Skocz do zawartości

IPTV pytania


marekmar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

neostrade mam od dawna działa mi ok dlatego pokusiłem się na pakiet z tv dokładnie IPTV i tu moje wątpliwości i pytania,

 

w salonie powiedziano mi że jestem 700metrów od centrali i mogę mieć IPTV jednak neostrade zalecili mi zmniejszyć z 6mb obecnie na 2 mb bo że ma być przez to lepszy odbiór to prawda?

 

czy nie powinno być tak że im większa szybkość neta tym lepszy odbiór IPTV (czy iptv ma dobrą jakość obrazu)?

 

przeglądając forum natknąłem się na posty które nie do końca rozumiem ktoś pisze że ma neo 6mb ale po wł tv ma 10mb czy jakoś tak o co z tym chodzi?

 

kolejny chyba problem to livebox wersja 2.0 do tej pory miałem zawsze swój router,

 

czy na jednej lini moge mieć swój stary router i lveboxa podłączonego (router do kompa livebox do tv?) czy nie będzie jakiś zakłóceń itp?

 

po otrzymaniu liveboxa nie mam do niego dostępu przez http://192.168.1.1 tak jak jest to w kazdym innym routerze ani po kablu ethernet, wifi nie działa w livebox nic nie reaguje palą się tylko dwie diody, dioda sieci internet czerwono, dioda aktualizacji niebisko, nie mrugają jak podaje instrukcja zestaw podłączyłem tak jak na ich instrukcji, reklamowałem to w salonie gdzie mi go dali ale tam twierdzą że trzeba czekać na aktywację (neosrade mam caly czas, na tv czekam juz 3 dzień i nic), ale przecież zwykły router da się z nim komunikować przez stronę www więc jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"czy nie powinno być tak że im większa szybkość neta tym lepszy odbiór IPTV (czy iptv ma dobrą jakość obrazu)?"

właśnie nie bo jak łącze będzie obciążone 6mb netem to tv będzie mogło gorzej działać

 

"czy na jednej lini moge mieć swój stary router i lveboxa podłączonego (router do kompa livebox do tv?) czy nie będzie jakiś zakłóceń itp?"

tylko 1 albo livebox albo router

 

a strona 192.168.1.1 musi działać ale jak diody będą normalnie świeciły.

odłącz router i podłącz tylko liveboxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...