Skocz do zawartości
  • 0

Schemat domowej instalacji TV-SAT, LAN/WLAN


Shinneko
 Udostępnij

Pytanie

Witam

Jestem w trakcie budowy domu i zastanawiam się nad instalacją teleinformatyczną. Znalazłem w internecie schemat który po kilku modyfikacjach odpowiadał by moim wymaganiom. Proszę o opinie i podpowiedzi do mojego schematu. Nie wszystkie rozwiązania zastosuję odrazu (względy finansowe), ale chcę mieć przygotowaną infrastrukturę do wykonania właśnie takiego projektu. Jestem również zainteresowany jeśli macie namiary na kogoś kto by wykonał taką instalację u mnie w domu (okolice Warszawy).

Będę też wdzięczny jeśli podpowiecie mi jakie konkretnie podzespoły zastosować i jakie kable. Chcę zastosować jakiś splitter do podziału uprawnień karty Cyfry+ - z tego co wyczytałem to tylko ta TV-SAT udostępnia taką opcję a zależy mi na tym żeby nie płacić za 4 abonamenty.

 

co chcę mieć w domu:

- TV-SAT

- DVB-T

- LAN

- WLAN

- Odtwarzacz multimedialny z jakimś przedłużaczem pilota

- tuner TV-SAT, DVB-T z możliwością nagrywania i udostępniania plików w sieci

- konsolę do gier

- splitter

 

Parter:

na parterze będę miał tylko jeden TV. Do niego będę chciał mieć podłączony tuner TV-SAT, DVB-T z możliwością nagrywania i udostępniania nagrań w sieci no i konsola do gry podłączona do LAN + WLAN dostępny na całym parterze i ogrodzie (mały jest więc dużo nie trzeba)

 

Piętro:

4 pokoje, w trzech z nich chcę aby był dostęp do TV-SAT, DVB-T, WLAN, LAN i odtwarzacza multimedialnego

dodatkowo w jednym z tych trzech pokoi (moja sypialnia) w przyszłości również będę chciał mieć możliwość nagrywania i udostępniania w sieci.

 

Chcę aby była możliwość nagrywania na dole i odtwarzania wszędzie w domu. Dodatkowo fajnie by było żebym mógł wrzucić na odtwarzacz multimedialny filmu z komputera i odtworzyć na dowolnym TV.

Minusem tego rozwiązania jest na pewno to że będę musiał zdobyć dodatkowe piloty do odtwarzacza no i to że aby zobaczyć film nagrany na tunerze będę musiał go najpierw przegrać na odtwarzacz.

Nasuwają mi się pytania:

- czy są przedłużacze w których stosujesz kilka urządzeń do odbioru z pilota i jedno przekazujące do odtwarzacza?

- czy odtwarzacz multimedialny będzie nadawał przez modulator na jednym kanale na wszystkich TV?

 

oczywiście powinienem zastosować Multiswitch z 4 wyjściami i 4 wejściami ale już mi się nie chciało tego zmieniać.

 

mój schemat będzie wyglądał jakoś tak:

8406430100_1308056906_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie udzielono jeszcze odpowiedzi na to pytanie

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...