Skocz do zawartości
  • 0

Zestaw TNK HD od nowa...


jaczylibodzio
 Udostępnij

Pytanie

Ponieważ jest to mój pierwszy post na forum witam wszystkich serdecznie. Przejdę od razu do rzeczy. Aktualnie zacząłem robić sobie instalację satelitarną od nowa i potrzebuję kilku porad. Posiadam czaszę paraboliczną 120cm. Poradziłem sobie z wyborem konwertera bo tutaj nie miałem wielu problemów (chyba). Założyłem twin monoblock (astra + hot bird). Kabelek zakupiłem czarny żelowany triseta i obydwa przewody puściłem pod odbiornik, no i już nie oszczędzałem wiele tylko kupiłem zaciskarkę i porządne złącza F. No i dalej już mam problem nie mały... Lubię grzebać w kanałach, stąd też wybór padł na zeza. Obecnie sygnał z Hot Birda 97% a z astry 88% (dokładne ustawianie pół dnia zajęło, ale warto), więc na tym polu jestem już zadowolony. Co dalej?

 

1. Potrzebuję tunera do TNK HD (moduł). Wymagania:

- kwota w granicach 1000zł (300zł w jedną czy drugą robi mi małą różnicę, bo biorąc już coś konkretnego to uważam że warto dołożyć kasę).

- dwie głowice

- dvb-t z możliwością wrzucenia do listy kanałów programów naziemnych pomiędzy satelitarnymi (tuner dvb-t nie jest koniecznością, ale wygodnie by było gdyby był :smile: )

- nagrywanie i możliwość archiwizowania na komputerze

- możliwość ułożenia własnej listy kanałów ( nie wiem czy moduł przypadkiem nie narzuca, nie mogę nigdzie o tym doczytać)

- timeshift

- szybkość uruchamiania ma małe znaczenie, większy nacisk kładę na szybkość przełączania między kanałami

- funkcjonalność pod złączem LAN (internet i te sprawy)

- lepsza jakość obrazu niż na ADB 2850 ST - właściwie to ogólnie coś lepszego z nie mniejszą funkcjonalnością i stabilnością ;)

 

Wstępnie wybrałem sobie arivę tt, ale nie wiem jak się sprawuje pod modułem tnk hd. Jakieś inne propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie udzielono jeszcze odpowiedzi na to pytanie

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...