Skocz do zawartości
  • 0

dekoder do cyfry+ i polsatu


buntik
 Udostępnij

Pytanie

witam mam taki problem obecnie mam cyfre + a chcialem dodatkowo wziasc jeszcze polsat cyfrowy jaki wybrac dekoder ktory pozwoliby odbierc te dwie platformy jednoczesnie. czy wystarczy pojedynczy konwenter ciagnac jeden kabel czy trzeba to inaczej zainstalowac. prosze o pomoc z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

dołączę się do prośby

mam C+ i rezygnuje, muszę oddać dekoder

 

być może przejdę na Polsat labo poczekam do świąt na jakieś promocje, do tego czasu pociągnę mozę na TNK

 

poleci ktoś jakiś dekoder HD który odbierze C+, CP i TNK

do 400-500 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zasadniczo, na poczatek musisz sie zdecydowac czy wystarczą Ci programy w jakości SD, może HD a moze HD w opcja nagrywania albo sprzęt wielogłowicowy. Później jezeżli masz karte bez modułu CI musi mieć czytnik uniwersalny do czytania kart, w wiekszości np Fergusony tak mają (a jak dekodują tylko w systemie Conax to na 99% już sprzedawca podegra Ci sterowniki umożliwiające czytania kart cyfry+) chyba, że masz karte z modułem CI wtedy potrzebne jest gniazdo na moduł. Drugi warunek to dodatkowe gniazdo na moduł CI dla Polsatu.

Czyli tuner z 1 czytnikiem i 1 gniazdem na CI, albo tuner z 2 gniazdami CI.

Przykładowo, bo to Polskie:

1. Ferguson 7600 (juz nie produkowany kosztuje ok 160 zł) ma 2 uniwersalne czytniki kart i 2 gniazda na moduły CI, ale tylko możesz oglądać kanały w SD.

2. Ferguson Ariva 200 Combo ok 380 zł - na czytnik uniwersalny i gniazdo na moduł CI - możesz oglądać dodatkowo programy w HD, w zasadzie ten model juz ma opcję nagrywania.

3. Tunery wielogłowicowe ceny od 1.000zł do 4 tys. zł - np FERGUSON ARIVA TT HD PVR 2 czytniki i 2 gniazda - tu załatwimy 2 twoje pytanie - do wszystkich tunerów wystarczy 1 kabel, tylko że wtedy możesz (w uproszczeniu żeby nie gmatwać) nagrywać i oglądać ten sam program, a przy tych tunerach poprostu nagrywasz co innego a oglądasz co innego, z innego satelity i do tego potrzebujesz 2 kabla albo nawet 3 :).

 

Ja mogę polecić Globo Opticum HD TS 9600 PRIMA ok 570 zł.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Opticum - HD X403p Black - bardzo fajny tuner ze stabilnym softem pod szczególnie cyfre co zdarza sie czesto tej platformie zmieniac systemy kodowania .

 

 

rozumiem ze w tym przypadku odbiór cyfry i tnk nie będzie problemem - ma wbudowany czytnik

 

natomiast do Polsatu muszę kupić dodatkowo moduł CI??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Byłoby za różowo - 403 ma 1 czytnik i jedna gniazdo na moduł CI. Jeżeli masz tylko kartę TnK i kartę Cyfry to musisz dokupić moduł CI najlepiej uniwersalny, albo bawic sie przekladaniem kart. TnKHD i Polsat są w kompletach karta i moduł CI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...