Skocz do zawartości

Splitter dla Cyfry +


Jovik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem nowym uzytkownikiem i zwracam sie o pomoc. Mam Serwer RFLink 600 + 2 karty RFLink 600. Odleglosc miedzy serwerem a kartami do 50 m. Karta Client na starym Pionierze dziala bez zarzutow chociaz czasami sie wylaczy i po 2-4 sekundach znowu wlaczy. Problem mam z drugim dekoderem Philips HD PRV. Tam czasami zdazy sie ze dziala, jak juz dziala to 2-3 godizny i diody gasna - trzeba wyjac i wlozyc karte by dzialalo. Probowalem Client 600 sprawdzac na 4 roznych odbiornikach Philips HD PRV i za kazdym razem to samo - albo wogole nie dziala albo gasna diody po jakims czasie. Gosciu od ktorego kupowalem nie bardzo wiedzial co. Obluga Greena zaproponowala zakup Interfejsa by uaktualnic oprogramowanie - sprzedawca zapewnia ze jest najnowsze.

 

Ktos pomoze ?? Bede wdzieczny !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosciu od ktorego kupowalem nie bardzo wiedzial co. Obluga Greena zaproponowala zakup Interfejsa by uaktualnic oprogramowanie - sprzedawca zapewnia ze jest najnowsze.

Ktos pomoze ?? Bede wdzieczny !

 

Ale w czym Tobie pomóc? Bo nie napisałeś. Wgraj najnowsze oprogramowanie i wtedy zobaczysz. Jak nie będzie działać to wymień/oddaj do serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie jest wgrane najnowsze oprogramowanie, przynajmnije sprzedawca tak utrzymuje. Czytam od poczatku temat i praktycznie takie rzeczy sie nei dzieja. Wkladam karte, mingna diody i koniec. Tak kilka razy, az w koncu dziala na chwile i znowu gasna diody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja również jestem nowym użytkownikiem i nie mogę się zdecydować na zakup splitera oraz tunera. Spliter bezprzewodowy na 5 telewizorów (cena jak najniższa) oraz dekodery,polecono mi Ferguson Ariva 120 combo , i na tym będzie podłączony telewizor hd i na dzień dzisiejszy wystarczą jeszcze 2 dekodery SD. Resztę dokupię później bo będą musiały być HD. Ze Splitterów ServerRFLink100. Bardzo proszę o pomoc bo już się pogubiłem w tym wszystkim. Sprzęt z allegro bądź sklepu internetowego. Z góry dziękuję a ja zabieram się do czytania lektury w/w 1429 postach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I poleciłby Pan jakiś dekoder z nagrywaniem i hd do tego? bo w liście współpracujących tunerów nie ma fergusona którego chciałem kupić.

Po pierwsze na forum nie ma czegoś takiego jak Pan/Pani po prostu ~cytrynek :)

Nie wiem do jakiej kwoty chciałbyś kupić tuner, to jest podstawowa dana. Osobiście odradzałbym Tobie zakup Fergusona nie jest to firma godna zaufania. Ja żałuję, że mam ich produkt gdyż po 1,5 roku od zakupu tunera zaczęły się dziać różne rzeczy z oprogramowaniem. Jest to niepoważna firma i lepiej nie kupować od nich nic jak zależy Tobie na długim wsparciu i użytkowaniu tego tunera. Obecnie gdyby nie moduł dawno bym sprzedał to coś.

Tak więc polecałbym Tobie: OPENBOX S9 HD, OPTICUM HD X7 XTS703p lub ciut droższy LinBOX AVIRA 300 (umożliwia domowy sharing np: masz 2 tunery tej firmy i 2 karty CP i Cyfry+). Wymienione tunery współpracują ze splitterem diviso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie jest wgrane najnowsze oprogramowanie, przynajmnije sprzedawca tak utrzymuje. Czytam od poczatku temat i praktycznie takie rzeczy sie nei dzieja. Wkladam karte, mingna diody i koniec. Tak kilka razy, az w koncu dziala na chwile i znowu gasna diody.

 

Spróbuj jeszcze raz zaprogramować karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Majzel. Przegrzebalem w sobote caly watek i kilka wnioskow wyciagnalem. Zmienilem w spliterze karte: był Multiroom, wlozylem zwykla. Zresetowalem ( 15 min bez karty) spliter. Zaprogramowalem od nowa karty i chcyba najwazniejsze ! ZWIEKSZYLEM ZASIEG - mala antenke ze splitera zastapilem wieksza. Jak narazie dziala, jednak znowu raz wylaczylo mi sie bez podania przyczyny :) Tak pisze dla wyjasnienia, gdyz patrzac wstecz na archiwum bylo kilka pobobnych przyczyn, jednak nikt tego dokladnie nie opisal. Mam nadzieje ze w przyszlosci komus pomoge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zamierzam rozbudować instalację domową z dwóch telewizorów na cztery. I tu jest problem, ponieważ nie wiem który splitter wybrać. Zastanawiam się między SmartWi, a Clone+ a do tego dwa dekodery Philips HD 6201. Bardzo proszę przedstawcie mi plusy i minusy jednego i drugiego systemu. Z góry dziękuję. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Clone+ i mogę wymienić jego plusy i minusy :)

 

plusy:

 

- fajny wygląd (dla niektórych to ważne, nie wiem jak dla ciebie)

- sygnalizacja diodami na kartach klienckich (widać czy się łączy, jaki jest poziom sygnału itd.)

 

minusy:

 

- 150 m zasięgu podane na opakowanie to totalna bujda (u mnie serwer jest na parterze a dekoder na 1 piętrze i sygnał nigdy nie przekroczył 60 %)

- nieraz problemu ze współpracą z niektórymi dekoderami ( ja mam Arivę 200 i nieraz musiałem resetować dekoder bo karta nie chciała ruszyć)

- do aktualizacji potrzebny windows xp

 

Podsumowując to już raczej bym drugi raz nie kupił Clona+, wszystko jest niby fajnie sygnalizowane diodami, można łatwo zobaczyć gdzie tkwi problem kiedy nie chce działać, ale produkt dyskwalifikuje słaby zasięg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

(...)

 

- 150 m zasięgu podane na opakowanie to totalna bujda (u mnie serwer jest na parterze a dekoder na 1 piętrze i sygnał nigdy nie przekroczył 60 %)

 

(...)

Podsumowując to już raczej bym drugi raz nie kupił Clona+, wszystko jest niby fajnie sygnalizowane diodami, można łatwo zobaczyć gdzie tkwi problem kiedy nie chce działać, ale produkt dyskwalifikuje słaby zasięg.

 

To chyba kiepsko czytałeś, skoro nie doczytałeś, że 150m zasięgu Clone+ ma NA ZEWNĄTRZ!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

a taka szybka podpowiedz, który z poniższych tunerów polecacie do wspołpracy z clone+ (wszystkie w podobnej cenie)

OPTICUM x403p

Openbox S9

Openbox S10

Ariva 120

 

jedyne na czym mi zalezy to zeby byl HD i ewentulanie mogl slyzyc do odbioru naziemnej cyfrowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki franco78

 

niezbyt dokladnie przyjrzalem sie specyfikacji tunerow bo wychodzi nato ze tylko ariva obsluguje dvb-t

 

dvb-t nie jest dla mnie najwazniejsze (moze go wsumie nie byc)

bardziej liczy sie niezawodnosc sprzetu i latwosc uzytkowania

o arivie czytalem rozne dziwne opinie wiec postanowilem sprawdzic inne opcje przed zakupem tunera

 

edit

ostatecznie wybralem arive

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...