Skocz do zawartości

Linux 9500 ABC i Porady


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

UWAGA WSZELKIE ZMIANY OPROGRAMOWANIA I INNE NIE WYMIENIONE TU RZECZY ROBICIE NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ , CZYLI ZA WSZELKIE USZKODZENIA ODBIORNIKA NIE PONOSZĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI , WIĘC PRETENSJE MIEJCIE DO SIEBIE , WSZYSTKO ROBICIE SAMI NA WŁASNE ŻYCZENIE !!!

 

 

Projekt linux , widzę że są zainteresowani ( otrzymuję informacje na PM ) więc stworzyłem nowy dział na upload jak i dodałem pliki z czasem ( w miare mojego czasu zamieszczę opisy) Na początek już są programy softy i listy , jest też linux E2 z wersja czystą bez niedozwolonych funkcji jak pirackie oglądanie TV ( usunołem zbędne funkcje ) Linux zawiera górny czytnik Cyfra ( dolny tv na karte) narazię tak są ustawione ).......

 

 

Myślę że Admin i moderator wyrażą zgodę na ten temat .....

 

Pozdrawiam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek ładujemy oprogramowanie 1.1.30macs_uBooT_INSIDE_8MB_Merge na pendrive i robimy aktualizacje oprogramowania w tunerze , po tym zabiegu ( zależy od pendrive ) tuner powinien się uruchomić po 50sek ( max) jeśli się nie uruchomi ( będzie napis bot stały) wyłączamy przełącznikiem z tyłu i wyjmujemy pendrive , następnie włączmy tuner ( uruchomi się normalnie) i będzie komunikat lista nie pasuje ( więc wkładamy pena ( na włączonym tunerze i aktualizujemy listę pod dany soft) problem U-boot polega na tym że gdy właczamy tuner on sprawdza dyski i peny ( więc czasem potrafi się zawiesić dlatego jak ktoś chce korzystać z zwykłego niech nie używa pena jak gasi tuner ( pen penowi nie równy !!! )) ............... Powrót do orginału bez dualbota jest prosty , podłączamy kabel RS i wysyłamy oprogramowanie Opticum_9500HD_1.0.85_flash po tym zabiegu tuner mamy czysty od U-boot ( systemu który odpala linux) ....

 

 

#######################################################

NAWAŻNIEJSZE , SPRAWDŹ JAKĄ POSIADASZ GŁOWICE ( rozkręć śruby mocujące kopułe i na boku głowicy będzie pisać jaki model) , OBECNIE E2 USTAWIŁEM NA GŁOWICE RB CZYLI NUMER SERYJNY DNBU 245 11I RB

ABY UŻYC INNEGO TYPU GŁOWICY , PONIEWAŻ SĄ 3 RODZAJE MONTOWANE W OPTICUM 9500 ( BĘDZIE OPISANE W PÓŻNIEJSZYM CZASIE , WIĘC PROSZĘ O CIERPLIWOŚĆ)

 

 

Teraz Linux E2

 

jak zrobić partycje i wgrać obraz oraz jego backup , ( ściągamy z upload opis w pdf ) tutorial programu R-Drive Image jest opisane w nim i obrazkowo pokazane jakich programów użyć i jak ( pliki są na upload) .......

 

następnie po wykonaniu powyższych operacji , wyłączamy tuner przełącznikiem z tyłu i wkładamy pen drive , następnie włączamy tuner , pojawi się napis Boot po 40 sek zmieni się na Loading i następnie RB-Tuner czyli zacznie się uruchamiać E2 ( po tym zabiegu jak nie damy z prądu włączenia tunera trwa około 3 sek ;) ) Jeśli E2 się nie uruchamia to mamy zbyt wolnego lub uszkodzonego pendrive , wtedy ładujemy obraz E2 na innego Pena dlatego iż tuner będzię widział napis Boot i nie uruchomi się...

 

Teraz do rzeczy , soft jest już ustawiony i może wyskoczyć napis serwis niedostępny więc wgrywamy listę >>> lista startowa , powodem jest iż mógł mi się wdać błąd ( robiłem na szynko obraz) .....

 

później opiszę przyciski ( listy ulubione zmieniamy tak , klimamy ok i niebieski na pilocie tam są grupy polsat , cyfra ITI itd... EPG działa na 7 dni ;) klikamy na danym kanale info 2razy potem żółty na pilocie :D )

 

karta Góra jest ustawiona na Cyfrę a karta dolna na jakąś tv co zawiera system conax ( z czasem opisze jak się zmienia na inne systemy ) Obecnie moduły CI nie działają ale miejmy nadzieje że zostanie to poprawione .........

 

 

Listę wgrywamy programem DreamBoxEdit ( później opiszę jak konwertować listę z Kati czy DM na nasz tuner)

ustawienia jakie maja być w programie ( IP wasze jakie wasz router przydzieli tunerowi) Loging: root Hasło: main1

 

10e7900f16288df1med.jpg

 

Potem klikamy New Enigma 2 i wpisujemy dane jak na foto ( oprócz IP u was będzie inne ) i klikamy SAVE , następnie klikamy Open i wskazujemy folder z lista , potem klikamy FTP i komendę Send Files to Dreambox zacznie ładować na końcu napis ze zakończono i może się pojawić błąd klikamy OKK i włazimy do Menu i na Czuwanie /restart i klikamy restart ( po to aby tuner zapamiętał nową listę)

 

konwersja listy z Neutrino i innych na linux tunerach , odpalamy program dreamset234 otwieramy w nim listę np z neutriono , idziemy do opcji konfiguracji i ustawiamy jak na zdjęciu ( jak wyżej w poprzednim programie hasło i loging + IP )

 

7d290902c0f17dadmed.jpg

 

następnie klikamy Save AS i wybieramy z rozwinięcia menu Zapisz jako Enigma 2 ver 4 ( i tak gotową liste wgrywamy programem DreamBoxEdit , można by i tym ale czasem on przekłamuje) ...........

 

w 2 części napisze jak poprzez TC ( total comander) ładować filmy i muzykę aby otwarzać z poziomu tunera

 

Koniec części 1 ...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś pojawiła się nowa E2 ( Podziękowania dla twórców za wsparcie) , zawiera szereg poprawek miedzy innymi działają moduły CI ( gniazda CI , test na ITI HD , Diablo Cam oraz Polsat) oraz zmiana głowicy z poziomu menu :brawo: i inne kosmetyczne poprawki , jak potestuję ( jej stabilność i pracę) więcej to dam ją na upload ;) ...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na upload dałęm wersje z modułami autorstwa @Abix , odpalić 1 raz bez modułu ( jakieś ciężkie zajażenie jest z tablicami) działają czytniki oraz dodana nowa lista jak coś można ją jeszcze raz dograć ( jest na upload nowa świeża) , oprogramowanie zawiera też szereg zmian i poprawek

 

Konfiguracja oscam ( obecnie ustawiona i powinny grać czytniki góra Cyfra dół tv na karte)

 

http:// ip tunera :8888 loging i pass: oscam

 

konfiguracja newcs

 

http:// ip tunera :8080 loging i pass newcs

 

 

wejście po FTP oraz do aktualizowania listy na tuner loging: root pass: denver

 

Uwaga wypakować najpierw 7zip potem dopiero odpalamy program do tworzenia obrazów ( i należy wybrać date 27.03.2011 przy wgrywaniu ) .........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kto był zainteresowany, ten już dawno się tym zainteresował na innym forum, gdzie nie ma cenzury, można opisywać wszystko bez obawy, że opisze się coś 'nielegalnego', a nie oszukujmy się, do tego głównie służy Linux w tunerze, więcej bajerów i lepiej działający s*****g. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko kogo interesuje shar dla ludzi ułom.......nych , mnie interesuje funkcjonalność , to co na zwykłym sofcie nie osiągam np: jest blokada na 6000 kanałów ( sprawdzone już nawet źródło softów) mam obrotnice często latam nią , po 2 wykorzystanie tunka czasem jako przeglądarka i odtwarzacz , na co mi więcej innych urządzeń :D

 

Po ręszta tam temat przycichł :D , więcej piszą na zagranicznych forach ...

 

Co do tunera to musiał bym wydać ponad 1000pln aby był na linux ( kiepski Azbox odpada , zawiesza się i za mułowaty ) i posiadał i wymagane aby miał 2 CI i 2 SmartCard więc to mija się z celem ..

 

 

Pozdr....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Ciebie shar jest dla ludzi ułomnych, ja mam nieco odmienne zdanie. Shar przydaje się do oglądania zagranicznych platform cyfrowych, gdy nie ma innej legalnej możliwości oraz przydaje się w obrębie własnego domu, co jest w Polsce legalne, a także przy tym układzie Linux lepiej sobie z tym radzi, ma więcej opcji, działa stabilniej.

Jak nic się nie dzieje w temacie, to wiadomo, że przycicha :P Także pamiętaj, nie każdy, kto używa sharingu jest złodziejem i okrada platformy cyfrowe ;) Także Twoja inicjatywa na tym forum z Linuxem bez tych opcji jest moim zdaniem bezcelowa, zainteresowanie jest .. sam widzisz jakie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie na pewno zainteresował ten temat, bo szukam jakiegoś prostego poradnika do instalacji tej Enigmy. Np co to są softy dualboot itd. Na pewno nie uprawnione jest twierdzenie, że Enigma ma służyć do pirackich zastosowań bo od tego już wcześniej były inne softy... Tutaj jest możliwość np połączenia z radiem internetowym, oglądania formatów komputerowych i wiele innych rzeczy niedostępnych w tradycyjnych softach. Dlatego dziękuję za ten post i czekam na dalsze opisy. I na gorąco pytanie: jak to jest z tymi głowicami, bo miałbym ochotę się w to pobawić, ale boję się uszkodzenia sprzętu, a nie chce mi się rozkręcać w celu sprawdzenia jaką mam głowicę. Czy przy wgraniu najnowszej wersji E2 i w ogóle jest jakaś możliwość uszkodzenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy E2 od Abixa z działającymi gniazdami CI to wersja dualbot?

Czy w wersji od Abixa muszę miec wersje pod dana głowice? Muszę znać model głowicy jaki jest w moim tunku? Czy w menu da się wybrać model aż zadziała?

Wgrywa sie po USB czy RS-232?

 

Wersja od Abixa to plugin tylko czy pełna E2 dualboot?

 

Jak działa na nim dekodowanie z modułu CP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moduly jeszcze nie są dopracowane ( jak pisałem wyżej ) , glowice zmieniamy w menu tunera ( więc bez różnicy ) Wgrywamy najpierw soft a potem na pendrive tworzymy obraz E2 ( o czym jest wyżej napisane ) .......

 

Jeśli nie będziesz korzystał z E2 to wyciagasz pena i tuner uruchamia się z normalnym softem MCAS ( jak pamiętam 1.1.30 taki dałem )

 

Powrót z duallboota jest prosty wystarczy po RS wgrać soft 1.0.85 i mamy tuner czysty .....

 

 

 

@hubio dualbot pozwala na uruchomienie E2 w naszych tunerach , czyli do zwykłego softu jest dodany bootloader dodatkowy aby E2 wystartowała

 

Można też karte C+ lub inna podzielic w naszej sieci za pomoca lan z tunera naszego co ma wgrana E2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Zmiana czasu na zimowy ;

/ usr / bin / timeset.sh >pkt.12> diff = 1 i restart GUI

 

 

:brawo::brawo::brawo:

 

 

Wersja Rosyjska ale przetłumaczona na PL

 

RUNIGMA-BASE-30.09.11r

 

 

 

#Zmienione wszystkie pliki VirtualKeyBoard w folderze / usr/lib/enigma2/python/Screens /:

VirtualKeyBoard.py

VirtualKeyBoard.pyс

VirtualKeyBoard.pyo

VirtualKeyBoard-new16.py

#Zainstalowane czcionki RUnigma2.ttf by nie korygowaly ze skinem Glass16 jak i z pluginem Proton....

#Wszystkie skiny które są zainstalowane nie powodują GS łacznie ze skinem Glass16.....

#Zainstalowany plugin Proton-Tools wystarczy z menu Super Panela wybrac opcje Emulatory i uruchom NassCamD

#Poprawiona godz. na panelu......

#Aktualizacja na serwerze!

FullDescription zaktualizowany konwerter EventName do pobierania skinow i pluginów i picon z pozycji menu z servera.............

#Zanistalowane kilka przydatnych pluginów.........

 

Dla leniwych tak zwany gotowiec!!!..........

 

http://www.filefactory.com/file/ce9dcbc/n/RUNIGMA-BASE-BAZUJ%C4%84CA_NA_IMAGE-PITERKADETA-30.09.11r.zip 

>>>RUNIGMA-BASE-BAZUJĄCA NA IMAGE-PITERKADETA-30.09.11<<<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Można by ale to za dużo jest męczenia i nadpisywania (patrz niżej ) ........ ( za dużo tłumaczenia )

 

Możesz spróbować , ściągnąć wersje w tar i potem ją zapakować pod linux , ale pamiętaj że nie wszystkie obudowy działają poprawnie .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...