Skocz do zawartości

Czy dekoder mógł uszkodzić konwerter?


Rekomendowane odpowiedzi

Opiszę wszystko od początku. W czwartek, (Boże Ciało) coś mnie podkusiło i zacząłem sprawdzać, czy na CP jest już TVP1 i 2 HD. Zrobiłem skanowanie kanałów i nic. Pomyślałem, że zrobię twardy reset. Wyjąłem kabel z dekodera, włożyłem i co?... brak sygnału. Pomyślałem, ze poruszyłem kabel antenowy, więc zarobiłem na nowo i nic. Skróciłem w sumie kabel o jakieś 15cm i nadal nic. No cóż, pomyślałem, że padł dekoder, może jakieś przepięcie. Boże Ciało, więc musiałem czekać do piątku. W piątek wiadomo, mecz, a ja pracuję i nie wiem, czy dekoder padł, a jeśli tak, to czy wymienią mi od ręki. W APS sprawdziłem dekoder i okazało się, że jest ok. Wracam do domu, myślę sobie, że może jednak coś z wtyczką. Podłączam, zarabiam kabel od nowa i ... brak sygnału. Wziąłem stary konwerter, bo może w tym przyczyna i podłączyłem, ale nadal brak sygnału więc wróciłem do poprzedniego. No to pozostał kabel, więc lecę szybko do sklepu, bo do meczu coraz bliżej. Kupiłem nowy kabel, szybko zarobiłem i ...brak sygnału. Do meczu godzina, a ja bez satelity. Sprzątnąłem graty, trudno nie obejrzę w HD. Pół godziny przed meczem jeszcze próbowałem poruszyć konwerterem i zauważyłem, że jest dosyć ciepły i wtedy olśnienie. Nie sprawdzałem jeszcze opcji, nowy kabel - stary konwerter. Podłączam i jest!!!

Wiem, długa ta opowieść ale mam pytanie. Czy możliwe jest, że przy resecie jaki zrobiłem, poszło jakieś napięcie na konwerter, które mogło go uszkodzić? W tym samym czacie musiał gdzieś strzelić kabel ( na załamaniu w listwie?). Czy może inaczej, kabel strzelił akurat gdy resetowałem dekoder, ale czy kabel mógłby uszkodzić konwerter? Nie wiem jak zbudowany jest konwerter, ale to chyba nie jest normalne, że się grzeje, starego dotykam i jest zimny. Dziwny zbieg okoliczności, reset dekodera i pada kabel i konwerter w jednym czasie. Macie jakieś teorie na ten temat? Na szczęście anteny nie mam od dekodera daleko, więc z wymianą kabla nie było tak trudno. Jednak zastanawia mnie, czy jeśli konwerter mógł się uszkodzić od dekodera, to czy za chwilę sytuacja się nie powtórzy. Mieszkam w Sochaczewie, gdzie dość często wyłączają na krótko prąd i taki reset dekodera odbywa się bez mojej woli. Jeszcze pytanie, czy jest sens reklamować konwerter. Jest na gwarancji jeszcze jakieś 1,5 roku. Konwerter to Inverto Black Ultra i trochę mi go szkoda, bo sygnał miałem z niego bardzo dobry. Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami się tak zdarza że padnie konwerter (przepięcie,zalanie wodą,nieszczelność) ,miałem już trzy takie sytuacje.

Konwerter nie powinien się grzać.

Jeśli masz gwarancje na niego tak jak piszesz to oczywiście że go daj do reklamacji.

Ja też jade na konwerterach firmy Inverto i z tymi konwerterami jak na razie nie miałem problemów,odpukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja w przeciągu kilku lat zauważyłem, że... LNB grzeje się wtedy, gdy... jest przebicie z oplotu w przewodzie...

Miałem już kilkanaście takich sytuacji...

Można to łatwo sprawdzić miernikiem. Na oplocie nie ma prawa być jakiegokolwiek dodatniego napięcia.

W kilku przypadkach jakie znam z życia było nawet skokowo +13 czyli polaryzacja V się wbijała. Najczęściej bywało to w tanich przewodach typu Onyx RG6CU i podobnych....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...