Skocz do zawartości
  • 0

Włączanie/Wyłączenie Telewizora i Dekodera tym samym Pilotem


karol2505
 Udostępnij

Pytanie

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Czy jest jakiś pilot uniwersalny, który potrafi jednym klawiszem włączyć 2 urządzenia naraz (przykładowo tv i tuner)?

 

Np.Logitech 300i. Ja takowy posiadam. Ma guzik Watch TV pod którym programujesz jakie urządzenia po jego nacisnięciu mają się włączyć (TV, Sat, DVD, Amplituner) i jakie źródło sygnału ma być wybrane (działa tylko z niektórymi sprzętami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja polecam Logitech Harmony 525.

 

Posiadam go od dwóch lat i jest bezbłędny.

 

Jednym przyciskiem włączam tv, dvd, amplituner, przełączam tv na av 2 i dodatkowo otwieram szufladę dvd, po zakończeniu oglądania jednym przyciskiem wyłączam wszystkie te urządzenia.

 

Do zaprogramowania jest osiem kombinacji, w każdej niezliczona ilość czynności i urządzeń.

 

Liczba urządzeń obsługiwanych przez pilota to na dzień dzisiejszy 150 000 (są też np. ściemniacze do świateł).

 

Pilot posiada funkcję "uczenia" która o dziwo działa.

 

Jedynym minusem jest programowanie pilota tylko online (komputer + internet), inaczej się nie da.

No i dobre zaprogramowanie pilota zajęło mi jakieś dwa tygodnie prób :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tylko, że Harmony 525 nie jest już oferowany. Pominę jego nielogiczność ustawienia klawiszy. Oczywiście w porównaniu z 300i to 525 był wyższą półką... dużo wyższą. Za 300 zł można mieć jego nastepce, a za 500 zł Harmony One.

Harmony 300i jest w ofercie od roku i kosztuje niewiele ponad 100 zł.

Programuje się go albo poprzez Internet, albo poprzez naukę funkcji od oryginalnego pilota, które to funkcje dodaje się do swojego konta na stronie myharmony.com i dopiero potem się je przypisuje pod klawisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Fakt harmony to świetne rozwiązani, ale przy 2 sprzętach - przesada trochę :)

Miałem przez miesiąc 525 i zmieniłem na 555 (już 3 lata używam). Możliwości zbliżone, wygląd podobny, a jakość wykonania ... 555 w stosunku do 525 niebo a ziemia. Szkoda, że już ich nie można kupić bo taki design najbardziej mi pasował.

U mnie steruje: TV, dekoderem SAT, amplitunerem, odtwarzaczem HD, starym Xboxem (z XBMC), projektorem i oświetleniem pokoju. I przy tylu urządzeniach ma to sens, przy 2 czy 3 przyzwoity pilot uniwersalny za mniej niż 100 też się sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na oficjalnej stronie producenta faktycznie nie ma już tych modeli, ale w sklepach internetowych i na serwisach aukcyjnych jeszcze znajdzie się 525 i 555.

Co do nielogiczności ustawienia klawiszy w 525 to generalnie wszystko jest kwestią przyzwyczajenia, po dwóch latach ciężko mi się przyzwyczaić do jakiegokolwiek innego pilota i jakiekolwiek inne ustawienia klawiszy niż w harmony jest dla mnie nielogiczne :)

 

Ale popieram przedmówców w 100% że takie piloty mają sens przy sporej liczbie urządzeń (u mnie 525 steruje tv, dvd, amplituner, dekoder PVR cyfrowego polsatu i dekoder sd cyfry +).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

w tym problem, że nie widać związku pomiędzy kablem scart a pilotem :D jak odepniesz 8 pin w kablu scart będziesz mieć ciekawy efekt pt "Brak obrazu", z racji że 8 pin euro odpowiada za status sygnału złożonego video. Bez informacji o tym sygnale telewizor może wyrzucić czarny ekran.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...