Skocz do zawartości

Splitter dla Cyfry +


Jovik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Proszę o rade dotyczącą zakupu splitera, aby działał na dekoderach Pace PVR HD, oraz Philips DSX 6010.

Z tego co czytałem najlepszy byłby Clone+, jednak jego cena wynosi 500 pln.

Na temat pozostałych spliterów opinie były bardzo rozbieżne.

Dodam, że może to być spliter przewodowy. Najbardziej zależy mi na tym, aby był stabilny i szybki.

Czy kupie taki do 200 pln ?

Proszę o pomoc w wyborze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a miał ktoś styczność z tymi splitterami za 105 zł z wiadomych aukcji, niby sprzedawcy mówią że to będzie działać, zależy mi tylko żeby to w miarę sprawnie działało.Mam pace pvr i zamierzam zakupić sagema lub coś w tym guście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam small3 razem z dwoma arivami 100. Wcześniej miałem arivę z ze strongiem 6880 no i były czasem zacięcia co parę dni. Po upgradzie small3 ze strony producenta na wersję multicas wszystko działa bez najmniejszych zacięć. Radzę tego stronga odłożyć na półkę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie gniazdo telefoniczne http://www.a-lan.com.pl/index.php?stron ... &podkat=25 niesttey wiekszego zdjecia nie znalazlem ale na jednej stronie , tak jak widac, jest 1 w zielonym okręgu i 2 w zielonym kółku. po drugiej stronie jest 3 w niebieskim okręgu i 4 w niebieskim kółku. mając kabel 4-żyłowy, gdzie żyły mają kolory standartowego kabla telefonicznego czyli czarny, czerwony zielony i żółty to jak ma to zatrzasnąć ? oczywiscie gniazdo z ktorego kabelek idzie do karty abonenckiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby rozwiać i moje wątpliwości związane z doborem splitera przewodowego? Chce podłączyć do niego Dreamboxa 7000s i dekoder z cyfry Pace DSR 2221.

Inwestować w Cardsplitter GreenEightSystem, Cardsplitter PIC czy w Spliter Medium IV którego ostatnio mnóstwo na allegro i którego cena jest nieco niższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest sens inwestowania paru stów w splitter. Jakieś dwa miechy temu kupiłem na allegro Medium IV podłączyłem go skrętką komputerową i działa - raczej śmiga na trzech dekoderach philips PVR, strong, kenwood - cena za wszystko 170 zł w komplecie splitter, 30 m skrętki oraz 1 m kabla na wzór oraz oczywiście końcówki rj 11. Montowałem to wszystko z 1 godz. w domku jednorodzinnym i jestem bardzo zadowolony. Sąsiad ma jakiś oryginalny zestawik za ok 600 zł bezprzewodowy oczywiście i zacina mu non stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Opticum 4160cx, Philipsa PVR HD i chyba ten sam splitter (za 105PLN z Allegro). Od stycznia działało mi wszystko idealnie (lekkie przycinki tylko w momencie włączania dekoderów) ale od paru dni mam problem - komunikat o braku karty na obu dekoderach. Jeszcze dwa dni temu pomagało wyjęcie karty ze splittera i włożenie jej do Philipsa a potem ponowne przełożenie do splittera, ale pomaga na coraz krótszy czas. Dzisiaj próbowałem jescze aktywować kartę z ICA ale pomogło na godzinę i znowu to samo. Podejrzewam nawet, że pomaga nie samo przekładanie karty a fakt, że w tym czasie splitter jest wyłączony. Może po prostu się uwalił i po właczeniu zasilania coś się przegrzewa po pewnym czasie... W każdym razie zestaw działał idealnie

 

Mam splitter Medium IV (dekodery Pace 2221 i Sagem SD) i dokładnie takie same objawy. Co jakiś czas splitter przestaje działać, a niestety od dwóch dni nie chce już się uruchomić. Czy to jest norma w tych urządzeniach? Czy ktoś sobie poradził z takim problemem czy po prostu splitter do wymiany (ma 4 miesiące)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Przymierzam sie do zakupu splittera konwertera (twin) oraz być może nowej anteny (chyba, że ta co mam będzie odpowiednia a posiadam talerz cyfrowego Polsatu sprzed 3-4 lat czy nie będzie ona za mała ani nie będzie przeszkadzała w dobrym odbiorze programów cyfry plus??) Posiadam jeden dekoder philipsa dsx 6010 oraz stronga 6880 i moje pytanko brzmi: jaki konwerter i splitter będą odpowiednie dla tych dwóch dekoderów aby to jakoś współgrało i odbierało dobrze sygnał. Dobrze by było aby splitter nie był jakiś kosmicznie drogi i głownie chodzi mi o przewodowy. I czy lepiej kupić konwerter hd już tak na przyszłość czy lepiej kupić normalny? Mało sie znam w tych sprawach więc liczę na waszą pomoc. Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezły wybór nie ma co jeden przewodowy a reszta kosmiczna cena polecicie coś taniego do pace pvr i philips dsx6010,jaki splitter i konwerter czy te quady z allegro za 30zł zwinela czy coś dadzą radę? odrazu mówię że ma to działać na dwóch telewizorach crt więc jakość nie musi być oszałamiająca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie na allegro Medium IV. Ja mam takiego za 170 zł i śmiga na trzech dekoderach. Zero przycinek i zawieszeń. Zamówiłem u gościa także dwie 15 metrowe skrętki komputerowe zarobione oczywiście końcówkami rj 11 i poświeciłem godzinkę na montaż ....

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chciałbym zakupić splitter przewodowy, który będzie współpracował z modułem głównym Multiroom. Czyli moduł główny w czytniku serwera, do niego dwie karty klienckie. Jaki splitter spełni moje oczekiwania? Taki układ, ponieważ nie chcę zbyt wiele kabli (trzeci tuner na module dodatkowym Multoroom), a bezprzewodowe splittery są drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wątku piszecie, że karta główna z multiroomu działać będzie w splitterze. Na jakim splitterze to testowaliście? Ja posiadam BIG II na Atmelu a muszę podłączyć 3ci TV, a odpada ciągnięcie kabli w budynku. Prosiłbym o szybką odpowiedź. Będę bardzo wdzięczny.

 

[Aktualizacja] Wziąłem multiroom, aktywowałem w tunerach obydwa moduły, moduł główny wrzuciłem w splitter i działa pięknie bez zacięć. Po kablu pięknie śmiagają 3 TV + 1 TV na module dodatkowym :):lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam . mam duzy problem.

 

Mam od jakiegos czasu splitter Smartwi na 3 karty na ktorym chodzi C+. Wszystko smigalo przez pol roku super. Teraz w 1 karcie wyskakuje mi w Arivie 200 w zakladce czytnik kart CA - kodowanie viacces i oczywiscie zaden kanal nie chodzi.

 

Probowalem wgrywac nowe oprogramowania i nic.

 

Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz nowsze oprogramowanie w Arivie, jest w menu ustawienie zegara taktującego prędkość dla czytnika kart, ustaw na niższą wartość, bo domyślnie jest wysoka. A kłopoty przypuszczalnie mogły się pojawić ze względu na zmianę fec (zmieniła się korekcja) i dołożenie kanałów dla których też potrzebne są klucze więc splitter musi więcej danych wysyłać do kart klienckich. Rozumiem że Ariva jest w zasięgu nadawania splittera i tu nic nie było zmieniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...