Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze tunera


grzego2011
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę kupić jakiś dekoder pod HD i mam wielką prośbę o pomoc w wyborze sprzętu. Kilka osób mi podpowiada i już sam nie wiem na czym się skupić, co wybrać.

Byłem zdecydowany na Marusys VU+ Duo TWIN HDTV (ma mój kolega i jest zadowolony) jednak pojawiła się też propozycja abym kupił Clarke-tech ET-9000 bądź XTREND ET9000 (że niby te dwa to to samo).

Chciałbym kupić coś co by mi służyło bez większych problemów.

Dziękuję i pozdrawiam, grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze do tego jest równie chwalony (patrz wątek w tym dziale) Octagon 1028P.

A w czym ET9000 jest mocniejszy sprzętowo? Procesor chyba ten sam, może ET9000 ma więcej RAM 512 MB vs 384MB RAM w DUO ?

Sam też się zastanawiam nad tymi trzema, szczególnie jeśli chodzi współpracę z modułem cyfrowego polsatu i wygodę nagrywania na dysk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przechwytywaniel.jpg

 

Główne różnice na PLUS XTREND ET9000

 

- Nowszy procesor - BCM 7413 - zauważalnie szybszy odbiornik

- Pamięć RAM - 512 DDR

- Głowice czulsze - z PRZEPLOTEM

- Sprzętowy PIP - w VU+ - BRAK

- Działa TNK HD bez problemów

- NIE działa moduł CP ( kanały SD ok, kanały HD - szatkowanie )

 

Octagon 10280p = MiracleBox HD-9 w 100%, lepsza jakość obrazu ( procesor STi ), działają wszystkie polskie platformy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Octagon mi się nawet podoba, ma własny dedykowany soft (fajny interfejs), startuje o połowę szybciej niż inne tu wymienione i ma czip STi, który polecam ze względu na jakość obrazu (sam mam dekoder z tym czipkiem). Więcej nie powiem bo go nie używałem. Co do nagrywania to miej na uwadze, że na module CP nie będziesz mógł jednocześnie nagrywać i oglądać dwóch zakodowanych kanałów (takie rzeczy tylko w dekoderze polsatu lub po wyjęciu "numerków" z modułu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Clarke-tech ET-9000 bądź XTREND ET9000 parametry podobne do VU+DUO. Procek 400 MHZ. Nie posiadam tego tunera ale z tego co czytałem na innych forach bardzo szybki. Wymiata pod tym względem wszystkie tunery. Mniejsze wsparcie programowe.

VU+DUO, większe wsparcie, praktycznie podchodzi to samo co na Dreambox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Witam

 

Chcę kupić jakiś dobry dekoder HD do Cyfry i TNK. To co mnie interesuje to przede wszystkim jak najlepszy obraz zarówno kanałów SD jak i HD. 2 priorytet to funkcja PVR, dysk nie musi być wbudowany byle dało się coś nagrać na dysk 2 TB (nie wiem czy nie jest za duży) ew. pendrive. Mój budżet to około 1500 zł.

 

Problem jest taki że dotychczas nie miałem styczności z tunerami na linuxie i nie wiem czy dam rade sobie z tym poradzić, ale myślę że od czegoś trzeba zacząć a aż takiej tragedii chyba też z nimi nie ma.

 

Co do konkretnych modeli to czytałem trochę i z tego co widzę to fajny obraz jest z tunerów Technisata (chyba bez linuxa ale za to z gniazdem CI+), tylko że jest problem z aktualizacjami softów. Mi osobiście podoba sie model DIGIT ISIO S o którym niestety w necie za dużo nie ma :/

Druga opcja to Vu+ Uno ale to podobno robione jest w Chinach, w każdym razie opinie dobre (nie wiem jak z obrazem?).

Dreambox to chyba za wysoka półka zarówno cenowo jak i dla początkującego.

No i ostatnie na co zwróciłem uwagę to nowe Goldeny Media, ale zanim one się pojawią to ja sie już chyba zdecyduję. No i jest jeszcze Humax ale o nich też za dużo mi nie wiadomo jak na razie

 

Mam nadzieję że ktoś doradzi coś sensownego

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tą cenę z tymi możliwościami i wsparciem nie kupisz nic lepszego niż VU DUO. Dwa czytnki kart, dwa sloty CI.

Jeśli nie potrzebne ci 2 głowice, wolniejszy procesor i wyświetlacz, a chcesz wydać mniej, kup sobie Vu Uno też będziesz zadowolony no i zaoszczędzisz trochę kasy.

Obraz HD bardzo dobry, SD zadowalający. Bardzo ważnym czynnikiem jeżeli chodzi o jakość obrazu jest telewizor,ja polecam plazmy firmy Panasonic serii G30E.

Duże wsparcie teamów daje mnogość image, pluginów itp. GAP czyni z VU DUO kombajn multimedialny.

Oryginalne tunery Vu DUO, SOLO produkowane są w Korei. Podróbki w Chinach.

Ogólnie tuner jest wart każdej wydanej złotówki.

Dreamboxy to wyższa półka cenowa. W cenie do 1500 zł to tylko klony. DM 800 SE za około 900 zł. lub 800 HD za około 700 zł. Osobiście polecam 800 SE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to głupio brzmi ale Duo nie podoba mi sie z wyglądu :) Jeżeli chodzi o Uno to wydaje mi się że wyświetlacz ma, mniejszy jak Duo ale ma. Telewizor mam Sony z serii HX, obraz żyleta ale tuner kupuję nie ze względu na bajery ale żeby oglądać TV i najważniejsza dla mnie jest właśnie jakość obrazu przez niego generowanego.

 

Kwestia która mnie martwi to fuzja Cyfry i n-ki i to co po niej będzie, bo nie chciał bym kupować dekodera by za pół roku oglądać sobie w nim kanały FTA. Vu w porównaniu do Technisata nie mają gniazda Cl+ ale czy to w ogóle brać pod uwagę? Inna sprawa, że użytkownicy drogich tunerów na linuksie chyba nie zostaną pozostawieni na pastwę losu przez cyfrę a nawet jeśli to chyba da się je jakoś przystosować do odbioru wg nowych standardów. Pytam bo nie chcę wywalić tyle kasy i za rok czy dwa kupować coś nowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to głupio brzmi ale Duo nie podoba mi sie z wyglądu :)

Nie ma się nad czym zastanawiać, baby se do chaty nie bierzesz tylko tuner, który zawsze możesz sprzedać.

 

Vu w porównaniu do Technisata nie mają gniazda Cl+ ale czy to w ogóle brać pod uwagę?

Vu+ Duo - 2 x czytnik kart + 2 x sloty CI

Vu+Uno - 2 x czytnik kart + 2 x sloty CI

Vu+Solo - 1 x czytnik kart + 2 x sloty CI

 

Kwestia która mnie martwi to fuzja Cyfry i n-ki i to co po niej będzie, bo nie chciał bym kupować dekodera by za pół roku oglądać sobie w nim kanały FTA.

Nikt Ci nie da gwarancji co będzie za pół roku, jak sparują karty z dekoderem to pozostanie oglądanie TNK HD, lub NNK w slocie na moduł.

__________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...