Skocz do zawartości

Aster


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po prostu dopasowuja sie do oferty upc, ktora w analogu juz tego nie ma, pewnie nastepny bedzie comedy central. Dlatego chceuciec, bo umowa z aster konczy mi sie juz po calkowity przejeciu i pewnie musialbym wziac selecta hd ktory wedlug mnie jest beznadziejny jak za 65zeta. Przecierz to samo daje n-ka za 48zl, nie wspominajac o dekoderze z nagrywarka za jednorazowa oplate 48zl. A w upc juz trzeba bulic przy select hd 85 miesiecznie za pvr. Poszaleli.

 

Ktos sie orientuje by odpowiedziec na moje pytania z poprzedniego posta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ale panie kolego sympatyczny - nie napisałeś wszystkiego. ;)

Tak naprawdę zniknięcie tych kanałów to bardzo dobra wiadomość. Dlaczego? Bo w zamian za nie wchodzą kanały 100 razy lepsze:

 

Od 31 grudnia 2010 r. nastąpią zmiany w ofercie telewizyjnej sieci kablowej Aster. Pakiet Basic zostanie rozszerzony o następujące kanały: National Geographic, National Geo Wild, Planete i TLC. Natomiast oferta cyfrowego pakietu BasicPLUS zostanie wzbogacona o kanały Nat Geo Wild, Disney XD.

 

Nowe kanały w pakiecie Basic zastąpią kolejno: TV 5 Monde, Kuchnia TV, Discovery World, które będą nadal dostępne w ofercie cyfrowej BasicPLUS.

 

NGC i Planete? - dla mnie bomba, zabierajcie sobie to nędzne w porównaniu z nimi Discovery World i nikomu nie potrzebne TV 5 :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie lubie discovery i mnie bardziej boli odjecie tego jednego kanalu niz dodanie tych innych. Ciekawe czy jednoczesne wprowadzenie innych kanalow zmienia cos w kwesti zerwania umowy bez ponoszenia konsekwencji. Jakos widze brakuje zorientowanych w temacie, a nie wiem czy na bok aster cos mi powiedza :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się, że z tego powodu nie możesz zerwać umowy...

Przecież nie masz w obecnie obowiązującej umowie wpisanej listy kanałów ktore muszą być dostępne przez czas trwania tej umowy. Więc to, że coś dodają i coś wyłączają nie jest żadnym argumentem. Gdyby tak było to żaden operator nie robiłby zmian w ofercie bo wszyscy by zaraz wypowiedzieli umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu dopasowuja sie do oferty upc, ktora w analogu juz tego nie ma, pewnie nastepny bedzie comedy central. Dlatego chceuciec, bo umowa z aster konczy mi sie juz po calkowity przejeciu i pewnie musialbym wziac selecta hd ktory wedlug mnie jest beznadziejny jak za 65zeta. Przecierz to samo daje n-ka za 48zl, nie wspominajac o dekoderze z nagrywarka za jednorazowa oplate 48zl. A w upc juz trzeba bulic przy select hd 85 miesiecznie za pvr. Poszaleli.

Błagam, jak masz pisać takie bzdury, to lepiej nic nie pisz.

Po pierwsze, Aster taką politykę wymiany kanałów stosuje od przynajmniej dwóch lat.

Po drugie, to jeszcze UPC nie sfinalizowało umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się, że z tego powodu nie możesz zerwać umowy...

Przecież nie masz w obecnie obowiązującej umowie wpisanej listy kanałów ktore muszą być dostępne przez czas trwania tej umowy. Więc to, że coś dodają i coś wyłączają nie jest żadnym argumentem. Gdyby tak było to żaden operator nie robiłby zmian w ofercie bo wszyscy by zaraz wypowiedzieli umowy.

 

Jak to nie, to ze nie ma wyszczegolnionych kanalow nie jest podstawa, wkoncu wiem na jakich warunkach podpisywalem umowe. Na pewnym serwisie media cos tam jasno podaja ze wylaczenie kanalu z aktualnie uzytkowanego pakietu stanowi podstawe do zerwania umowy bez odpowiedzialnosci.Inaczej nikt nie bylby bezpieczny, kupilbys merca za miesiac wymieniliby ci na malucha, wkoncu oba to samochody i oba jezdza tez sadzisz ze to zaden problem :P

 

Błagam, jak masz pisać takie bzdury, to lepiej nic nie pisz.

Po pierwsze, Aster taką politykę wymiany kanałów stosuje od przynajmniej dwóch lat.

Po drugie, to jeszcze UPC nie sfinalizowało umowy.

 

Po pierwsze masz jakies lepsze wytlumaczenie? Jakos tak sie sklada ze w analgo w upc chyba tych kanalow nie ma? Mam aster od 7 lat i nie zauwazylem zeby wylaczyli albo zamienili mi cos co uwazalem za watosciowe, az do tej pory :P Po drugie umowa jest podpisana wiec finalizacja to wlasciwie formalnosc i wlasnie ustandaryzowanie obu platform jest sensownym krokiem przed oficjalnym polaczeniem.

 

 

Ps. Wychodzi z tego co sie orientowalem ze nie mozna stosowac sformulowania o wypowiadaniu czegokolwiek. Raczej trzeba bazowac na braku zgody na usuwanie czegokolwiek i zmiany warunkow umowy. I przedstawiac to jako chec dalszego kontynuowania tylko bez zadnych zmian a wylaczenie bedzie traktowana przez nas jako wypowiedzenie umowy przez aster(z ich winy) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak Ty nie pamiętasz, że Aster co roku podmienia kanały w analogu, to nie mamy o czym rozmawiać.

 

Wiesz gdyby mi zamienili w tym roku tylko te TV5 co planuja, a reszty (d.w/k.tv) nie ruszyli to powiem ci ze tez bym tego nie zauwazyl. Wiec jak molbym o tym pamietac :P A nawet gdybym zauwazyl to przez mysli by mi nie przeszlo kruszyc kopi o takie g..., ale usuniecie d.world-a to powazne odstepstwo dla mnie i nie zamierzam puscic tego plazem. Nie powiem przez te 7 lat net dzialal bosko, ale platformy satelitarne w kwesti sygnalu cyfrowego miazdza pod wzgledem konkurencyjnosci. Naprawde zeby taniej wychodzilo zamontowac instalacje satelitarna, i uzytkowac tuner pvr niz to samo zrobic w kablowce to jest powiedzialbym granda i zlodziejstwo!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi czasy z analogu wycofali m.in. Reality TV, Polsat Sport, TVP Sport, Discovery Travel & Living czy Eurosport 2. Taka ich polityka. Zresztą większość operatorów tak robi. Z tą tylko różnicą, że inwestują w ofertę cyfrową, czego Aster do tej pory nie robił i już robić nie będzie.

Ja jednak wolę UPC, czy Vectre od platform cyfrowych. Tam są kanały ze wszystkich trzech platform i to jest wygoda. A 20 czy 30 PLN nie robi dla mnie żadnej różnicy. Przy wyborze operatora zwracam uwagę na zawartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca to prawda co napisales panie Pawop, ponieważ w analogu jest Polsat Sport, wiec jedynie zgadza sie ze wycofali Discovery T&L dzisiejsze TLC i nie reality ty a Zone Reality, a jesli chodzi o Eurosport 2 to nigdy u mnie w Aster nie było takiego kanału, choć chętnie bym go zobaczyl w cyfrowce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marioking, przyklad z mercedesem zupelnie nietrafiony. Samochod to cos materialnego, placisz, zabierasz i jest Twoja wlasnoscia, nikt Ci go nie podmieni. W Aster kupujesz jedynie dostep do uslug. A jakie to sa uslugi to masz zapisane w umowie. Jesli nie ma tam wymienionej listy kanalow ( a nie ma ) to niczego nie rozwiazesz, ze jeden zabrali a inny dodali. Tak to by zadzialalo gdybys kupil canal+ a nagle zamiast canal+ mialbys filmbox. To wtedy tak. W przypadku analogu nic nie zwojujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, tak by moze chcieli operatorzy, ale prawo na szczescie jest bardziej konkretne dla abonenta bez wzgledu na wymienie kanalow oferta obowiazujaca w chwili podpisywania umowy jest wiazaca. Przynajmniej tak mi sie wydaje, bo nigdzie nie moge znalezc stosownych przypisow. Oczywiscie jeszcze kwestia zmuszenia operatora do przestrzegania naszego prawa, bo na takie postawienie sprawy konsultanci dziwnym trafem maja identyczna wersje(czyby kolega byl na liscie plac ktoregos operatoa? :P), oczywiscie niektorzy moga sie odczepic gdy uslysza taka wersje ale nie zmienia to ze ta interpetacji nie ma raczej podstaw prawnych.

 

Ps. Jesli ktos wie gdzie mozna by znalezc dokladny zapis prawny tego co przytaczam bylbym wdzieczny. Bo moje poszukiwania sa troche bezowocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rozwiązania umowy na podstawie zmian w ofercie znalazłem tylko taka sprzyjająca interpretacje na stronie rzecznika w FAQ:

http://konsument.um.warszawa.pl/kategor ... -telewizja

 

"Jakie sa skutki zmiany oferty programowej?

 

Operator nie może w dowolny sposób zmienić lub wycofać wykupionego przez abonenta kanału telewizyjnego. Przedsiębiorca o wprowadzeniu zmian programowych powinien poinformować konsumenta rzetelnie, z wyprzedzeniem co najmniej 14-dniowym, i dać mu czas do namysłu w kwestii rezygnacji z kontraktu. Zmiana oferty programowej, nawet z przyczyn niezależnych od przedsiębiorcy (np. nieprzedłużenie z przedsiębiorcą umowy o nadawanie kanału telewizyjnego) zawsze powinna gwarantować konsumentowi możliwość wypowiedzenia umowy bez ponoszenia dodatkowych opłat. """""""

 

Ale nie wiem na ile to jest mocne w kwestii prawnej i czy da się wymusić na aster :(. Jest ktoś może obeznany w temacie? Aneksik jest wrednie skonstruowany, a ceny nominalne usług są niedorzeczne. Zeby za podstawowego analoga z prawie najwolniejszym netem miesięcznie wyliczyli ponad stówę rabatu. Po upływie niecałej polowy umowy już się nie opłaca zrywać, tylko lepiej dopłacić do końca. Jak widać na rzetelność do której odnosi się rzecznik w Aster nie ma co liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo oni po prostu "dbają o abonentów posiadających starsze telewizory, w których nie ma opcji zmiany formatu obrazu" ;)

No nie tak do końca, bo obraz jest zniekształcony (ściśnięty). Jak tak dbają o posiadaczy TV 4:3 to niech przynajmnie zrobią z tych kanałów LETTERBOX, tak jak m.in. z TVN24 czy Polsat Sport.

Nie rozumiem ich polityki względem kanałów panoramicznych :roll: NIektóre kanały dają w 16:9, z innych robią letterbox, a jeszcze inne dają ściśnięte. Żadnej konsekwencji :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...