Skocz do zawartości

Splitter dla Cyfry +


Jovik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuje splittera, który będzie dobrze współpracował z dekoderem Strong srt 6880.Mam już taki tuner z Cyfrą a teraz zastanawiam się czy nie kupić drugiego lub Arve 100E. Mógłby ktoś coś doradzić ? Posiadam już konwerter twin,jeszcze muszę dokupić splitter i drugi dekoder.

 

Także dołaczam sie do pytania posiadam podobny tuner Strong srt 6860 i planuje zakup taniego tunera pod HD czyli Arive 100E i także szukam dobrego splitera przewodowego do tego zestawu, z tego co czytałem to nadawał by się Small II i Big II ale one kosztują 230 i 250 zł (z 3 kartami). Natomiast np Medium IV(w którym pisze iż nie obsługuje tunerów z seri Ariva) juz tylko 130 zł (tez z 3 kartami). Także może lepiej dołożyć to 100 zł do lepszego tunera niż wydawać na podobny splitter ?

 

Kupuje z 3 kartami bo planuje w przyszlosci powiekszenie o 1 tuner a tak pozatym zamówilem konwerter Quad i chciałem zapytać czy nie bedzie przeszkadzac jesli 2 lub 1 slot zostanie pusty ? Mam nadzieje iż nie bendą wystepowały jakieś zakłucenia sygnału lub inne problemy :S

 

Chciałem przy okacji zapytać o Arive 100E o jakość obrazu w SD i HD a także szybkość przełaczania kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów mam stary kilkuletni spliter przerobiony ala leśny dziadek pice 16f628a w serwerze i klientach lecz od listopada ciągle mi sie zacinają kanały gasną co parę minut na dekoderach mam 3 filipy i jednego pioniera karta najnowsza cyfry ma ktoś jakieś nowe wsady do serwera i kart było by fajnie z medium IV pozdrawiam oto mój emial gosia.bp@interia.pl jak ktoś może podesłać to bardzo proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Pytalem sie juz o to, jednak nie dostalem jasnej odpowiedzi. Wiec, powiedzmy - mam pakiet Optimum z paczka canal+. Kupuje splitter MEDIUM IV. Mogę podłączyć do splittera 2 TV i na każdym z nich ogladac 2 rózne programy placac 1 abonament? Na jakiej zasadzie dziala taki splitter? Potrzebuje 2 karty od C+ i 2 dekoderów, 2 anten? Czy jezeli mam 1 antene na 2 wejscia to to wystarczy?

 

Czym rózni się splitter od multiroomu? Tutaj nie musze nic ladowac? Place tylko 1 raz 125 zł za splitter i ogladam za 1 abonament na 2 roznych TV? Prosze o dokladny opis do moich pytan. Dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz:

- 1 karty Cyfra+

- 2 dekoderów z wejściami na kartę (dekodery Cyfry oprócz Sagema HD, czytniki uniwersalne np Ferguson, Opticum.. na pewno NIE te z Polsatu, n itp)

- 2 anteny satelitarne na HotBirda albo konwerter twin (2 gniazdka na kable na 1 konwerterze)

- splitter (np Medium IV, ale najlepiej doczytaj jakie współpracują z Twoimi dekoderami.. są też bezprzewodowe)

- karty klienckie (często w zestawie ze splitterem, dopytaj się u sprzedawcy jakie będą potrzebne do Twoich dekoderów)

 

Nic nie ładujesz, kartę Cyfry wkładasz do splittera od którego idzie kabel telefoniczny (najczęściej 4 żyłowy) do kart klienckich, które wkładasz do dekoderów na których chcesz oglądać.

 

Dekodery zachowują się tak, jakby w każdym z nich była włożona osobna karta. Nic to miesięcznie nie kosztuje, płacisz tylko 1 abonament.

 

A z doładowywaniem Multiroomu to już chyba przeszłość, bo gdzieś czytałem, że Cyfra wydaje teraz 2 karty bez potrzeby doładowywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie trochę z innej beczki;)

Posiadam cyfre+ a od teścia dostałem dekoder polsatu czy mogę go podłączyć nie ciągnąc następnego kabla do konwertera, czy jest jakiś rozdzielacz sygnału żeby zasilić dwa dekodery???

W chwili obecnej mam konwerter na dwa wyjścia ale z obu korzystam w cyfrze+ ( posiadam splitter ) a nie chcę się pchać w koszty.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się ze nie posiada a inaczej się nie da???

Po pierwsze to nie temat na pytania " jak podłączyć drugi dekoder" , w ten sposób robi się bajzel na forum.

Po drugie da się, wystarczy:

a) wymienić twina na quada,

B) odpiąć jeden kabel z pvr i podłączyć do polsatowskiego ( tracąc na tym pełną funkcjonalność pvr z C+ )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam turbomultisplitter z kontrolką transmisji na kartach - czerona diodka. O ile kiedyś (tak mi się wydaje) kontrolka transmisji migała regularnie co 8-12 sekund. Teraz miga w dziwny sposób np. 3 mignięcia przerwa mignięcie dłuża przerwa 2 mignięcia. I tak w różnych kombinacjach. Czy to wynik dodania kodowania nagavision czy cyfra coś miesza z danymi przesyłanymi do kart? Na razie splitter wyrabia chociaż strong się cześciej zawiesza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba zależy jednak od splittera, u mnie jest jeden port RJ45 (pozostałe 3 to RJ11) i do tego pierwszego można wpiąć zwyczajnie kartę kliencką (kabel z końcowką RJ11 także wejdzie), albo specjalny rozgałęziacz:

http://www.eliptor.pl/p393,rozgaleznik- ... -maxx.html

 

Po prostu ciągniesz kabel ethernetowy do innego pokoju i tam stawiasz ten rozgałęziacz pod który podpinasz resztę dekoderów.

Nie wiem jak to działą w praktyce, ponieważ nie miałem potrzeby użycia tego rozgałężnika przy mojej instalacji z 3 dekoderami, jednak sam splitter sobie chwalę.

 

Opis: http://epsilon.com.pl/test/index.php?pa ... vr_cfg.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam stronga 6880 miałem filipa HD PVR obecnie PACE HD PVR

Medium IV nie chciał działać ze ze strongiem i filipem ciągłe zwiechy stronga i filipa.

Później Turbo Multi Splitter filip czy pace bezproblemowo (raz na kilka - kilkanaście godzin 3 sekundowe zatrzymania), strong zawieszał się w trybie standby gdy był wyłączony na którymś z kanałaów kodowanych i dość częste zwiechy na niektórych kanałach (pomagało wyjmij-włóż kartę z tunera).

Obecnie splitter 4turbo mam go krótko ale na razie jest OK.

Z Medium IV lub Smart Card II wydaje mi się lepiej wziąść coś ze smartcarda big II lub smal III.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...