jak wspomniano - powinna dać radę 90 cm. Ustawienie - mocno na południowy zachód, inaczej niż Hot Bird i Astra. I smykałka do polowania na transmisje oraz porządniejszy odbiornik satelitarny.

 

Swoją drogą lubię zerkać czasami na 15°W na te dosyły. Nie wiem jak to robią, ale amerykańska TV jest przyjemna w oglądaniu, nawet reklamy mają fajne; nie wiem, może to jakieś skryte marzenia o amerykańskim śnie? ;)

 

EDIT: Ciekawe trzy posty pod rząd - najpierw Mr.Expert, następnie Mr.Rakieta, a na koniec Mr. Orbita :lol2: Jeszcze jakby tu Mr. Music wpadł, to byśmy mieli komplet postów z serii "Mr." :lol2: Brakuje Ms. Satelity. Wtedy byłoby tak, że Mr.Rakieta wynosi Ms. Satelitę na Mr. Orbitę, a Mr.Expert wie jak to możliwe, wszak jest ekspertem :lol2: Jakby ktoś nie wiedział dlaczego Ms. Satelita, a nie Mr. Satelita - jak już coś jest wynoszone na Orbitę, to bym chciał kobietę :P (aczkolwiek zdałem sobie przy okazji w tym momencie sprawę, że zwaliłem nick, bo Orbita jest rodzaju żeńskiego - no cóż... Tylko Mr.Rakieta się nie śmiej, bo masz tak samo :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous

@Mr.Orbita widzisz, tak się składa, że słowo SATELITA nie jest rodzaju żeńskiego*: http://pl.wiktionary.org/wiki/satelita i w sumie prowadząc dysputy na tym forum warto to wiedzieć. ;)

 

Poza tym każdy, kto jest przy zdrowych zmysłach i mający dostęp do takich portali jak "kingofsat", doskonale wie co widać na naszym niebie, i że dokładnie opisane są satelity, w które można wycelować położone na terytorium Polski anteny.

 

Za to posiadając dużą przestawną antenę, jest się zdecydowanie przed wszystkimi w tym wyszukiwawczym szaleństwie, no powiedzmy hobby, żeby nikogo nie urazić. :)

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

*-Sprawa ma się analogicznie, jak z rzeczownikami: bandyta, czy banita itd.

Tu wykład prof.Bralczyka: http://wgad.wp.tv/i,WGAD-Rodzaje-i-odmi ... 43#m746101

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...