Skocz do zawartości
  • 0

spliter sygnału antenowego


bolec1
 Udostępnij

Pytanie

witam mam pytanie odnośnie rozgałężnika sygnału antenowego podobnego do tego z linku niżej

http://www.hollex.pl/akcesoria/rozgalez ... sat-rsat-2

 

I moje pytanie brzmi czy moge taki przełącznik zastosowac w instalacji satelitarnej czyli żę podpinam pod ten rozdzielacz kabel z anteny i moge swobodnie oglądac kanały z danego satelity bez kłopotu na 2 niezależnych tv. Czy za pomocą takiego rozdzielacza moge ominąc wymiane konwertera na twin.

Mam nadzieje że napisałem jasno o co chodzi.

 

Ewentualnie korzysta ktoś z takiego urządzenia i jak to wygląda w rzeczywistości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam.Gdyby było to możliwe-zbędne byłyby twiny,quady i inne rozbudowane konwertery.W rzeczywistości sygnał satelitarny ma 4 składniki dwa pasma-górne i dolne,każde z nich składa się z sygnałów o polaryzacji poziomej i pionowej.Konwerter uniwersalny w jeden z 4 stanów wprowadzany jest przez współpracujący z nim tuner za pomocą zmiany nabięcia zasilającego 13-14/17-18 volt /zmiana polaryzacji/i obecności sygnału 22 kHz lub jej braku/zmiana pasma,czyli przedziału częstotliwości roboczej/.Tak to wygląda w b.dużym uproszczeniu.Co prawda istnieją splittery sygnału SAT,lecz do innych zastosowań,głównie w instalacjach odbioru zbiorowego.Użycie ich z konwerterem uniwersalnym powodowałoby,że jeden z tunerów miałby wpływ na pracę drugiego,narzucając mu pasmo i polaryzację sygnału.Splitter nie jest również przełącznikiem-jest tylko rozgałęźnikiem.A miało być tak pięknie...Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...