Skocz do zawartości
  • 0

Pomoc z telewizorem


baarteeq
 Udostępnij

Pytanie

Posiadam philipsa http://www.agdyby.pl/telewizory-lcd-full-hd/32PFL9613D/ mam cyfrę+ pakiet kompakt i canal+sport (kanały same cyfrowe) nie posiadam mpega-4 i czy to nie będzie mi umożliwiać oglądania w przyszłości kanałów w hd? i czy ja teraz oglądam kanały cyfrowe czy analogowe bo mam również upc podstawowy analogowy i nie widzę różnicy( oglądam z odpowiedniej odległości) Co muszę zrobić z tym telewizorem aby móc w przyszłości oglądać naziemną cyfrową telewizję z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Masz TV full HD , więc teraz oglądasz pewnie z dekodera SD w jakości cyfrowej z C+.

Masz możliwość wykupić dodatkowo pakiet kanałów HD i do tego zakupić dekoder HD (sagema) od C+ lub jakiś inny HD na wolnym rynku i podłączyć to kablem hdmi i wtedy te kanały HD będą w pełni HD ( na tyle, na ile nadaje je tak nadawca).

Natomiast jeśli ten TV nie ma tunera DVB-T , czyli cyfrowej naziemnej z dekoderem MPEG-4 to telewizji naziemnej nie odbierzesz bezpośrednio na tym TV.

Jedyna szansa to:

- zakup dekodera SAT HD tzw combo ( z tunerem DVB-T) , lub dzierżawa od C+ takiego dekodera.

Oczywiście cyfrową telewizję naziemną odbierzesz o ile jesteś już w jej zasięgu i masz antenę np. typu analogowego ( siatkowa lub kierunkowa) na nadajnik nadający DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

MPEG-2 do niczego się nie przyda w Polsce i prawie tak, jak byś w ogóle nie miał w TV DVB-T.

Są co prawda moduły np. Neotion konwertujące MPEG2-> MPEG=4 ale po pierwsze TV musi mieć wejście na moduł, po drugie moduł iles tam kosztuje i lepiej te kwotę przeznaczyć na tuner SAT z DVB-T, po 3 nawet jak masz w TV gniazdo CI i kupisz moduł, to i tak jego działanie na rożnych TV i typach transmisji pozostawia wiele do życzenia.

Czyli reasumując patrz pierwszy mój post i wszystkie alternatywy tam wymienione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Poruszyles 2 rzeczy oczywiscie, ze mozesz odladac programy w wersji HD tylko, ze przez dekoder kablowki lub tuner sat, natomiast nie możesz bezposrednio ogladac programow naziemnych telewizji cyfrowej i tu pojawia się 2 sprawa. Najproscie kupic przystawke do tv (nie wiem czy tak to sie fachowo pisze) z glowica DVB-T MPEG4, koszt to jakies 300 zł moze teraz taniej, albo cyfrowy tuner sat wlasnie z taka glowica. Masz telewizor dostosowany do niższego i starszego standardu obowiazujacepo - troche uogolniajac w europie zachodniej. Ale ja bym na poczatek zadzwoni do Phillipsa i zapytal czy jest mozliwosc wymiany glowicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gdyby układy "obróbki" mpeg4 znajdowały się w głowicy w.cz. życie byłoby łatwiejsze.

Co do modułu Neotion- warto go kupić wtedy, gdy jesteśmy już w zasięgu dvb-t i zastrzec sobie możliwość zwrotu w przypadku złej współpracy z tv. Ten moduł CI ma dużą zaletę- nie trzeba kłaść kolejnego pilota na stolik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Myślałem o zakupie nowego telewizora ale widzę, że telewizory 22-26 cali to koszt ok. 1200zł.

W sklepie X znalazłem monitor Samsung B2230HD Matryca TN, 300cd/m2 Kontrast 70000:1. Kolorów 16,7mln. VGA, DVI, HDMI za 700zł z wbudowanym Tunerem TV MPEG 4.

 

Co wy myślicie o wyborze monitora zamiast telewizora? Jakość jest inna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Popre tu FFana tv to tv.

Sam kupilem synowi samsunga - robi za TV i monitor bo tez ma pokoj ok 10m2. Jezeli chodzi o funcjonalnosc jest ok, ale jakosc odbioru w analogu taka sobie. Ale to bardziej wina jakosci sygnału.

1. 22" w panoramie to malizna i mniej niz 19" starego typu, jezeli juz to przynajmniej te 26".

2. TN to w miare szybki ale nizszej klasy panel,

3. ma kiepskie katy -

Kat widzenia poziomy 170 stopni

Kat widzenia pionowy 160 stopni

4. przecietne odwzorowania kolorow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...