Skocz do zawartości

TnK - HD czy SD?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Forumowiczów,

Patrząc po ilości wątków, podejrzewam, że ten temat był już tutaj "wałkowany", dlatego z góry przepraszam za powtórkę.

Do tej pory moja instalacja DVB-S opierała się na antenie z "zezem" Hot Bird - Astra, przełącznikiem DISEqC i tunerem Nokia DBox2.

Ze względu na "zmęczenie" tunera (pilot, wyświetlacz LCD itd.) i ogólne powolne działanie, zastanawiałem się nad wymienieniem tej części instalacji...

Z tego powodu mam szereg pytań:

 

1. Zastanawiałem się nad tunerem HD (posiadam odpowiedni telewizor ze złączem HDMI). Czy oferta kanałowa FTA HD na Astra i Hot Bird warta jest dołożenia pieniędzy do tego rodzaju tunera?

2. Jeśli odp. na pyt. 1 brzmi "tak", to zastanawiałem się nad opcją TnK HD. Jak rozumiem, karta TnK HD działa tylko z tunerami ADB (2850/5800)? Czy tunery te poradzą sobie z przełączaniem między satelitami (DISEqC)?

Zależy mi na prostym tunerze, bez mnogości opcji, obsługującym transmisję HD (oraz SD). Gdybym nie chciał korzystać z TnK, dobrze by było, by ten tuner pozwolił na odbiór kanałów FTA z Astry i Hot Birda...

3. Czy warto kupować nowy tuner do TnK HD (na stronie WWW TnK oferowany za 389 zł), czy może warto poszukać na aukcjach używanego, tańszego?

 

Bardzo dziękuję za odpowiedzi,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DiSEqC bez problemu. Nawet jeśli byś chciał więcej satelit, to jest takie oprogramowanie wprowadzane, które umożliwia korzystanie z więcej niż tylko HB + Astra 1.

Jeśli kupujesz dekoder TnK HD -5800S lub 2850ST to karta będzie działała tylko i wyłącznie z tunerem z którym ją kupisz. Jeśli chcesz osobny tuner to do niego potrzebujesz modułu, ale to są znacznie większe koszta(cena dekodera z CI + 250 zł moduł)

FTA - w dekoderach ADB dla TnK HD masz bardzo dużą ilość kanałów FTA na liście z HB i Astry. Kiedy kończy się doładowanie możesz korzystać z Pakietu Bez Opłat, wszystkich FTA na liście, kanałów z DVB-T(jeśli jesteś w zasięgu)

Na allegro spokojnie kupisz taniej, jeśli nie za 340-360 nówki ze sklepów, to poniżej może Ci się udać nówki od prywatnych sprzedawców, bo takie tunery niektórzy dostali przy kupnie TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

W sumie na "konkurencyjnym" forum ;-) znalazłem temat dotyczący tunera ADB 2850ST i rozwiał on moje wątpliwości.

Pozostaje jedynie pytanie do użytkowników, czy ilość dostępnych kanałów HD (FTA + TnK) uzasadnia kupno tunera HD. Wiadomo, że mankamentem ADB 2850ST jest ograniczona możliwość skanowania satelitów w poszukiwaniu kanałów.

Alternatywą jest TnK SD i jakikolwiek inny tuner, który ma możliwość "skanowania nieba"...

Dlatego moje pytanie do użytkowników, czy HD jest warte kupna tunera z pewnymi ograniczeniami.

 

Dzięki za odpowiedzi,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zastanawiałem się nad tunerem HD. Czy oferta kanałowa FTA HD na Astra i Hot Bird warta jest dołożenia pieniędzy do tego rodzaju tunera?

Na tak postawione pytanie, moim zdaniem odpowiedź brzmi: Nie.

Takich kanałów na Hot Birdzie (13°E) nie ma wcale, na Astrze (19,2°E) jest tylko kilka.

Jednak ja już teraz kupił bym odbiornik wspierający DVB-S2 i MPEG-4, czyli ten tzw. HD, bo z czasem coraz więcej programów FTA (nawet tych w rozdzielczośći SD) będzie się pojawiać właśnie na transponderach DVB-S2 i w kompresji MPEG4. Więc przy zakupie weź też pod uwagę, na kiedy planujesz kolejny update (kolejną wymianę) sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak ja już teraz kupił bym odbiornik wspierający DVB-S2 i MPEG-4, czyli ten tzw. HD, bo z czasem coraz więcej programów FTA (nawet tych w rozdzielczośći SD) będzie się pojawiać właśnie na transponderach DVB-S2 i w kompresji MPEG4

 

Witam,

To jest dość przekonujący argument. Sprzęt powinien służyć najdłużej jak się da ;-). Wiem, że jest skromna ilość kanałów HD w danej chwili, ale może się to zmienić w przyszłości.

Opcję z nCAM i kartą TnK też brałem pod uwagę, ale cenowo wygrywa jednak ADB 2850ST wraz z kartą TnK.

 

Dzięki wszystkim za rady, jeśli nic mi innego nie wpadnie na myśl, to zdecyduję się na opcję HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

siemka ja mam pytanko co do tnk hd, można kupic juz np na portalu aukcyjnym dekoder z wyjsciem hdmi jak i euro wraz z karta TNK HD doladowana na 2 miechy za jakies 140zł. Pierwsze pytanko czy bede mial przy podłączeniu do tv poprzez euro kanały ktore sa Hd(chodzi o to czy bedzie konwersja rozdzielczosci). Drugie pytanie to jest takie, czy doładowanie dalsze jest platne 20zl za miesiąć. Dopytuje się ponieważ w w tnk hd jest wiecej kanałów, zalezy mi na samym PAKIET DOMOWY HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za około 150 zł masz ADB 5800 w n na kartę (2 miesiące doładowania) dekoder używany ale odnowiony. Poprzez euro nigdy nie uzyskasz odbioru HD tylko SD . Oczywiście kanały HD będą odbierały poprzez Euro lecz w jakości SD. Drugie pytanie: Doładowanie na Pakiet Domowy HD za jeden miesiąc wynosi 19,90 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieks za szybka odpowiedz, zainteresowało mnie dlatego hd pownieważ tam jest wiecej kanałów niż w sd, jest np polsat a jak widac cena za doładowanie jest pozniej taka sama(20zl) wiec po co placic za mala ilosc kanalow jak mozna miec wiekszą ilość(chyba ze jest jakis haczyk??)

Ps tak tak wiem ze nie bedzie jakośći Hd poprzez euro, chodzilo mi o konwersje bo kobitka ma dekoder i pakiet z tp(tam jest jakas blokada i poprzez kabel euro nie idzie odbierac kanalow hd, oczywiscie byly by one w jakosci sd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, że cena HD jest porównywalna z SD. Ja przez prawie 3 lata miałem TNK SD, ale niestety oferta nie jest już rozwijana i przeszedłem na n na kartę.

P.S.(bat) Kto się pytał o 12 miesięczną opłatę?. Kolega pytał o dekoder za ok. 140 zł. Wskazałem najtańszą alternatywę.(zobacz na allegro). Będzie miał jeszcze 2 miesiące pakietu PremiumHD. Twoja oferta (bat) nie wchodzi w gre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej dodać 80 zł i mieć ROK opłaconego abonamentu? Kupiłem taki sąsiadce: styczeń był full z npremium, teraz 4 kanały Foxa,...do połowy maja (posiadacze domowego mają ten gratis, a Ci z Premium HD za te kanały płacą w pakiecie). Wolny kraj...

Te Twoje ok. 140 trzeba powiększyć o przesyłkę (też czytuję allegrosza), a ktośtam pytał o ten popularny produkt z 2-miesięczną karta BO może nie słyszał o tej drugiej możliwości...zresztą po 3 miesiącach użytkowania i TAK musiałby doładować, he, he ...gdzie to logika ekonomiczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...