Skocz do zawartości

Echostar DSB 717


andrzej-sk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego CP tak kombinuje z softem do Echostara 717? Przecież jest stabilny soft 120P, który wcześniej wgrywali do echostarów 717, 616 czy 606. Myślą, że jak zlikwidowali w nowym oprogramowaniu LISTY ULUBIONYCH KANAŁÓW, to przybędzie im abonentów czy jak? Niech tylko nie wpadną na pomysł aktualizacji softu 120P na 122P we wszystkich Echostarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego CP tak kombinuje z softem do Echostara 717? Przecież jest stabilny soft 120P, który wcześniej wgrywali do echostarów 717, 616 czy 606. Myślą, że jak zlikwidowali w nowym oprogramowaniu LISTY ULUBIONYCH KANAŁÓW, to przybędzie im abonentów czy jak? Niech tylko nie wpadną na pomysł aktualizacji softu 120P na 122P we wszystkich Echostarach.

 

 

122p jest tylko dla "grzejników" (tych 717 co strasznie sie grzeja). tej wersji chyba nie bedzie dla innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego CP tak kombinuje z softem do Echostara 717? Przecież jest stabilny soft 120P, który wcześniej wgrywali do echostarów 717, 616 czy 606. Myślą, że jak zlikwidowali w nowym oprogramowaniu LISTY ULUBIONYCH KANAŁÓW, to przybędzie im abonentów czy jak? Niech tylko nie wpadną na pomysł aktualizacji softu 120P na 122P we wszystkich Echostarach.

 

 

 

 

CP dlatego wprowadził soft 122P w którym nie można utworzyć LIST ULUBIONYCH KANAŁÓW aby gdy podczas oglądania przełączasz kanały i pisze że tego kanału nie ma w twoim abonamencie ma to podobno abonenta skłaniać do wykupienia ful pakietu ale może w nowym sofcie już tak nie będzie :wink::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tworzenie własnych list to ważna opcja, gdy masz np. dodatkowo Astrę. Ja mam takową listę z kilkunastoma programami z Astry. Wszystko na jednej liście, kanały TVP, kanały HD, plus kilka jeszcze innych. Widzę, że też masz HB + Astra i nie wiem jak Ty latasz po kilkuset kanałach, żeby sobie obejrzeć TVP Info czy TVP Historię, lub z HB AirBox, Edusat... Chyba, że oglądasz kanały tylko z listy Polsat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W " Echosiu"jest jeszcze Lista TV Ulubione (od 201 do 500 ) i tam można sobie przenosić (usuwać) co fajniejsze kanały z Listy TV Pozycyjne tylko z Listy TV Podstawowej nie da się ruszyć kanałów .

 

Może i jest taka opcja ............tylko nie wiem czy zauważyłeś że CP w[beep]zielił tam już swoje kanały..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie od 200 mozesz sobie wciskac niemal dowolnie co chcesz. Przykladowo szykasz wszystko z hotbirda lub np niekodowane z astry. one pojawiaja sie na liscie od kanalu 500. + na pilocie, potem zielonym gdzie jest LISTA TV PODSTAWOWA zmieniamy na listę PROPOZYCJE (ta 3). Stamtąd wybieramy kanały, które chcemy sobie przemieścic do listy ULUBIONEJ. jak juz przemiescimy, to zapisujemy zmiany i klikamy na listę ulubionych i tam przestawiamy je sobie w kolejności dowolnej ale w obrębie listy 200-500. Tylko to się da zrobić. lista do 200 jest dla kanałów CP i tutaj już jest qpa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak się chce zrobić zeza na astrę1 to trzeba 2 godziny programować ten dekoder?

Chciałeś chyba powiedzieć dwie minuty, bo tyle to powinno zająć.

 

A w APS-ie mówił 2 h. Chyba lubi żarty :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś go źle zrozumieć. Prawdopodobnie mówił, że trzeba czekać na wznowienie sygnału do dwóch godzin (bo zawsze tyle każą czekać). Nie chodziło o instalowanie kanałów przez dekoder przez dwie godziny, tylko wznowienie Tobie sygnału przez CP. Trwa to zawsze do dwóch godzin, a w praktyce 5, 10 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz o potrząsaniu obrazem w "bip" echostarach 717. :roll:

 

Właśnie sprawdziłem na przyrządzie sygnał z mojej anteny: jakość 73% i sygnał 62%.

 

W związku z powyższym mam apel do elektroników zajmujących się naprawą takich tunerów: pomóżcie, podpowiedzcie co może być uszkodzone w takim echostarze. Może zasilacz? Może zły soft ? Bo system antenowy wykluczam. Zwłaszcza, że tuner był sprawdzany i na innych antenach, w innych miejscowościach i miał taką samą usterkę. Na serwis w Gdyni już nie liczę, wobec ich lekceważącego podejścia do sprawy. Dla nich przyczyna jest jedna i ta sama - słaby sygnał.. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...