Skocz do zawartości

Czego brak w ofercie CYFRA+


deejay.m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale dałeś czadu! Da Vinci - sztandarowy program n-ki! :brawo::brawo::jupi: Już widzę tą wielką migrację abonentów

Był to program, którym n-ka się chwaliła w reklamach, tak jak Cyfra chwali się MiniMini.

Uważam, że MiniMini jest sztandarowym programem Cyfry+ - najlepszym kanałem na rynku dla maluszków do 6 lat.

Tak samo wartościowym i niepowtarzalnym jest Da Vinci Learning dla młodzieży (i nie tylko). I żadne marketingowe zabiegi (wciskanie poprzez reklamy, że nie treść jest ważna lecz ilość kanałów, lub upscalowanych HD, w których w HD jest tylko logo stacji...) mojego zdania nie zmienią. Taką ciemnotę można wciskać tylko komuś, kto nie ma porównania.

 

Poczytaj trochę forum n-ki i TNK HD, to dowiesz się co ludzie myślą o zabraniu tego kanału. Możesz też poczytać program TV w sieci, by zobaczyć, że to program wartościowy, za który warto ekstra zapłacić. Jestem pewiem, że gdyby MiniMini przeniosło się do N-ki, wiele osób przeszło by do N-ki. Więc bardzo się mylisz, ja np. wybrałem Cyfrę, bo miało właśnie ten program dla dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja Ci nie odbieram prawa do tego żeby ten kanał był w Cyfrze. Mnie tylko chodziło o "sztandarowość" tego kanału. Wspominasz Minimini - to świetny kanał, sam go oglądam często z dzieckiem ale różnica miedzy DaVinci a nim jest taka że to Minimini to produkt całkowicie Cyfry i zdobył wiele wiele nagród i wg mnie to jest sztandarowy ba flagowy produkt. Forum n-ki czasem czytam i dokładnie tak samo pisze się jak tu - jedni czegoś chcą, drudzy żądają, inni narzekają. Ale mówienie, że ze względu na obecność DaVinci wiele osób by kupiło Cyfrę jest lekką przesadą - to kanał bardzo niszowy - zobacz gdzie go rozpowszechniają (czytaj kto go chce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz gdzie go (Da Vinci Learning) rozpowszechniają (czytaj kto go chce)

Nie zgodzę się z Tobą, bo dotychczas ten kanał był (jeśli chodzi o platformy) na wyłączność n-ki więc nie można go było dołączyć do innej platformy. Dopiero teraz otwiera się taka możliwość.

 

mówienie, że ze względu na obecność DaVinci wiele osób by kupiło Cyfrę jest lekką przesadą - to kanał bardzo niszowy

Zauważ, że spośród kanałów dziecięcych to wcale nie MiniMini (co do którego zgodziliśmy się, że jest najbardziej wartościowe dla dzieci) jest na pierwszym miejscu jeśli chodzi o oglądalność. Nie ma również pozycji drugiej, ani trzeciej..., co więcej każdy z tych 3 kanałów o wyższej oglądalności cieszy się sam oglądalnością 2x wyższą od MiniMini... Nasz flagowy program jest niszowy ... ? Można tak to nazwać jeśli ktoś koniecznie chce. Ale jest to program, dla którego kupuje się telewizję, pozostałe to tylko dodatki w ramach ofert które przychodzi wielu oglądać, bo nie mają nic lepszego, albo nie wiedzą że jest na rynku dużo lepsza opcja.

Dlatego jeszcze raz powtórzę, że MiniMini i Da Vinci Learning to programy, dla których świadomie kupuje się telewizję i ta świadomość - jestem przekonany - będzie wzrastać wraz z nasyceniem rynku i możliwości porównania ofert. Dlatego warto, by również ten kanał był w Cyfrze+, nawet za dodatkową opłatą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kot_bury: Jeszcze raz Ci powtarzam - nie mam nic do DaVinci Learnikg -niech będzie w Cyfrze nawet za dodatkową opłatą. Kto będzie chciał to sobie dokupi. Ja kupiłem świadomie Cyfrę ze względu na sport, film i dokument (Planete) i oczywiście Canal+. Może ktoś świadomie kupił dla MiniMini - niech i tak będzie. Jestem za różnorodnością oferty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Cyfra albo knuje kontrofensywę albo została okopana przez konkurencję ponieważ za długo milczy i to co powinno być dodane do oferty to : POLSAT HD , TVN HD , TVN HD+1 , AXN HD , DISCOVERY HD , FOX HD , a to co może dodać to paczkę Viasat w HD resztę BBC , Boomerang , Disney Junior , paczkę MCM , Discovery Historia , History HD ,TVP Historia , ESPN America i wtedy mozna by było powiedzieć ,że to jest naj naj najlepsza oferta na rynku ! Po takiej ofercie mozna by śmiało ją wtedy porównać do największych w Europie . Nie wiem czemu ale jakoś ciężko im się wybić w Polsce i stoją w miejcu a szkoda :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli, że za długo milczy?

Przypomnę Ci, że tylko w tym roku C+ dołączyła dwa kanały BBC, SportKlub, HBO2HD, HBO ComedyHD, Cinemax 2HD, Canal+HD., Eurosport 3d. Poza tym dodana gratisowo usługa Canal+oD, zniesiona opłata za HBO oD. Do tego odnowienie praw do transmisji prawie wszystkich lig europejskich. Jako jedyna platforma nie wyłączyła żadnego kanału. Więc o jakim milczeniu mówisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że kanały które wymieniłes, dołączyli wszyscy, a o BBC to już nie wspomnę, więc to ich nie wyróżnia, za to innowacyjni nie są wcale, co więcej taki kanał jak discovery HD, to wręcz wypadałoby dodać, bo wstyd że go nie ma.

A akurat oferta dziecięca jest tragiczna, pomijając koszty, to chwalą się tylko minimini, które jest coraz gorsze. Co więcej chwalą się że kanał jest całkowicie polski, a wszystkie bajki są tylko dubingowane, tak jak i gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wielokrotnie pisałem, że zamiast dodawać kolejne kanały powinni zrewidować listę obecnych.

Ale niestety dla platform to jest haczyk na klienta: im więcej kanałów tym "bogatsza oferta" itp. np: "Najwięcej kanałów pseudoHD".

Ja osobiście oglądam może z jakieś 10 kanałów. Wiem, że są różne upodobania i gusta. Ale paczka 40 kanałów naprawdę wyselekcjonowanych (jakość merytoryczna i techniczna) jest moim zdaniem wystarczająca. Choć wiem, że łatwo obalić mój pogląd: wystarczy popatrzeć na kanały informacyjne: TVN24, PolsatNews, SuperStacja, TVPInfo. Każdy ma swojego faworyta. Tak więc platformy będą rosły i rosły i w sumie jako użytkownik, który "chce mieć wszystko" nie będzie miał niczego bo straci mnóstwo czasu na przeglądanie kanałów od 1-200 aż w końcu wyłączy TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mądre słowa, jakość nie ilość !! Bez mrugnięcia oka zrezygnowałbym z 1/3 kanałów polskich platform. Są marne pod względem jakości oferty, a jakość techniczną należy przemilczeć. Cztery platformy to rozbity rynek praw filmowych, sportowych i szansa na coraz więcej "śmieciowych kanałów". Konkurencja jest potrzebna, myślę, że dwie platformy w Polsce wystarczy. Wracając do tematu, brakuje mi większej, nie wiem jak to nazwać, powiedzmy "polonizacji" programów. Chciałbym na History zobaczyć film o polskich królach, a na Animal planet polskie żubry itp itd :) Tylko w Planete można coś takiego zobaczyć, a szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście brakuje Kanałów tj: Boomerang ,nickelodeon ,BBC ceebies i Da vinci learning bo jak wiadomo oferta dla dzieci cyfry+ jest mizerna a także: Tv 1000,Z.europa,Discovery historia,Mtv dance i to wszystko,kanały HD nie są mi do szczęścia potrzebne to samo Fox i AXN HD ,nie oglądam żadnych seriali . Może coś z tego wejdzie do oferty cyfry+ już w czerwcu,jedyny pewniak to TV6 i może kanały Penthouse o których było głośno na początku tego miesiąca. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zmieniamy telewizor i tak sobie myślę odnośnie TV 3D ... co ja będę w tym 3D oglądał - na cyfrze niemal nic nie ma w trójwymiarze.

Zanim pojawi się jakiś chociażby Discovery 3D to minie zapewne kilka lat i wątpię ażeby to cyfra była pionierem tej technologii i nowych kanałów w tej technologii. Kilka wydarzeń w roku w 3D to będzie max (np. wybrane mecze).

Telewizory 3D bardzo staniały, często są w cenie zwyczajnych LCD LED.

Ktoś wcześniej pisał że głowa boli przed TV 3D ... to zależy jakim, przed Sony mój mózg się lasuje to fakt, obraz jakiś taki niewyraźny, rozmazany, ale już LG, Toshiba i Philips mają pasywne 3D, które działa rewelacyjnie, piękna głębia, ostrość. Okulary bardzo tanie i można w nich siedzieć cały dzień - takie same okulary polaryzacyjne stosowane są w kinach Cinema City. Samsung pomimo aktywnych okular też nie męczy aż tak bardzo, a jakość świetna.

Tak więc kanały 3D to podstawa. Zainteresowanie takimi TV rośnie.

Wiadomo zawsze będzie część osób które nie będą miały nawet TV HD, ale operator nie powinien zatrzymywać się w rozwoju, tylko grać na wiele frontów i spełniać oczekiwania co najmniej kilku grup odbiorców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie jest to problem wyłącznie Cyfry. CP nie jest zainteresowany tą technologią, n-ka podobnie jak i Cyfra pokaże coś od czasu do czasu. Problemem jest raczej brak (a właściwie bardzo mała ilość) materiału a nie niechęć do pokazywania go. Sytuację ratują relacje sportowe np. pokazywany obecnie w Cyfrze Roland Garros.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie jest to problem wyłącznie Cyfry. CP nie jest zainteresowany tą technologią, n-ka podobnie jak i Cyfra pokaże coś od czasu do czasu. Problemem jest raczej brak (a właściwie bardzo mała ilość) materiału a nie niechęć do pokazywania go. Sytuację ratują relacje sportowe np. pokazywany obecnie w Cyfrze Roland Garros.

 

Dokładnie.

Wystarczy poszukać ile wyszło filmów na BR w 3D - liczba jest raczej skromna i większość filmów animowanych. Ostatnio wyszedł Avatar i Alicja w Krainie Czarów. Ceny takich nośników - jednym słowem drogo. Avatar kosztuje niemal 300 zł.

Gdy powstanie jakiś Discovery 3D, albo NG 3D który będzie dostępny na którejś z platform to będzie hit.

... ale narazie to można sobie pomarzyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...