Skocz do zawartości

DVB-T z Rachocina - odbiór k.57 i k.25 - czy da radę?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

3 m nad dachem na szczycie masztu ant. mam POLKATowską 19 el. YAGĘ na k.21-60 z samym symetryzatorem.

Antena jest zainst. tylko z samym symetryzatorem i wcelowana w RTCN Łazy / Raszyn. Dzięki temu bardzo dobrze odbieram wszystkie (MUX1 k.58), MUX2(k.48), MUX3(k.55) - MUXY z RTCN Łazy / Raszyn, oddalonego o 50 km od Nowego Modlina gdzie mieszkam. Nowy Modlin leży 93 - 94 m npm. Yagę mam zainstalowaną 13 m npt.

 

W czym rzecz:

 

Mianowicie na k.57 jest DVBT z RTCN Rachocin koło Sierpca. Odl. od tego RTCN to 81 km w linii prostej, praktycznie dokładnie kierunek na Rachocin jest praktycznie dokładnie z tyłu kier. na Łazy.

 

Po przekręceniu latem tej mojej Yagi 19 el. z Łaz na Rachocin podczas testów 3 tygodniowych co noc i co rano, bez względu na tropo / jak też i bez tropo / odbierałem zdekodowany przez tuner DVBT czysty sygnał DVBT z Rachocina na k.57, pol.H, moc 100 kW ERP. Nie długo startuje też drugie 100 kW ERP z Rachocina z MUX1 na k.25.

 

W związku z tym mam pytanie, co zrobić, i czy da radę zrobić, jeśli tak to, jak zrobić, aby DVBT z Rachocina odbierać w 100% czasu / doby.

Sygnał z k.57 był i jest praktycznie do odbioru codziennie od około 19:00 do około 9:00 lub 10:00 dnia następnego. Między 10:00 a 19.00 NA K.57 pojawia się tylko czarny ekran lub / i pikseloza.

 

Wiem, że mam "pod nosem" Łazy/ megasilne i megastabilne, 2 x po 100 kW ERP, i 1 raz po 50 kW ERP ze wszystkimi 3 MUX-ami, ale odbiór Rachocina zawsze mnie interesował i interesuje i chciał bym go "zrobić" na stałę.

 

Pytanie, co muszę kupić, zainstalować, aby DVBT z Rachocina zawsze było OK. Odl. to 81 km w linii prostej, a do oficjalnego zasięgu Rachocina brakuje koło 30 km / Rachocin wg map zasięgu kończy swój gwarantowany zasięg w Płońsku. To jest ode mnie 28 km w linii prostej.

 

Nie wiem czy to ważne,ale do odbioru DVBT używam TV CRT SANYO oraz podłączonego do niego FERGUSON-a FT8100HD.

 

Nie wiem czy to ważne, też, ale sygnał radiowy UKF CCIR z Rachocina, odbierany na tunerze radiowym PIONEER F502RDS i na 3 el. YADZE na CCIR UKF zainst. 3 m nad dachem tj. 13 m npt wygląda następująco: 92,2 MHz stereo, 94,3 MHz stereo, 96,1 MHz stereo, 98,1 MHz mono, 101,9 MHz stereo, 106,3 MHz szumiące stereo, bo zakłóca "lokalne" 106,2 z PKIN w pol.V, przy konserwacji PKIN na 106,3 MHz tez mam idealnie czyste stereo. Nadajniki UKF CCIR z Rachocina poza 98,1 MHz wszystkie mają po 60 kW ERP, zaś 98,1 MHz ma tylko 2,5 kW ERP.

 

Proszę o Odp. i Pomoc.

 

Pozdrawiam,

 

-Adam-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...