Skocz do zawartości

Echostar DSB 717


andrzej-sk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Witam.

Od soboty jestem szczęśliwym uzytkownikiem Amplitunera (onkyo506)

Problem jest taki że podłączam do amplitunera przez koaksjalny kabel tuner Polsatu (DSB 717 wyjście S/PDIF koaksjal) i nie mam Dolby Digital. Dokładnie wygląda to tak że na wszystkich innych programach Polsatu jest dzwięk(ale nie DD-jest PCM), natomiast na TVN i TVN7 na których ampli. cały czas wykrywa DD nie wydobywa się żadny dzwięk z głośników kompletna cisza. Kabel koaksjalny jest dobry bo po podłączeniu do DVD amplituner daje bez problemu DD.

Zastanawiam się czy to mój kochany tuner jest sp....., czy ja nie umiem tego badziewia ustawić.

W serwisie Onkyo powiedzieli żeby zresetować ampl.- nic to nie dało. Wyjścia koaksjalne oczywiście jest przypisane w amplitunerze dobrze (CBL/SAt--COAX2),

Przeczytałem trochę temaów na tym foru, i wszyscy piszą "wyłączyć Dolby Digital w ustawieniach tunera"? Czyli przy DSB-717 nie można mieć Dolby Digital????

Pomóżcie bo dostaję białej gorączki.

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pewien problem z dekoderem Echostar DSB 717.

Kanałów: TVP Sport, TVP Info, Tele5, TV Puls, TVP Polonia, TVP Kultura, Travel Channel, iTV, Dla Abonentów nie mogę oglądać ponieważ dekoder na w/w kanałach RESETUJE SIĘ. Gdy zrobię np. na TVP Sport to po 2-3 sekundach robi "zawieszkę" i zaczyna się resetować - pojawia się "LOAD". Taka sama sytuacja występuje na innych w/w kanałach.

Dlaczego tak się dzieje z dekoderem. Proszę o pomoc. Co mam zrobić, żeby tak się nie działo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio występuje problem z zanikiem sygnału - nagle znika sygnał (zarówno siła, jak i jakość na 0). Sposobem na "naprawę" jest zrestartowanie dekodera (na szczęście bez wyciągania wtyczki). Problem występuje 0-2 razy dziennie od kilku dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie to nie są super dekodery polsat oszczędza na wszystkim .Dekodery grzeją się brak wentylacji ,wystarczaja na na półtora roczną umowe i się wykańczją ,kilka naprawiałem zajomym wygrzewaja się elektrolity .Jakie kolwiek objawy to zła praca zaśilacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni raz problem ten wystąpił w miniony piątek, wczoraj nic się nie działo, mogłem ze spokojem oglądać, a dzisiaj znowu dostał na łeb. :crazy:

Zaczyna mnie to wkurzać.

 

Jeśli masz na gwarancji możesz śmiało wybrać się z nim do serwisu - mój miał tak samo z tą różnicą że odwalało mu na kanałach BBC i Discovery oraz kilku innych mniej dla mnie ważnych - generalnie można było liczyć na restart na każdym kanale powyżej TVN. Męczyłem się z tym dziadostwem 3 miesiące, oddałem na serwis i naprawili (prawie :D ). Niby wszystko OK nie wiesza się ale za to w zamian dostałem dosyć częste pokazy slajdów - wcześniej zdarzały się ale rzadko a po naprawie zmieniła się ich częstotliwość :] I tak źle i tak niedobrze :D. Nie mam ochoty znowu zabierać tego łajna na wycieczki więc podpisałem sobie nową umowę z Samsungiem H370G - koniec okresu promocyjnego zbiega mi się z końcem umowy na Echoszajs więc jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie narzekacie na te Echostary, a one nie są przecież takie do końca złe. Pozwalają tworzyć własne listy ulubionych kanałów, co jest jak dla mnie podstawą. Moją opinię opieram na fakcie, że posiadam Echostara 606 i 717, które wziąłem zaraz po tym jak pojawiły się w ofercie, czyli mam je już parę lat i jestem zadowolony. Fakt, ten 717 był w naprawie, ale teraz już wszystko jest w porządku. Podejrzewam, że najlepszy sprzęt nie wytrzyma, jeśli trzy razy na dzień przywracane są ustawienia fabryczne, a pięć razy w ciągu doby wyszukiwane są kanały. :D:wink::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Echostara 606 i 717, na których wersja softu 120P pozwala tworzyć ,,Listy Ulubionych Kanałów". Do tego jest jeszcze Echostar 616 z tą samą wersją oprogramowania. Wnioskuję, że tych dekoderów (Echostarów) abonenci Cyfrowego Polsatu mają najwięcej. Nie mogę w żaden sposób zrozumieć, dlaczego wprowadzili Echostara 717A, na którym nie można tworzyć list ulubionych. Gdyby chcieli zlikwidować możliwość tworzenia list ulubionych abonentom, to podejrzewam, że już dawno przesłaliby aktualizację przez satelitę do wszystkich Echostarów. Później wprowadzili Samsunga DSB 305G z możliwością tworzenia list, a ostatnio MINI D1 oraz Familijny D2 bez tej możliwości. W żaden sposób nie rozumiem czemu tak mieszają z tymi listami ulubionych kanałów.

Może przydałoby się stworzyć osobny temat o Echostarze 717A, tak żeby wyglądało to przejrzyście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. części pracowników magazynu i serwisantów 717a ma nieco mocniejszą głowicę, a to ze względu na klientów, którzy nie potrafią dostroić anteny, a mocniejsza głowica pozwala na większą swobodę w jej ustawieniu.

 

Jak wiadomo dekodery produkcji CP mają za zadanie trafić do każdego gospodarstwa domowego. Wierz mi, że jest całkiem sporo telefonów z pytaniami kiedy im obniżymy abonament za MINI, ewentualnie co miesiąc dzwonią z nadzieją na nowe gratisy (Nawet tuż po pierwszym okresie skredytowanym). A że te dekodery są przy okazji tanie to ... Spójrz np. na różnicę w cenie dekodera na udostępnienie a na własność z pakietem familijnym. Udostępnienie - 78 zł, Własność - 98 zł. I więcej jest udostępnionych :lol: Różnica zatem 20 zł, która zostanie dopłacona przy okazji zwrotu dekodera przy rozwiązaniu umowy :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. części pracowników magazynu i serwisantów 717a ma nieco mocniejszą głowicę, a to ze względu na klientów, którzy nie potrafią dostroić anteny, a mocniejsza głowica pozwala na większą swobodę w jej ustawieniu

 

...

 

:]

 

 

moim zdaniem to jakas bajka dla ciemnego tlumu, sprzedawana MASOM zeby pozbyc sie ZLOMA, w ktorym nie mozna ustawic wlasnej listy

 

zreszta zwykly E-717 (nie A) tez ma feler - niby jest przelotka ale nie dziala, no i sprzedawcy (dystrybutorzy) NIGDY o tym nie informuja

:lol2::read::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...