Skocz do zawartości

ARIVA 200 HD czy ARIVA COMBO HD?


Mr.Hankey
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Przede wszystkim chciałem się ze wszystkimi przywitać, bo to mój pierwszy post na forum.

Poczytałem trochę forum, jednak wiele tematów tak naprawdę jest już nieaktualnych, gdyż ukazały się nowe wersje oprogramowania, liczą ponad 200 stron (błagam nie każcie mi tego czytać...), bądź też dyskusja nie wskazuje jasnej odpowiedzi, dlatego zdecydowałem się na założenie tego tematu i liczę na to, że zechcecie mi fachowo doradzić.

Poszukuje tunera HD do odbioru Cyfry Plus i drogą eliminacji (możliwe, że nieudaną) zdecydowałem się na tunery Fergusona Ariva 200 HD i Ariva Combo HD. Przede wszystkim który z nich będzie się lepiej nadawał? Na którym uzyskam lepszej jakości obraz? Jakie są w ogóle zasadnicze różnice między tymi modelami?

Dodam, że tuner będzie mi służył do odbioru jedynie Cyfry, raczej nie nastawiam się na nagrywanie, choć wiadomo, że taka opcja może się w przyszłości przydać. Głównie liczę, na to, że jakość obrazu będzie lepsza niż na Philipsie HD jaki miałem do tej pory. Czy zakupiony „goły” Ferguson do tego wystarczy, czy będę jeszcze musiał coś dokupić?

Używam spliterów Green Eight System Server Wire Link, które na Philipsach HD od Cyfry sprawowały się znakomicie, czy na Fergusonach też będą działać poprawnie?

Będę bardzo wdzięczny za fachową pomoc i ewentualnie wskazanie innych, konkurencyjnych modeli, które polecacie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz korzystać z Cyfry+, combo nie jest Ci potrzebne, gdyż combo umozliwia odbiór telewizji satelitarnej oraz naziemniej. Dlatego na Twoim miejscu rozważyłbym model Ariva 100E. Posiada wprawdzie ograniczoną ilość wyjść oraz tylko moduł na kartę, ale w Twoim przypadku będziesz korzystał z wyjścia HDMI, a to wyjście ten odbiornik posiada. Moduł zas obsługuje Cyfrę+. Ariva 100 posiada prostszy pilot, ale jest on moim zdaniem zdecydowanie poręczniejszy od wersji obecnej w modelu 200. Oczywiście możesz wybrać model 200, który daje w przyszłości mozliwość zmiany platformy na N lub Polsat. Decyzja należy do Ciebie.

 

Jakość obrazu? Nie potrafię się w tej kwestii wypowiedzieć.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja wybrałem arivę 200 combo ale mi zależało na fta i dvb-t do tego multipakiet c+, a jeżeli kolega nie potrzebuje nagrywania ani dvb-t ani fta i nastawia się na c+ to po co brać inny tuner? Philips HD Cyfry jest bardzo dobry.

 

EDIT: Ariva 200 Combo posiada wspaniały pilot naprawdę fenomenalny moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...