Skocz do zawartości

Sygnał jest a kanałów brak.


Maki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z telewizja cyfrową tp. Wszystko jest pięknie dopóki nie przychodzi "test podłączenia anteny", po załadowaniu się wyskakuje komunikat mówiący o braku sygnału. Wracam do menu głównego i sprawdzam stan satelity i wyskakuje mi że jest dobrze podłączona i jest dobry sygnał więc zaczynam szukać kanałów. http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/obs ... zukiwanie/ - Robie wszystko tak jak jest tutaj napisane tylko nie wyszukuje mi kanałów, proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam witam

Jeżeli posiadasz takie urządzenie jak miernik uniwersalny taki za parę złotych na allegro można kupić(zawsze się przydaje), to sprawdź napięcie na LNB, u mnie to się okazało problemem, niepotrzebnie wymieniłem konwerter:) wracając do mierzenia to na LNB zamiast mieć 18V, miał tylko 1,7V w porywach 2V, też miałem wszystko dobrze podłączone i o dziwo nawet miałem ten sam komunikat co ty(brak sygnału...)

 

Podsumowując zmierzyłem i mówię coś tu jest nie tak, zadzwoniłem w celu reklamacji powiedziałem co i jak 5min minęło nawet nie :) załatwione dostałem numerek, poszedłem z numerkiem do pierwszego lepszego punktu TP z nie sprawnym rzecz jasna dekoderem(cały komplet tj. instrukcje, kable, pilot itp), reklamacja też szybko i sprawnie przebiegła i dzisiaj elegancko śmiga, wina była niesprawnego dekodera, nie podwał napięcia na konwerter.

 

Ale jednak moja powyższa wypowiedź może nie mieć sensu bo jednak sygnał jest, ale jednak zostawię :) może się przyda.

 

Może coś zasłania antenę, kabel jest ok i połączenie też jest dobre, bo ma tylko -30dBm, ja mam -40 i mi dobrze chodzi(chociaż w sumie w którą stronę to idzie, jak więcej lepiej, czy jak mniej lepiej?)?

 

Edit

To jednak może być coś z kablem bo z tego widzę że im więcej na minusie tym lepiej, albo też precyzyjne ustawienie anteny(tu liczą się centymetry) przy -30 raczej nie wyszuka, nie pamiętam ile miałem na początku po wymianie dekodera co mi nie wyszukiwał ale chyba -27(ustawiałem antenę od nowa).

Obecnie gdy wszytko działa, jak miałem -40 było dobrze, teraz mam -39 i już jeden kanał ma dość spore zakłócenia, wręcz nie da się oglądać, więc po manewruj trochę anteną :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...