Skocz do zawartości

tv nie chce przełączyć się ponownie na dekoder n (HDMI)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Stworzył mi się ostatnio dziwny problem. Zaznaczam, że tak podłączone dekodery mam od ponad 2 lat, a problem pojawił się kilka dni temu. Nic nie było ruszane w ustawieniach, chyba że któryś z domowników przeprowadza sabotaż i próbuje mnie wnerwić.

Do rzeczy:

Pod tv panasonic 50' jakiś tam, nie pamiętam jaki numer ma mam podłączone 2 dekodery: pod HDMI1 Ntv, a pod HDMI 2 cyfre+. Włączam sobie tv, włączam cyfre i nkę, przełączam pilotem od tv na AV, przełącza mi się na Nkę. Jak przełącze na cyfrę, albo spowrotem na zwykłą antenę to jest ok, problem pojawia się, gdy chcę spowrotem przełączyć na Nkę to jest czarny ekran. Cyfra działa cały czas, a żeby obejrzeć coś na Nce, to muszę wyłączyć dekoder, przełączyć na zwykłą antenę, włączyć spowrotem dekoder Nki i dopiero przełączyć na Nkę. Nie muszę opisywać zdenerwowania, kiedy oglądam jeden mecz na cyfrze, a jeden na Nce i muszę włączać co chwilę dekoder. Dajcie jakąś wskazówkę, błagam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kable nic nie pomagają, w menu TV nie ma nic o dvbt, ogólnie strasznie okrojone to menu, nic sie prawie nie da zmienic. Jak wyłączę Nkę, przełącze na zwykłą antenę i włączę Nkę, to tv automatycznie przełącza się na HDMI i wyświtla Nkę. Nigdy tak nie było. Może to coś podpowie?

do tego, jak oglądam zwykła antene i włącze dekoder Nki, to przełącza się na niego automatycznie i wyskakuje powiadomienie, że oglądam EC2, a nie HDMI, nie wiem czy to jakas różnica, ale wydaje mi się że zawsze było HDMI i przełączałem sobie tylko między hdmi 1, a 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...