Skocz do zawartości

Echostar DSB 717


andrzej-sk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba do nich napisać lub zadzwonić. Napisałem do nich maila, że dostałem sprzęt niezgodny z umową (tj inny model), bo pomiędzy DSB-717 a 717A jest różnica. Napisałem, że instrukcja dekodera jest niewłaściwa, a na stronie ICOK widnieje mi tekst, iż posiadam DSB-717 a to nie prawda. Odpisał gość, że dekoder zostanie wysłany kurierem (właściwy - dsb717) i kurier przy okazji odbierze stary. Za darmo! Trzeba pogrozić, że rozwiąże się umowę, bo oczywiście można w takim wypadku to zrobić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli co np moi rodzice wzięli sobie CP dokładnie rok temu opis na ICOK dotyczy dekodera DSB-717 bez A a i instrukcje mają do dsb-717 bo sprawdzałem jest tam opisane tworzenie list ulubionych a z tyłu dekodera jest napisane niestety DSB 717A czy w takiej sytuacji mogą wymienić dekoder :?::?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od kilku dni mam CP, ale mam problem. Mam stary TV o ekrannie 4:3 lampa. Na kilku stacjach Polsatu w czasie nadawania reklamy obraz jest wyświetlany na cały ekran i jest OK, ale jak zaczynają nadawać jakiś program w wersji panoramicznej pojawiają się czarne pasy na dole i górze czyli jeszcze jest OK, ale ... na połączeniu górnego czarnego pasa z obrazem pojawia się biały przerywany pasek (jakby z myślników, coś podobnego: ---------) od lewej strony do mniej więcej połowy ekranu, czy to jest wina nadawcy czy może dekodera? Pomóżcie, bo mam tylko jeszcze kilka dni na ewentualną reklamację dekodera.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem ale może inni wiedzą jeszcze mniej ode mnie więc wspomnę swoje spostrzeżenie. Używałem samodzielnie wykonanego kabla euro/chinch i miałem delikatną pralkę jakby fale na obrazie, ale zainwestowałem w kabel "fabryczny" taki droższy (30zł) i mam obraz jak żyleta. Wiadomo jak się ma wtyczki kable i lutownicę to się chce zaoszczędzić, a może ze mnie d..a nie "elektronik"? Nie wiem. Zresztą mój wzrok już nie taki aby się "męczyć" z lutowaniem, a okulary jak zwykle gdy są potrzebne to sobie leżą grzecznie w robocie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opcjach dekodera ustawiasz na 16:9, dodatkowo dobre LCD (choćby Toshiba Regza) mają opcję dostosowującą 4:3 w 16:9 w taki sposób, że nic nie jest porozciągane, za grube, za długie etc.

A jest możliwość w zwykłym TV (nie panoramicznym) zrobić tak żeby obraz z 16:9 przeszedł na 4:3 ale nie pomniejszając obrazu? I jeszcze jedno: Jak wolicie oglądać np. mecze w takim TV, w 16:9 z czarnymi paskami czy w 4:3 ale ściaśnionym obrazie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie zmiany formatu obrazu dokonywane w menu tunera czy TV prowadza do znieksztalcen, widocznych golym okiem.

 

Dlatego wazne jest, aby molestowac :lol2: operatorow satelitarnych, zeby nadawali programy KRECONE w 16-9 i 4-3, a nie interpolowane.

 

 

:twisted::twisted::twisted:

 

Czyli nie ma sposobu na normalne ustawienie obrazu? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wyżej na ten temat , że każdy telewizor ma funkcje ustawień obrazu takie jak :

1. obraz specjalny.

2. obraz pełny.

3. obraz 16/9.

4. obraz 4/3.

5. ZOOM.

6. obraz orginalny.

Operując tymi ustawieniami można dopasować ustawienia obrazu bez ujemnych zniekształceń.

Naturalnie w tunerze ustawiamy obraz na 16/9 i nie widzę żadnych problemów.

Jedynie na TCM , jak jest naprawdę dziwny format filmu ( ani 4/3 , ani 16/9 ) ekran nie jest w całości wypełniony , ale żadnych zniekształceń nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam TV LG 32LG2000 i obraz mam ustawiony na 16:9 w tunerze i w TV. Obraz troszke pogrubia i zastanawiam sie czy to normalne przy tv tego typu. Wczesniej mialem zwykly tv i było wszystko ok. Poza tym obraz jest troszkę pixelowaty i też zastanawiam się co z tym mozna zrobić?

Druga sprawa jest taka ze ten TV jest wyposażony w STB czy cos takiego do sterowania kilkoma urządzeniami jednym pilotem, jakie sa kody echostar'a i czy on to obsługuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ mihal_17.

 

Jeżeli masz zamiar sterować tunerem -- pilotem od telewizora , to zapomnij o tym .

Druga sprawa , pilot od EchoStara ma to do siebie , że do jednego klawisza ma przypisane więcej niż jedną funkcję operacyjną i praca na nim ( tunerem ) pilotem od TV nie zapewni pełnej obsługi tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...