Skocz do zawartości

Czy taka instalacja TV Sat i DVB-T jest możliwa??


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, ma pytanie dotyczące instalacji antenowe. Mam na dachu talerzyk z cyfrą, chcę dołożyć antenę do DVB-T. Nie mam możliwości "puszczenia" oddzielnego kabla do nowej anteny (peszel leci pod elewacją), czy jeżeli na górze na kabel główny dolożę rozdzielacz sygnału i zsumuję sygnał, na dole- przy tv takim samym rozdzielaczem rozdzielę go to ma szanse taki układ na prawidłowe działanie ? Czy do kabla który wchodzi do TV jako sygnał Z anteny DVB-T mogę dołożyć zasilacz, czy może to spowodować jakieś zwarcia przepięcia ?? Dziękuję za odpowiedzi :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będziesz miał jakości na dekoderze cyfry, tylko samą silę sygnału zmniejszoną o połowę a z anteny do dvb-t powinien sygnał być . Ale nie powinno się stosować takich łączeń i ładować wszystko na 1 kabel. Jeszcze może cie kopnąć prąd od napięcia.

Z resztą w dvb-t nie ma nic takiego czego by w c+ nie było wiec po co ci dvb-t? możesz też jakąś pokojową antenkę podłączyć i złapać sygnał z jakiegoś Muxa w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zastosować takie coś LINK. Montujesz to przy antenach. W mieszkaniu zaś montujesz rozdzielacz tego typu, nie koniecznie ten z oferty LINK

 

Ale nie powinno się stosować takich łączeń i ładować wszystko na 1 kabel. Jeszcze może cie kopnąć prąd od napięcia.

Tak tak, Twoje napięcie rozwala mi kieszenie :brawo::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

Jestem zmuszony zmodyfikować swoje instalacje antenowe, a dokładniej mówiąc muszę usunąć instalację antenową telewizji naziemnej i zlokalizować ją tam, gdzie obecnie umiejscowiona jest instalacja telewizji satelitarnej. W takiej sytuacji powstaje problem, gdyż od anteny telewizji naziemnej nie mogą pociągnąć kolejnego kabla, więc wszystko, tj. sygnał telewizji satelitarnej oraz naziemnej muszę poprowadzić w jednym kablu.

Tak, więc sygnał telewizji satelitarnej (zez HotBird-Astra) oraz telewizji naziemnej chcę zsumować za pomocą sumatora, a następnie rozdzielić za pomocą gniazda i podłączyć do dekodera satelitarnego oraz naziemnego.

Pytanie - czy to wszystko będzie działać i jakie mogą wystąpić ewentualnie komplikacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Będzie działać i to całkiem dobrze, niemniej jeżeli kwestia dotyczy tylko odbiorników podpiętych pod istniejącą instalację anteny sat, to można zastosować przełącznik diseqc dodający sygnał z anteny dvb-t, np. ten: http://www.hollex.pl/akcesoria/przelacz ... -digiality

Tak składa się, że dysponuję tym przełącznikiem (służy mi do przełączania sygnału przy wspomnianym zezie). :) Jeżeli antenę telewizji naziemnej podłączę do tego przełącznika do sygnał do dwóch dekoderów (naziemny i satelitarny) także rozdzielam przedstawionym powyżej gniazdem? Pytam się dla upewnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Instalacja została zmodyfikowana. Wszystko działa tylko główny kabel, którym idzie sygnał z satelity oraz z naziemnej ma kilkadziesiąt metrów (nieco ponad 20), co skutkuje mniejszą mocą sygnału telewizji naziemnej na końcu kabla wyprowadzonego z gniazda. W związku z tym chciałbym zapytać się - czy na tym kablu wyprowadzonym z gniazda można założyć wzmacniacz liniowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jeśliby było, tak jak mówisz, to tak, i wtedy można zasilić z dekodera, ale jeśli wykorzystuje się odbiornik combo, to wzmacniacz rurkowy będzie miał zasilanie z kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...