Skocz do zawartości
  • 0

Jak zbudować siec na 3 TV ?Specjalne wymagania.


Irek.
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

i od razu o pomoc pytam ! :D

Niedługo nie będę miał kabla i muszę jakoś sobie poradzić z odbiorem TV. Padło na Satelitę bo w sumie tylko to pozostało.

Niestety zawsze miałem kabel i o Sat. nie wiem nic. :cry:

Bardzo Was proszę o pomoc. Myślę ze jeśli bym posiedział na Forum z kilka tygodni to by mi się rozjaśniło ale niestety nie jest to możliwe bo sprawa nagli.

Do rzeczy.

 

1.Chciałbym odbierać sygnał z Astry i Hotbird przez jedna Antenę z jak najmniejszym talerzem.

2.Sa 3 TV trzeba by pociągnąć kabel z Sat. do pierwszego Dekodera i TV tu jakoś rozdzielić sygnał i do następnego Dekodera i TV i do ostatniego 3-ciego dekodera z TV.W sumie jakieś 15m kabla miedzy TV1 a TV3.Miedzy Antena a TV1 5m.Kabel już leży z kablówki.

 

Czy jest to możliwe ?Jaki sprzęt kupić ?

 

Przeglądałem Forum ale niestety nawet nie czaje większości nazw używanych komponentów wiec muszę zapytać kompleksowo o całość.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Irek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
3.Czy jeśli zdecyduje się na jakaś płatna platformę to czy będę mógł odbierać np. na TV1 z podłączonym Tunerem płatne kanały a na pozostałych dwóch TV tylko nie kodowane z tego samego satelity równocześnie ? Myślę ze tak ale lepiej zapytam :)

 

Ja już kończę dawać rady w tym temacie bo chyba idę pod nurt a po co kogoś zmuszać ;) wtrącę tylko że jak postawisz sobie opticumy to będziesz mógł bardzo prosto podzielić kartę tnk czy c+ i oglądać płatne kanały na wszystkich tv. Oczywiście nie zmuszam Cię ani nawet nie namawiam bo nie jestem rzecznikiem firmy O. i wszystko mi jedno co tam sobie poustawiasz...

 

I może nawet lepiej jak pociągniesz te kable po pokojach bo potem będziesz miał większą szansę na uzyskanie porad na forum (ja np. lubię wyzwania i mam niepopularny sprzęt, natomiast ogólna tendencja to jest brać "to co wszyscy" a potem dopisywać się na setnej stronie wątku o problemach z jakimś fergusonem)

 

Pozdrawiam i sukcesów życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z konwerterów mogę polecic monoblock Maximum V-24 Gold.Z tunerów sd polecam Golden Interstar , używane można kupić niedrogo.Nie kupuj tunera bez czytnika,gdyż za niewielkie pieniądze można kupić kartę tnk,która nawet nie doładowana zapewnia odbiór TVP1,2,TVN ,TVN7 i Religia tv,co świetnie uzupełnia ofertę kanałów niekodowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No teraz to już muszę coś zacząć robić.:)

Wiec trochę się pozmieniało bo w końcu chce Konwerter na dwie satelity A. i Hb. i tylko z dwoma wyjściami.

Znalazłem kilka takich w polecanym przez Was sklepie ale w opisach jest ze wymagają dużych czasz.

Chciałbym jak najmniejsza max. do 60cm .

Czy któryś z tych pięciu licząc od dołu da rade na 60cm ?

A może polecicie coś innego ?

http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/monoblock/

Dzięki z góry za wsparcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Własnie ze się nie obijam i widziałem te opisy o wielkości talerza.

Ale pytam czy nie ma opcji zastosowania mniejszego ?Bo będzie to stało na balkonie i każdy cm. robi różnice.

 

Zerknijcie czy taki zestaw będzie kompatybilny.

http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/mo ... m-lmtp-04h

+

http://allegro.pl/telewizja-na-karte-ze ... 82085.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki pitter.

Parowana znaczy ze Tuner będzie działał bez karty SIM ?Jak się domyślam ale jeszcze spytam żeby się nie zdziwić.:)

 

Własnie rozmawiałem z Kolega i on twierdzi ze jego kolega ma podwójny konwerter z małym kwadratowym talerzem i działa to bezproblemowo.

Chyba się skusze na wypróbowanie takiej opcji.Chyba ze powiecie ze to nie pójdzie na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...