Skocz do zawartości
  • 0

Problem z 10892 i 11488


lukaszg
 Udostępnij

Pytanie

Nie działają mi żadne kanały z 10892h i 11488h (m.in. TVP 1 i 2, Puls, TVP Polonia, Kino Polska).

Sygnał i jakość spadają praktycznie do 0. Jak widać nie działają zarówno kanały kodowane jak i niekodowane.

Na pozostałych kanałach nie ma żadnych zakłóceń (zarówno inne kanały z Hotbirda oraz Astra i Astra2).

 

Gdzie szukać problemów? Instalacja składa się z 3 konwerterów, przełącznika, zwrotnicy do anteny FM więc trochę rzeczy mogło się popsuć i trochę szukania jest. Antena jest przymocowana stabilnie i wiatr na pewno nie ma na nią wpływu.

Może jakiś problem po stronie nadawcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Poruszałem anteną i konwerterem niczego to nie zmieniło. Na innych kanałach (działających) jakość sygnału się zmieniała, na 11488h sygnał nie drgnął.

Spróbuję wymienić konwerter na inny i wtedy zobaczę czy coś się zmieniło. Rozumiem, że u Ciebie te transpondery działają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Trochę pada więc jedyny test jaki zrobiłem to zmiana wejścia na konwerterze twin (pod drugie wejście podpięty jest sąsiad) - u niego kanały TVP działają, niezależnie od wejścia konwertera, czyli konwerter jest dobry. Teraz pozostaje mi sprawdzenie dwóch zwrotnic i przełącznika :/.

Chociaż podobno Ariva miewała problemy z niektórymi transaponderami - może to dekoder się popsuł. Rozumiem, że oprócz sprawdzania po kolei każdego komponentu nie ma innej opcji sprawdzenia co jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...