Skocz do zawartości

Problem z 26E przy gorszych warunkach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

odbieram Badra 26E nawet całkiem dobrze, jednak przy gorszych warunkach atmosferycznych (tak jak dzisiaj, deszcz, duże zachmurzenie) sygnał spada do 0% i kanałów nie da się odbierać.

Czy problemem może być konwerter? Dodam, że posiadam konwerter Golden Interstar GI - 201.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zmienic kąt sketu konwertera, ewentualnie GI-201 można regulowac Obracając zółte "kółko" w lewo lub prawo i najlepiej jest to zrobic przy dobrych warunkach atmosferycznych, Jaką masz antene, może masz minimalnie niewłasciwy kąt elewacji luc coś w tym stylu

 

EDIT

widze że antena 100cm wiec spokojnie powinien odbierac przy złych warunkach atmosferycznych, konwerter z tego co wiem należy do jednych z lepszych na rynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam jak regulowałem na tym zółtym "kółku" i widac było na dekoderze że zmienia sie siła sygnału. Cięzko coś wiecej mi powiedziec na ten temat.

A to antena 80cm czyli minimalna do odbioru Badra czytałem na podobnym forum(satclub) i faktycznie udało sie kilku ludzią odbierac kanały z badra. Sam pamiętam jak "atakowałem" Badra anteną 80*75cm i udało mi sie tylko kilka transponderów złapac niestety żaden który mnie interesował czyli "dubaj sporty" nie "złapałem" więc przeniosłem sie na 42E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wyszukał kilkadziesiąt kanałów, ale to było dwa tygodnie temu. Teraz od paru dni w ogóle nie ma kanałów z Badra. Czy to może mieć związek z tym, że w pobliżu stoi drzewo (dwa tygodnie temu nie miało liści, a teraz zakwitło i to dość bujnie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał Badra-4 nie jest taki zły, ale problem jest z sąsiadami. Astry 2 i Astry 3 mają bardzo silny sygnał, to one zakłócają odbiór. Antena musi być więc idealnie nastawiona (najlepiej jeszcze, gdyby silnie tłumiła sygnał z boku) Wtedy ich siła jest za słaba żeby zakłócić słabszy sygnał z Barda. Inna sytuacja jest na 7W.. tam sygnał rzeczywiście jest strasznie słaby i to jest problem.

Trzeba usunąć drzewo.. albo kupić duużo większą czaszę.

 

Generalnie na południu Polski czasza 110cm powinna dać stabilny sygnał z zapasem na gorszą pogodę.

Na 90cm powinny chodzić wszystkie kanały.

Na mojej 80cm mam wszystkie kanały polaryzacji poziomej, razem z paczką MBC(tu sygnał bardzo silny), ze 4 transpondery polaryzacji pionowej szatkują (12054 V,12130 V, 12169V i coś tam jeszcze); jednego nie widać w ogóle (11977 V).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...