Skocz do zawartości

Odbiór TVP Kraków na granicy województwa Śląskiego


maciej_oswiecim
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie jak docelowo będzie wyglądać dystrybucja tego kanału w zachodniej Małopolsce. W tej chwili można albo kierować antenę na Chorągwicę lub na Kosztowy. Według emitela pod koniec października ma ruszyć mux III ale tylko 2kW i w dodatku wiązka ukierunkowana. Czy w przyszłości jest planowana emisja tego programu tak by ludzie z pogranicza województw mogli nadal oglądać ten program? Jeśli tak to skąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kierujcie anteny między Katowice a Skrzyczne, gdzie macie już 2 multipleksy.

W tej chwili to nie jest problem ale będzie jak wyłączą analog. A Kosztowy i Skrzyczne nadawać będą raczej TVP Katowice (które też są potrzebne nam jak to na pograniczu:P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam opcji żeby sobie cokolwiek z Chorągwicy odebrać: mieszkam w dolince i skutecznie mnie omija sygnał z Krakowa, za to Katowice i Skrzyczne odbieram idealnie, od kiedy TVP Kraków leci z Kosztowów wystarczy antena kierunkowa z symetryzatorem żebym mógł odebrać, a Chorągwicy ślady na ATX91 miałem tylko :( Dosłownie kilometr dalej, na wzniesieniu, znajomy na ATX91 łapie sygnał z Chorągwicy ale rewelacji nie ma: odbiór śnieży ale da się oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile masz km do Oświęcimia? U mnie jeśli idzie o silne sygnały to łapie całkiem znośnie wręcz kryształowo, gorzej z innymi jak TV4, chociaż na siatce złapał zaśnieżony kolor. W tym wypadku myślę że problemem jest puls z Katowic(kanał dalej i mocny sygnał) oraz Słowacka 2 (nadaje na tym samym kanale i miałem parę razy obraz słowacki a dźwięk z TV4). W sumie teraz dopiero robię instalację jak należy więc za jakiś czas najwyżej powiem czy coś łapię i w jakiej jakości. Na chwilę obecną to tylko TV4 mnie interesuje z analogu z tego nadajnika, natomiast w przyszłości regionalny kanał krakowski który powstanie po podziale TVP info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosztowy i Skrzyczne na antenie kierunkowej 19'sto elementowej z symetryzatorem mam bliski ideału (na starych 21-29' TV CRT), na LCD'ku odbieram oba muxy ze Skrzycznego + Czeskie. Na drodze do Chorągwicy mam zakład przemysłowy który mi wycina analog z Krakowa + dolinka w której mieszkam idealnie izoluje mnie od sygnałów ze wschodu (nawet nadajnik Plusa w 3G oddalony o ok 3 km nie zapewnia mi poprawnego odbioru wewnątrz budynku). Ma to też swoje plusy: z zachodu mam idealny odbiór tv czy radia, bez problemu odbieram słabe sygnały (np Rmf Maxxx Śląsk).

 

Do Ośw mam 10 km (do granicy miasta), do Katowic w linii prostej jakieś 30km, do Krakowa 70km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Oświęcimiu. Antena Tri Didit z symetryzatorem (bez wzmacniacza) odbiór ze Skrzycznego - super. Dodatkowo czeskie chociaż mają inną polaryzację. Docelowo (od 1 sierpnia) ustawię antenę (kierunkowa) na Kosztowy (Katowice) bo ten nadajnik będzie dużo silniejszy od nadajnika ze Skrzycznego i jest bliżej o 20 km (w linii prostej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...