Skocz do zawartości

Konwertery Twin do zeza - który Inverto wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Planuję zmienić Monoblocka Maximum XO-62, który się popsuł i nie odbiera na obu wyjściach Astry zmienić na dwa niezależne

Mam antene Corab 900, dokupie uchwyt zeza pojedynczy na rurkę i Diseqc Axing 5/2 SPU 52-00(ma zintergrowana zwrotnice do naziemnej) dobry jakościowo chyba?

 

Nie wiem tylko który konwerter Twin wybrać?

Inverto Red czy Black Premium lub Ultra?

 

Kabla do odbiorników mam około 10m

Ultra ma większe wzmocnienie i niby wyselekcjonowanie ale cena prawie 2x większa od Premium?

Inverto chyba są najlepsze? u GI i Maximum chyba gorsze komponenty i jakość?

 

Kabel wybrać Triset-113 czy DIGITAL113 TRISHIELD do połączeń?

Do jednego tunera mam Triset-113, do drugiego muszę wymienić na nowy, bo zwykły koncentryk teraz jest

 

Życzę Radosnych Świąt Wielkanocnych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

A Ja montuję od ponad 4 lat tylko Inverto, i szczerze powiem, że... nie widzę naocznej różnicy pomiędzy Black, Ultra, OPP, RED czy nawet nowej serii GREEN. Myślę że to tylko chwyt marketingowy bo... wszystkie instalacje na różnych konwerterach tej marki zachowują się praktycznie tak samo. Osobiście używam kilka REDów w TWINie i kilka Blacków z singlu. Kiedyś pokwapiłem się nawet o zakup Single Black (bez dopisków OPP, Premium czy podobnych). Kosztował wysyłkowo z KRAKOWA :-) sporo, lecz... jak dla Mnie, zwykłego użytkownika nie jest on niczym szczególnym. Umiejscowiony obok GREEN w takiej samej antenie działa tak samo (MER, BER, S/N, C/N)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Planuje w niedlugim czasie wymienic tylko konwerter główny z Twina na Quada, żeby doprowadzić tylko HB na drugą głowicę bezpośrednio bez przełącznika, ewentualnie przez gniazdo 2xSAR

Axing 5/2 obsługiwał by nadal pierwszą głowicę i inny odbiornik. Czwarte wyjście Quada było by wolne aktualnie

Wybrał bym ponownie Inverto Black Premium.

Czy nie będzie problemów z przelączaniem kanałów, itp?

Czy lepiej dokupić drugi Axing 5/2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...