Skocz do zawartości

EyeTV DVB-T USB Mac OS


dx73
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno kupiłem ten malutki tunerek DVB-T na USB z myślą o oglądaniu TV na laptopie Macbook Pro.

Dokładniej jest to Elgato deluxe DTT.

 

Niewiele jest sprzętu DVB-T pod Mac OS, ale ten chodzi naprawdę dobrze. Szybko wyszukuje programy, soft jest stabilny, pełne EPG.

Bez problemu chodzi w Anglii z kanałami Freeview, ale uwaga, nie odbiera kanałów HD. Jak na razie na rynku nie ma sprzętu do odbioru DVB-T2 pod Mac OS.

 

Do kompletu jest dołączona mała antenka mangetyczna długości ok 15cm oraz jeszcze prostsza antenka teleskopowa podłączana wprost do mini gniazdka na tunerku. Jest też przejściówka do podłączenia typowej wtyczki 75 Ohm. Praktycznie w każdym miejscu Anglii odbiera co najmniej 30 kanałów.

W opisie nie ma ani słowa o MPEG-4. Ale zaraz po przyjeździe do Polski podłączyłem zabawkę i... wyszukało wszystkie polskie kanały, łącznie z TVP 1/2 HD oraz EPG. Ponieważ mieszkam blisko granicy z Niemcami, jest dodatkowo kilkanaście niemieckich kanałów. Razem 30 programów i jeden pełny EPG na 15cm druciku przyklejonym na parapecie

 

Nagrane pliki mają format .eyetv Można to eksportować i zamienic na inne rozszerzenie, np mpeg2, 4, avi.

 

Teraz troszkę inny temat, ale tematyka zbliżona: Radio DAB.

Mam przy sobie małe radio DAB + firmy GMYLE, troszke mniejsze od iPhone. W Londynie wykrywa 80 stacji, w tym Polskie Radio Londyn.

Odbiór akurat tej stacji jest ograniczony tylko do Londynu i okolic, tzn, wewnątrz autostrady M25 oraz kilka, kilkanaście km za zewnątrz.

W UK jest standard DAB i praktycznie wszędzie odbiera ogólnokrajowy multiplex BBC z wieloma programami radiowymi.

W Niemczech natomiast przyjęli standard DAB+ i tak np w Berlinie wykrywa 36 stacji. Co ciekawe, trzy programy, m.in. Deutschlandfunk są nadawane w

starszym standardzie DAB.

Jeszcze na granicy w Kostrzynie odbierało kilkanaście stacji ale po kilku km zaczęło zrywać i zniknęło. Aha, antena to jedynie kabel słuchawkowy, tzn, masa, długości ok 1.3m. Mieszkam 40 km od granicy, dosyć wysoko i trzymając kabelek poziomo, nadal mogę odbierać kilkanaście stacji DAB+ z Berlina, pomimo odległości 120 km !

 

Radia DAB/DAB+ nadają na dawnym pasmie III TV, czyli kanały 6-12, 170-230 MHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...