Skocz do zawartości
  • 0

Jakość sygnału sat a wielkość anteny


Adasko
 Udostępnij

Pytanie

Witam Wszystkich!

Zdarzyło mi sie ostatnio zamontować kilka zestawów Cyfrowego Polsatu.Standartowa antena polsatowska 70-tka.Wszystko pięknie i ładnie śmiga równiez kanały HD ,jednak wchodząc w menu "ustawienia anteny" gdzie widoczne sa paski siła i jakość sygnału ,widzę siłę na pełen pasek natomiast jakość na poszczególnych transponderach 70-80 procent długości paska.Czy to normalne zjawisko? Czy z anteny 70-tki można uzyskać pełne 100 procent jakości widzialne na dekoderze na pasku? Jak duża musiała by być antena aby sprostać temu zadaniu?

Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ustawianie anteny sat bez miernika sygnału jest mało dokładne Adasko ,

tuner nie dość że niedokładnie pokazuje jakość sygnału to jeszcze ma dużą zwłokę w aktualizacji tego parametru ,

anteny od Polsatu czy N-ki są moim zdaniem ok ale trzeba je poprawnie ustawić a sygnał 80% jakość jeśli tuner pokazuje na 100% właściwie wystarczy ,

tunery sat albo zaniżają jakość sygnału czy siłę albo zawyżają więc nie można się na tych parametrach opierać > to jedynie info że sygnał jest ok .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Polsatowskie tunery poazują poziom zazwyczaj ze standardowego tylko transpondera. W tunerach n,ki sygnał jest jakby zaokrąglany do optymalnego oglądania. U mnie przykładowo na tej samej antenie Nbox Recorder pokazuje 100% na 100% natomiast Polsatowski tuner mini pokazuje około 80%. Czasza polsatowska 70. Nigdy nie uda nam się ręcznie ustawic jakości 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

Jeżeli o mnie chodzi, to na Hot Birdzie na antenie 100cm pasek poziomu sygnału pokazuje 82%, a pasek jakości - 76% - 78%. Jedynie na niektórych kanałach HD (Canal+HD, TVP HD) tuner pokazuje jakość na 80%. Wszystkie kanały odbieram jednak bez jakichkolwiek zakłóceń, nawet w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Początkowo też się obawiałem, że może trzeba lepiej ustawić antenę. Ale jak zobaczyłem, że kanały odbieram przyzwoicie, to uznałem, że jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

powiem wam ze sie troche uspokoilem czytajac ten watek. co ja nie robilem zeby dobrze ustawic antene a jakosc sygnalu srednio nigdy nie przekraczala 80%, a przeswit na niebo raczej dostepny. I potwierdzam, mierniki tunerowe to co jeden to inny. Jak mialem ten pierwszy tuner TNK HD to jak jakosc wpadla na 100% to ciezko bylo ja zgubic. Teraz na Octagonie 1028 miernik jest dla poszczegolnego TP i 80% to max co wycisnalem z tego tunera. Nie ukrywam ze przydalby mi sie miernik, powiedzcie czy te z alledrogo wychylowe po pare zeta to cos warte czy pic na wode ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak, możesz ich użyć jako piszczałki, lub do straszenia sąsiadów.

Wg. mnie najlepiej zakupić jakiś dekoder z dobrym wskaźnikiem. Dobrze sprawdzały się FK-6900 (ale musisz widzieć obraz na TV żeby odczytać wskazanie); stare BCT 1430 po odpowiednim przełączeniu pokazywały na wyświetlaczu jakość sygnału. Ostatecznie możesz oceniać sygnał na słuch (jak napisałem 2 posty wyżej) - zakłócenie polega na zasłonięciu konwertera ręką, w odpowiedniej odległości (dość ciężko opisać jednoznaczny sposób jak to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

najczęściej popularne "mydelniczki" mierzą /prawidłowo-a raczej "wskazują",bo są po prostu wskaźnikami/ tzw.RMS (root mean square),czyli średnią kwadratową sygnału pośredniej częstotliwości wychodzącego z konwertera.Do przeciętnych zastosowań zazwyczaj wystarczają,podobnie,jak "ręce,które leczą" Kol.@lpm11 /pzdr./Ja również,gdy miałem pierwszy taki wskaźnik często przysłaniałem konwerter kawałkiem folii metalowej,gdy brakowało zakresu tłumika i wskazówka tłukła o obudowę,szczególnie przy większych antenach,lub konwerterach o większym wzmocnieniu.

Fascynację stuprocentową długością paska jakości odradzam,po prostu ustawiamy na max.Wszak na prędkościomierzu samochodu też bywa znacznie większa wartość km/h ,niż ten jest w stanie pojechać...Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...