Skocz do zawartości

Jakość programów TNK HD + sprzęt


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

jestem tutaj początkującym użytkownikiem i zarazem początkujący jeśli chodzi o TV SAT. Po zakupie nowego LCD-ka Panasonica 37" zamierzam zakupić jakąś TV SAT w HD (wybór chyba padł na TNK HD, ze względu na brak zobowiązań i na kanały, które chce mieć - nie podnieca mnie liczba kanałów tylko to jakie są w ofercie). Oczywiście planuje zakup z dekoderem HD 2850ST. I teraz pytanie: jaka jest jakość kanałów, które nie są HD (TVP1, TVP2 itd.) ??? Generalnie wątpliwości, które miałem rozwiałem i zostało to pytanie.

 

W miarę możliwości chciałbym aby ktoś podpowiedział jaką czaszę i konwerter zakupić (np. na allegro w zestawie lub bez).

 

Ostatnie pytanie to do dość nietypowego kabla, który ostatnio zauważyłem w sklepach. A mianowicie chodzi o kabel (w zasadzie odcinek kabla), który służy do połączenia konwertera z dekoderem przez okno bez wiercenia w ścianie (spłaszczony kabel). Czy nada on się do okien PCV i czy nie rzutuje to na jakość obrazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie lepiej wziąć za 48 zł N-kę z masą kanałów HD? W TNK HD, żeby mieć kanały HD, trzeba zapłacić 39,80 zł. Nie ma za to żadnej umowy, płaci się praktycznie kiedy się chce. Wydaje mi się, że jakość kanałów SD jest w miarę przyzwoita, a nawet powiedziałbym, że dobra. Antenę to kup wielkości 80 - 90 cm. Konwerter polecam Monoblock, jest trochę ciekawych kanałów na Astrze 19,2*E. Jeśli chodzi o ten ,,spłaszczony kabel" to jedni zakładają, inni nie. Kolega ma i zero problemów, ja nie ryzykowałem, wywierciłem otwór w ścianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak napisałem nie interesuje się raczej ofertą z umową oraz nie jest ważna liczba kanałów (gdzie 80% i tak nie oglądam). Wolę mieć swoje i bez umowy. Co do kabli znalazłem nawet takie super płaskie (taśmy) ale troszkę droższe i sprzedawca twierdzi, że jest ok i jakości nie pogarsza.

 

Dalej jednak zależy mi na tym aby ktoś porównał swoją opinią jakość kanałów SD między np. kablówką a TNK HD na dekoderze HD 2850ST, który posiada podobno skalowanie do HD/FULL HD. Szczególnie szukam kogoś kto ma takie porównanie na LCD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze robisz. Ja tez nie ogladam w ogole tych wszystkich kanalow ktore mialem np w polsacie. Tez przeszedlem na tnk hd. I tak oglada sie w 90% tvn24 eventualnie tvp info i kanaly sportowe. Nikt normalny nie czeka na filmy w tv. A jak juz cos to sie sciaga z internetu. Wykupuje tylko pakiet za 20 zl i wszystko co potrzebne mam :) Inwestycja w dekoder zwraca sie po 1 roku a pozniej to juz tylko zysk +20 zl miesiecznie do konca swiata:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasza 90cm, bo najwygodniejsza, konwertery w celu stosowania do HB i ew. Astry, to może być cokolwiek, wszystkie są aktualnie wystarczającej jakości, cokolwiek kupisz to będzie działać, co do przejściówki okiennej, to lepiej puścić normalny kabel pod lub nad oknem, w poliuretanie, może uda Ci się wygrzebać, technicznie powinno być tam parę centymetrów, wtedy wejdzie normalny kabel.

 

Co do jakość skalowanego obrazu HD to na ADB jest faktycznie bardzo dobra na telewizorach LCD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, zakupiłem czaszę 85 cm + konwerter GOLDEN INTERSTAR

GI-201 SINGLE PLATINUM X. Zastosowałem przelotkę okienną super płaską (cena 20 zł) i wszystko jest OK, nie wpływa ona na jakość/wskaźniki sygnału jeżeli podłączam bez tej przelotki kabel. Udało mi się na szybko ustawić siłę na 81% i jakość na 94-96%. Chyba jest OK...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzałem się dokładniej jeśli chodzi o jakość sygnału i na każdym kanale jest inaczej (co jest chyba normalne). Jakość skacze od 90% do 100% przy czym siła jest cały czas na 80-81%. BER jest zawsze 0.0E0. Czy to są dobre parametry i mam dalej nie zawracać sobie głowy czy należy coś dalej poprawiać w ustawieniach anteny/konwertera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...