Skocz do zawartości

Toya analogowa - problem techniczny


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od jakiegoś tygodnia mam problem z odbiorem kilku programów z analogowej Toyi.Są to TVN,TVP 1,TVP 2,TVP Info,TV Polonia.

Obraz śnieży a dodatkowa na TVN czasami zacina dźwięk.Wczoraj był technik z Toyi i stwierdził za pomocą jakiegoś miernika elektronicznego,że na 15 metrze kabla idącego od skrzynki na klatce jest uszkodzenie (kabel ma 19 metrów do gniazdka w domu). Podobno mógł się uszkodzić podczas remontu,który był robiony rok temu. Dziwne,że dopiero teraz to wyszło :). Kable są zabudowane listwami i raczej trudno byłoby je teraz uszkodzić. Pan powiedział,że jak namierzymy widoczne uszkodzenie na tym 15 metrze to może da się to naprawić bez wymiany całej instalacji.

Powiedziałem,że to dziwne że 50 kanałów odbieranych jest bez zakłóceń a tylko te 4-5 nawalają.Pan technik powiedział,że telewizor widać dobrze radzi sobie z jednymi kanałami a gorzej z drugimi,czy coś w tym stylu.

Wcześniej w biurze obsługi gadali coś o regulacji nadajników naziemnych.

Mam Samsunga LE32B530P7W

Będę wdzięczny za wszelkie porady/wskazówki

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel tłumi na niskich częstotliwościach. Jeżeli wszystkie końcówki i rozgałęziacze są dobrze zrobione, to wymiana kabla Ciebie czeka. Ma jakąś dziurę w sobie bo jak nie ma styku to niskie częstotliwości są tłumione, a wysokie potrafią przelecieć

 

Można sprawdzić biorąc podłączając ze skrzynki te 15 metrów kabla na krótko do telewizora.

 

Miałem kiedyś taką akcję u klienta jak się stukało w ścianę to się obraz poprawiał HIHI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...