Skocz do zawartości

Splitter dla Cyfry +


Jovik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tu jest instrukcja producenta http://smartwi.net/download/smartwi_user_manual.pdf jak ustawić wysyłanie ATR.

Prawa strona na dole dokumentu (nagłówek: 'Note' i 'How to transfer ATR to Client card')

Możesz spróbować jeszcze inne softy, na głównej stronie napisano że nie ma żadnej wersji beta ale jak wejdziesz:

http://smartwi.net/download/ albo jeszcze lepiej tutaj http://beta.smartwi.net/to mają tam wszystkie wersje nawet beta. Z najnowszymi wersjami beta może różnie być więc moim zdaniem lepiej użyć ostatnią stabilną. Można jeszcze zrobić test http://beta.smartwi.net/hardware_test.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam taki oto splitter: http://allegro :censored: Podłączyłem do niego 3 tunerki tj: Pace PVR HD, Thomson TS3P, oraz Sagem SD. Mój problem polega na tym, że dosyć często jest zanik obrazu tj. powiedzmy na kilka sekund jest napisane na ekranie "Brak uprawnień do oglądania tego kanału" i po kilku sekundach działa. Sytuacja występuje jedynie na Pace i Thomsonie. Jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Mam spliter Pycha przewodowy plus trzy karty.Wszystko pięknie śmiga.Chciałbym dołożyc czwartą.

Pytania:

1. Czy czwarta karta pójdzie mając inny soft w sobie (dopiero ją kupię) czyli czy będzie wspólpracowac z innymi rocznymi kartami.

2. Czwarty tuner nie spowoduje tzw. zacinek.Trzy tunery obecnie włączone pięknie pracują.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie :) na wstępie sorki , że zawracam wam tyłki takimi [beep]ołami. Chcę kupić splitter i chciałbym się poradzić was ekspertów jaki :) Lepszy bezprzewodowy czy przewodowy?Możecie mi jakiś polecić? Dodam , że konwerter będzie quad , chcę rozdzielić na 3 tunery w tym jeden to Pace HD PRV drugi to Philips DSR 3201/91 a trzeci dopiero zakupie :) Z góry dzięki na pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

depoytbb z konwektora to nie za bardzo :D Ale z konwertera tak. Jesli chodzi Ci o doprowadzenie sygnału do jednego dekodera to jak najbardziej, ale jeśli chcesz żeby szedł do dwóch to kable muszą byc oddzielne. Możesz zastosować np. taki kabel http://www.hollex.pl/kabel/kabel-sateli ... ni-coax-1m

A co do działania, to powinien chodzić na obydwu dekoderach (tak wyczytałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Możecie doradzić jaki zestaw 3 tunerów i splitera kupić na 3 odbiorniki.

Chodzi o kompatybilność i stabilność bez wieszania się.

Instalacja do splitera podciągnięta więc przewodowy odpowiada.

 

Na alledrogo są splitery medium IV niby pasujące do wszystkiego ale na forum wyczytałem że się często wiesza. Jest też jakiś wytwór za 105zł z przeróbką Leśnego dziadka ale nie wiem jak to się sprawuje i czy to jest na atmelu czy pic ?

 

Proszę podajcie jakiś zestaw 1x nagrywarka 2x zwykłe + 1x spliter

 

Większość pisze o philipsie i fergusonie ale jakie dokładnie modele zestawić i jaki model splitera?

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już od dwóch lat ten pierwszy splitter i na 3 TV działa poprawnie (aktualnie Pace PVR HD, Ferguson FX-6600, Ferguson Ariva 100e), jedną z jego szczególnych zalet jest to że jest dostępna do niego karta łamana dzięki czemu można zamknąć klapkę w dekoderze ukrywając kartę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, a więc kupiłem spliter clone plus no i dekoder philips 3201 oraz ariva 100, wszystko było by ok, ale nie mam części kanałów na dekoderze philips 3201, probowałem przełożyć kartę bo mam też peaca 221 i tam też nie działa część kanałów takich jak discovery, disney i sporo innych. Oprogramowanie w clonie najnowsze w dekoderze również. Co może być przyczyną? ma ktoś taki dekoder i mu wszystko działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już od dwóch lat ten pierwszy splitter i na 3 TV działa poprawnie (aktualnie Pace PVR HD, Ferguson FX-6600, Ferguson Ariva 100e), jedną z jego szczególnych zalet jest to że jest dostępna do niego karta łamana dzięki czemu można zamknąć klapkę w dekoderze ukrywając kartę.

Maq czy wiesza Ci się ten zestaw czy płynnie śmiga ?

Który Ferguson jest lepszy i szybszy w Twojej ocenie FX-6600 czy Ariva 100e ?

 

I czy na tych tunerach możesz ustawić Swoją listę kanałów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw jako tako się nie wiesza sam z siebie, jednak mam na jednym kablu prawdopodobnie zwarcie które powstało przy mocowaniu kabla i powoduje one czasem pojawienie się czerwonego światełka z tylu (akurat przy tym jednym kablu) i zablokowanie działania tunera, a tak się składa że nie chce mi się teraz rozpruwać wszystkiego aby wymienić te ~20m kabla.

Co do FX6600 vs. Ariva 100e, to na pewno ten drugi dekoder, ponieważ jest już HD i nie wywala tak jak ten pierwszy czasem przy przełączaniu kanału komunikatu "zakodowano" po czym trzeba przełączyć na inny kanał i z powrotem (dodam że problem ten występuje także na bezpośrednio wsadzonej karcie, znajomy który ma FX-7900 także ma takie objawy) i wydaje mi się że ariva szybciej przełącza kanały. Ariva ma mniejszą szczelinę przy klapce, przez co niezbyt idealnie się ona domyka przy łamanej karcie splittera, jednak w FX lepiej się zamyka, ale nie ma tragedii, z pozycji fotela aż tak tego nie widać;p Natomiast w porównaniu z Pace PVR HD, Ariva ma mniejszą czułość głowicy, co na nieidealnie ustawionej antenie powoduje brak sygnału, szczegółnie na kanałach HD. Za to na pewno nie polecam FK-6900 który miałem do niedawna, potrafi się na nim na chwilę przyciąć obraz, przy czym występuje pisk, co chwilę Ferdek wypuszcza nowe oprogramowanie, jednak zbyt wiele to one nie daje :/

 

W każdym Fergusonie z którym się spotkałem była możliwość ustawiania list kanałów.

 

Przy tym splitterze miałem jeszcze podpięty Pace SD 2221 i sprawował się bardzo dobrze, niestety tutaj listy własnej nie utworzysz :/

Ogólnie to jednak jeśli chodzi o całokształt to najlepiej sprawują się Pace od C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

 

mam pytania :

- Czy można przy zamawianiu cyfry wziąć 2 dekodery pace 2221 po tej samej cenie ? czyli 99zl

- Czy te dekodery będą działać ze splitterem MEDIUM IV 2 karty i nie będzie trzeba aktywacji robić co 6h jak multiroom ?

- czy wystarczy do tego zamowic talerz od cyfry 80cm za 99zl ?

- W takiej konfiguracji powinno wszystko działać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam spliter Clone+ i 2 tunery Arive 200 i Pace PVR 7201 (od cyfry+) wszystko śmiga wysmienicie! Teraz dokupuje trzeci.

P.S. Spodziewałem sie lepszego zasiegu dla tego splitera, ( działa przez 2 pietra dom jednorodzinny choc raz sie zawiesil) no cóz poki co jest ok,

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

chciałbym rozdzielić sygnał splitterem na telewizor i monitor. Rozwiązanie kablowe, znalazłem na allegro spliiter za 150 zł, z kartami TURBO. Teraz mam problem, bo nie wiem jaki wybrać dekoder. Byłoby fajnie jakby miał opcję zapisu na dysk USB ale z drugiej strony podstawą jest to żeby było solidny. Sygnał mam z Cyfry.

 

P.S.

Dodatkowo został mi dekoder, z czasów Polsatu: Echostar DSB-616. Na aukcji producent nie wymienia tego modelu wśród obsługiwanych, czy będzie on jednak działał czy kupić nowy?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...