Skocz do zawartości

Splitter dla Cyfry +


Jovik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam

Mam problem ze spliterem.Posiadam w tym momencie 2 odbiorniki jeden to pace 2221 a drugi stron 6860.wszystko chodzi pięknie niestety co jakiś czas spliter sie blokuję - nie działaja na nim zadne kanaly a nieraz wyswietla sie komunikat brak uprawnień na jednym.ciekawstka jest natomiast że jak zostaje podłączony każdy osobno dekoder działa a gdy wladam kabel od pace to strong się rozłancza.Po wielu komplikacjach załapuję.kable sprawdzone.Tunery także (prócz pace tego nie wymieniałem). próbowałem konfiguracji ze strongiem 6880,2 x sagem sd i ten sam przykład. spliter sprawdziłem u znajomego działa bez problemowo ma taki sam jego zachowuje się w mojej sytuacji identycznie-kupiłem nawet drugi spliter- medium IV speed turbo plus karta ze zworką i bez niej.teraz mam podłaczony spliter fx fonix czy mozliwe że to wina pace?

ponizej splitery z jakich korzystam:

 

 

http://img17.allegroimg.pl/photos/oryginal/20/07/95/03/2007950328

http://img16.allegroimg.pl/photos/oryginal/21/00/28/31/2100283180

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka możliwość,że wspomniany strong nie współpracuje dobrze z tym splitterem,Zrób tak,zostaw tylko 2 Pace i zobacz jak będzie to działało,jak bez problemu to pożycz trzecie dekoder od znajomego i sprawdź taką konfigurację,ale musi to być np. taki sam Pace.Ja miałem podobną sytuację z dwoma takimi samymi dekoderami i starym fergusonem,który zakłócał pracę pozostałych dekoderów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem co majeranek15, posiadam splittera diviso multisystem standard podłączonego do niego pvr pace z cyfry+(śmiga dobrze), oraz fergusona arive 202e i na karcie klienckiej diviso mam ustawione pod fergusony arive bardziej wymagające, siła sygnału jest ok, i jak włączam fergusona, pokazuje mi się ze kanał zakodowany, w arivie 202 jest wgrany najnowszy soft oraz w splitterze jest wgrany najnowszy soft, nawet jak przełącze na 3,6mhz z 6mhz dalej nie pokazuje kodowanych programów, nie wiem, może w ustawieniach arivy mam coś źle, jak włoze orginalna karte c+ wszystko gra, prosze o pomoc, jeszcze pod tego splittera mam podłączony stary dekoder nie hd i tam hula wszystko ok.

siła sygnału 86%

jakośc sygnału 75%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, stałem się dziś 'nie'szczęśliwym posiadaczem sagemcoma dsi87. Trochę czytałem (niestety po fakcie) o komplikacjach między tym dekoderem i różnorakimi splitterami. Wiem więc, że jeszcze rok temu nie było mowy o rozdzieleniu sygnału z tego dekodera, ale czy od tego czasu coś się zmieniło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam pytanie do doświadczonych splitterowców. Mam obecnie Pace PVR HD od Cyfry. Zastanawiam się nad multiroomem. Oczywiście alternatywą dla 20zł miesięcznie jest zakup splittera, który podzieli mi kartę i drugiego dekodera. A ponieważ kompletnie się na tym nie znam mam parę pytań do osób, które bawią się tym na co dzień.

 

1. Czy to działa? Pytanie zasadnicze. :) Nie chcę bawić się w szukanie rozwiązań napotkanych problemów, braki sygnału, problemy z obrazem, dźwiękiem etc. Jeśli nie ma pewnej technologii to już wolę multiroom. Szukam rozwiązania bezobsługowego.

2. Czy działa wersja splittera wireless? Czy nie ma problemów z zasięgiem?

3. Jaki splitter działa najlepiej i najpewniej? Tak jak pisałem mam Cyfrę+ i PACE PVR HD.

4. Jaki dokupić drugi dekoder HD? Chodzi mi o Wasze rekomendacje oparte na doświadczeniach, żeby na 100% działało.

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1. Jak najbardziej działa, jednak czasami (1 na 2-3 msc) zdarzają się małe problemy - które dość łatwo da się naprawić

Ad2. Tak działa. Ewentualne problemy z "zasięgiem" (czy też precyzyjniej z przesyłaniem uprawnień na karty klienckie) zależne od modelu splittera, odległości "bazy" od dekoderów (tu pomaga antena), ilości i jakości przeszkód (ściany / stropy) które musi pokonać sygnał

Ad3 Osobiście używam SerwerWireLink. Dzielę sygnał na Peace PVR, Fergusona i stareńkiego Mediasata (idzie do wymiany na Arrivę 202e)

Ad4. NIE Segemcoma

 

Ponieważ dzielę na 3 odbiorniki (teoretycznie mam możliwość na 8)), to wymusza to wykorzystanie splittera, ale nawet jakby multiroom umożliwiał podział sygnału na 3 odbiorniki to i tak wolałbym splitter - jest bardziej "user friendly"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...