Skocz do zawartości
  • 0

Jak zbudować siec na 3 TV ?Specjalne wymagania.


Irek.
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

i od razu o pomoc pytam ! :D

Niedługo nie będę miał kabla i muszę jakoś sobie poradzić z odbiorem TV. Padło na Satelitę bo w sumie tylko to pozostało.

Niestety zawsze miałem kabel i o Sat. nie wiem nic. :cry:

Bardzo Was proszę o pomoc. Myślę ze jeśli bym posiedział na Forum z kilka tygodni to by mi się rozjaśniło ale niestety nie jest to możliwe bo sprawa nagli.

Do rzeczy.

 

1.Chciałbym odbierać sygnał z Astry i Hotbird przez jedna Antenę z jak najmniejszym talerzem.

2.Sa 3 TV trzeba by pociągnąć kabel z Sat. do pierwszego Dekodera i TV tu jakoś rozdzielić sygnał i do następnego Dekodera i TV i do ostatniego 3-ciego dekodera z TV.W sumie jakieś 15m kabla miedzy TV1 a TV3.Miedzy Antena a TV1 5m.Kabel już leży z kablówki.

 

Czy jest to możliwe ?Jaki sprzęt kupić ?

 

Przeglądałem Forum ale niestety nawet nie czaje większości nazw używanych komponentów wiec muszę zapytać kompleksowo o całość.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Irek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Na odbiór z 2 satelitów raczej nie. Generalnie dobrze jest założyć 80-tkę nawet na 1 satelitę, bo jest zapas na złe warunki pogodowe. Oczywiście na 1 satelitę możesz założyć nawet 60-tkę, ale trzeba ją idealnie ustawić i przy złych warunkach mogą być zaniki. 80-tka to nie jest taki wielki talerz. Tunery z platformy, jaką wybierzesz. Na dzień dzisiejszy na 3 tunery możesz podzielić tylko Cyfrę i TNK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak jest. 3 kable niestety muszą być.

Możesz zmniejszyć czaszę nawet 60cm - ale przy deszczu musisz się liczyć z utratą sygnału (wtedy telewizja sat przestanie działać). Dodatkowo możesz mieć słabszy sygnał z jednego satelity (polecam ustawić dokładnie HotBird), bo Monoblocki się robi pod czasze 80cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Panowie z tymi kanałami po Polsku jest o.k w sumie wystarczy mi Polonia bo to kwintesencja :) No i Historia jest dla mnie ważna.

Z ta dużą czasza to jakoś bym przecierpiał ale ciągniecie 3-ech kabli to katastrofa po prostu się nie da tego zrobić.

coś tam słyszałem o Wireless TV czyli przesyłaniu sygnału bez kabli chyba na 2,4GHz.Wiecie może jak by to mogło wyglądać i czy dało by się coś takiego zorganizować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeszcze tele5, polonia1, edusat, itv, tvs, tvr, tv biznes, tvp info na astrze... nie jest tak źle z tymi kanałami.

Pierwsze dwa pokoje ogarniesz tunerem Opticum Multiroom. Jak już ogarniesz to można pomyśleć o dołożeniu tunera na trzeci pokój.

Dwie satelitki zadziałają też na czaszy 60cm, trzeba będzie wycentrować czaszę pomiędzy satelity.

 

PS zapomniałem o TV TRWAM :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Czytałem już na Forum o Opticum Multiroom no ale i tak nie ogarniam :(

Czyli w dwóch pokojach może być sygnał bez ciągnięcia kabla ?

kabel pojedynczy z kablówki już leży można go wykorzystać.

 

Może być w dwóch a nawet w trzech. Radzę nie robić wszystkiego naraz bo to za dużo komplikacji. Ten tuner załatwi Ci dwa pokoje a jak już wszystko zadziała i się sprawdzi to dołożysz drugi. A jak Ci wszyscy będą mówić że się nie da to znaczy że z całą pewnością się da.

 

Pozdrawiam ;)

 

PS nawet nie czytaj o Unicable bo to nie uciągnie dwóch satelit

PS2 trzy kable owszem muszą być, z balkonu do pierwszego pokoju; tam stawiasz tunery i z nich idziesz po tych kablach co masz od kablówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miałem też kiedyś taki sam problem,tzn. rozdzielenie sygnału na trzy telewizory.Jednak w ostateczności zdecydowałem się na rozwiązanie tradycyjne,to tylko z pozoru jest niewygodne.Ze względu na posiadanie sagemcoma musiałem wykupić MR i splitter...jedną kartą obsługuję sagemcoma,a druga jest w splitterze.Warto dobrze przyjrzeć się ewentualnym miejscom przeciągnięcia kabli, można je nieraz ukryć,te z kablówki warto wykorzystać.Ja mam splitter przewodowy i wszystko działa bez problemu.Uważam,że ta opcja jest ''warta grzechu" przy większym abonamencie, z dużą ilością kanałów.Ta niezależność w odbiorze zwraca dyskomfort montowania wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Oświeć mnie, jak można wycentrować czaszę pomiędzy satelity?

Należy użyć takiego uchwytu:

 

http://www.hollex.pl/anteny-satelitarne ... n-triax-td

Jak to założyć do 60-tki po Wizji, Cyfrze, albo nawet 70-ki Polsatu. Próbowałeś?

Panowie bądźcie miłosierni z tymi kablami. :)

Do pierwszego Tunera mogę jeszcze pociągnąć 3 ale później już musi być dla dwóch pozostałych tylko jeden ten od kablówki.

sonik79 jeśli Cie dobrze zrozumiałem to jest to możliwe ?

Może znajdzie się jakiś Link na taki Tuner ?

http://www.satserwis.pl/pokaz.php?nazwa=oferta/12/1295.dat umożliwia przesłanie 2 sygnałów sat jednym kablem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Jak to założyć do 60-tki po Wizji, Cyfrze, albo nawet 70-ki Polsatu. Próbowałeś?

 

Nie ale na moje oko łapa tych triaxów jest łudząco podobna do łapy mojej cyfry 60cm. W razie czego drobne niekompatybilności można załatwić wiertarką i wkrętami ;)

 

http://www.satserwis.pl/pokaz.php?nazwa=oferta/12/1295.dat umożliwia przesłanie 2 sygnałów sat jednym kablem.

 

Myślałem o czymś takim ale cena nie zachęca a w dodatku żeby to spiąć z monoblockiem trzeba wydać jeszcze drugie tyle na multiswitch (o czym się nie wspomina ale tak jest).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To wtedy stawia się więcej tunerków w jednym pokoju a do innych się rozprowadza wizję i sygnał pilota (i tutaj wash&go czyli Opticum MR ale można też użyć transmiterów). Jestem pewien że kopałem tak długo aż wykopałem że trzeba podpiąć multiswitcha, chyba że możesz się pochwalić znajomością instalacji bez tego elementu - chętnie się zapoznam (nadal u siebie mam problem z kabelkami, nie mogę pociągnąć dodatkowych kabli do talerza a chcę zachować monoblocka i mieć więcej tunerów - na razie jest używany jeden dekoder naraz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Możesz kupić dwa Dreamboxy i zamontować do jednego dwie głowice. Następnie dokupić (ewentualnie) dwie karty WiFi na pasmo n.

Do dwóch pozostałych pokojów kupujesz następne dwa Dreamboxy, do nich także po dwie karty WiFi na pasmo n.

Po odpowiednim skonfigurowaniu urządzeń będziesz miał sygnał rozprowadzony zupełnie bezprzewodowo.

Całkowity koszt - zakładając że kupisz klony wyniesie lekko licząc 4 000 zł.

 

A na poważnie - jak nie poprowadzisz kabli to wydaje mi się że nie ma sensu się bawić w więcej niż jeden telewizor. Albo zostaw wszystko dla telewizji naziemnej i koniec.

Jeszcze jedna opcja - żeby nie prowadzić kabla po całym domu, tylko po kawałku (o ile masz możliwość) - zainstaluj następną(e) antenę(y) dla tych dodatkowych telewizorów.

 

Albo jeszcze inaczej: kupujesz kilka najprostszych dekoderów, każdy ustawiony na inny kanał - i każdy wpuszcza sygnał do kabla (z telewizją naziemną) - w ten sposób możesz dorzucać kanały z TV-SAT kosztem .. nawet 50 zł za każdy kolejny kanał (1 - trzeba szukać np. na allegro 2 - w takich warunkach możliwy jest odbiór niektórych kanałów na tym samym kablu - wszystko zależy od parametrów pracy konwertera; poczytaj na wiki o konwerterze full-band i zasadzie działania). Do każdego dekodera należy doliczyć koszt poboru prądu.

 

Zastanów się jeszcze nad naziemną telewizją cyfrową - może nie warto bawić się w kanały FTA z TV SAT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ludzie, zlitujcie się, mamy komuś poradzić proste i zrozumiałe rozwiązanie a nie dywagować nad milionem możliwości.

Jak dla mnie Opticum MR jest prostym i relatywnie niedrogim rozwiązaniem. Wpuści sobie sygnał tv/pilota do kabla od kablówki i juź. A potem może zrobić to samo z kolejnym tunerem (kabel koncentryczny od kablówki uniesie nawet 50 kanałów z modulatora, więc co tu mówić o dwóch).

Po co bajdurzyć o dreamboxach, instalacjach do stacji tv kablowych albo dvb-T (skoro ktoś chce mieć astrę to niech ma astrę, ja też mam i żadne dvb-T mnie nie urządza bo nie mieszkam pod zachodnią granicą żeby złapać niemieckie kanały).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sat. wyobrażałem sobie jako tanie,proste i bezproblemowe rozwiązanie.

Okazuje się ze jest inaczej.:(

Niestety dalej nie wiem co zrobić. :(

Wasze rozwiązania i chęć pomocy jest o.k po prostu myślałem ze będzie mniej problemow z rozdzieleniem sygnału a tak chyba nieuchronnym jest pociągnięcie kabli bo inne rozwiązania są drogie i dla mnie skomplikowane.

Chciałbym Was jeszcze zapytać o kilka rzeczy.

1.Jaki polecacie podwójny konwerter(Astra,Hotbird) z wyjściem na 3-4 Tunery ?

2.Czy czasze są rożne czy ważna jest tylko średnica ?Jaka wybrać ?

3.Czy jeśli zdecyduje się na jakaś płatna platformę to czy będę mógł odbierać np. na TV1 z podłączonym Tunerem płatne kanały a na pozostałych dwóch TV tylko nie kodowane z tego samego satelity równocześnie ? Myślę ze tak ale lepiej zapytam :)

4.Jakie polecacie Tunery,chętnie proste i tanie ?

 

Odpowiedzi na pewno da się znaleźć na Forum ale tu znacie już konkretna sytuacje.

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...