Skocz do zawartości

Nagrywanie w TNK HD - czy to ma tak dzialac?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam pytanie o dzialanie nagrywania w ADB 2850 z TNK HD.

 

podlaczam dysk, tuner go formatuje i informuje ze dostpeny jest time shift oraz nagrywanie

jak wcisnę R na pilocie, to nic się nie dzieje- ale nie mogę przelaczac kanałów, wiec niby tuner cos wtedy robi

wciskam więc stop na pilocie i LIST zeby otworzyc listę nagrań, mam znaczek Prosze czekać, i pokazuje się zielony znaczek. u gory - dysk wolny w 100% (znaczy nic nie nagrał). wychodzę z tego wciskając BACK, bo inaczej nie mozna.

 

Wyglada ze nie nagrywa, ALE jak właczę program to dysk ciagle pracuje i mogę wcisnac PAUzę na pilocie po czym cofnąć - znaczy ze tuner jednak nagrywa. wcisniecie STOP powoduje wlaczenie napisu Na zywo na ekranie.

 

Probowalem zaprogramowac przez EPG i najechanie na program oraz wcisniecie OK i nagraj program - nic się nie nagrało.

 

Dodam ze probuję tego wszystkiego na kanałach z DVB-t,

 

Czy Wy tez tak macie, bo nie wiem co moze byc przyczyną?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa wszystko na DVB-S i DVB-T. Wczoraj na moment coś się zwiesiło z timeshift podczas nagrywania z DVB-T ale po resecie dekodera wróciło do normy. Mam już ze 30 nagrań z DVB-T i nic się nie dzieje.

Za to wściekły jestem na brak wyłączania dysku po przejściu w standby. w 0x23 działało w 0x25 już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
Z tego co się orientuję to chyba nie ma możliwości nagrywania z DVB-T. Dostępny jest tylko bufor cofania i pauza. Spróbuj tego na kanałach z satelity.

 

Nagrywam sporo z DVB-T i z satelity bez żadnego problemu. Również, a właściwie z wcześniej zaprogramowanych audycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie przy aktywowanej karcie (ale chwilowo bez jakichkolwiek "płatnych" kanałów) nagrywanie dla DVB-T działa prawidłowo, mogę też oglądać wcześniej nagrane materiały.

Szacunkowe "zużycie" dysku to u mnie luźno licząc około 2GB na godzinę nagrania filmu (policzyłem w pamięci z grubsza ile godzin filmów nagrane i ile % dysku zajęte). Nie ma wskaźnika zajęcia w MB/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałbym się "podpiąć" pod temat - posiadam dekoder ADB 2850st i chcę sobie dokupić do niego właśnie zewnętrzny dysk .

Niestety jako kompletny lamer satelitarny :lol2: mam pytania na które nigdzie nie znalazłem odpowiedzi - może Wy mi pomożecie.

 

1. Czy da się nagrywać jeden program np. TVN jednocześnie oglądając np. Filmbox?

2. Czy jest możliwość zaprogramować (podczas nieobecności w domu) na nagranie jakiegoś konkretnego programu z TV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że tak działa albo jedno nagrywasz albo drugie a z naziemnej możesz nagrywać program i oglądać pozostałe 7 programów w ramach mux2. Ale jeśli Ci to nie odpowiada to zawsze możesz kupić za 2tysiące niezależy tuner z podwójną głowica sat i naziemna i wtedy takiego problemu nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaa.. zachciało mi sie wcisnac 'uruchom ponownie dekoder' - do tej pory (od 2tygodni) mialem podlaczony dysk samsunga 320HI, i dzialalo wysmienicie.

po ponownym uruchomieniu mam komunikat " urządzenie jest zbyt wolne aby mogło bezproblemowo działąc jako zewnętrzny dysk twardy. Listę poloeconych urzadzen znajdziesz w podreczniku".. podlaczalem w innej kieszeni, to samo.

Pomocy - czy ktos wie co z tym fantem zrobić? :(( załamuje mnie ten dekoder - nie wiem co jeszcze mu strzeli ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odzew.. wyłączalem dekoder juz z 10razy z prądu, brak zmiany. nie zmienialem przewodu USB jest taki jak do tej pory.

mam druga kieszen, podłaczylem ją i w niej dysk zachowuje siętak samo- dekder uznaje ze jest za wolny :((

nie wiem co mam teraz zrobic, sprzedac ten dysk i kupic jakąs adatę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...