Skocz do zawartości
  • 0

Jaki konwerter i kabel koncentryczny [POD TNK HD ITI-2850ST]


Makaroni
 Udostępnij

Pytanie

Powiedzcie mi jaki kupić dobry kabel i konwerter czytałem o jakimś triset-113, że podobno dobry kabel, co do konwertera nie wiem co lepiej brać MONOBLOCK single czy zwykły single i jakiej marki ?. Teraz mam jakiś lipny za 12zł i kabel po 35gr za metr . Siła na 86%, ale jakość na 34% czasem do 44%, obraz jednak jest jak żyleta, ale gorzej z dźwiękiem ( tak jakbym słuchał MP3 64kbps ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Moim zdaniem najlepszy jest konwerter singiel Golden Star Platinium,a jeżeli chodzi o kabel koncentryczny to nie liczy się nazwa producenta,a to czy jest to kabel z żyłą miedzianą bardzo cienką,czy żyłą stalową pomiedziowaną.Nie kupuj pod żadnym pozorem kabla z żyłą stalową pomiedziowaną,bo są łamliwe i żle znoszą niskie temperatury i szkoda na nie forsy.Lepiej zapłacić np.2,50-3,00 zł.za metr dobrego kabla,tak jak ok.60-70 zł.za dobry konwerter i mieć spokojną głowę na lata.Żyła stalowa pomiedziowana pod wpływem niskiej temperatury ma dużą kurczliwość i może to spowodować,że skurczy się tak,że "wyjdzie" z e-fki konwertera i nie będzie przewodzić sygnału w żadną stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Triset jest bardzo dobrym kablem w cenie do 2 zł za mb.

http://www.hollex.pl/kabel/kabel-sateli ... set-113-1m

Jeśli chciałbyś lepsze, ale droższe to polecam 2:

http://www.hollex.pl/kabel/kabel-sateli ... 0-cu-hd-1m

http://www.hollex.pl/kabel/kabel-sateli ... premium-1m

Co do konwerterów:

Opcja 1 - kupujesz konwerter single, ustawiasz na HB jako główny, a starym zezujesz na Astre (ma ona mocny sygnał)

Opcja 2 - kupujesz monoblock'a, ale pod warunkiem, że twoja czasza ma chociaż 80 cm.

Dobre konweretery robi też np. Opticum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Więc tak decyduje się na kabel Triset bo ma dobrą cenę do jakości, co do konwertera wybrałbym pomiędzy MONOBLOCKIEM GI-205 PLATINUM X ( mam czaszę 80cm ) albo Single Konwerter Inverto Black Ultra Single, którego z tych dwóch radzilibyście kupić?.

Czytałem coś o różnych wersjach DiSEqC dekoder ma chyba 1/1.2, a można trafić na monoblock z 2.0 i będzie problem. Czy z tym MONOBLOCKIEM GI-205 PLATINIUM X nie będzie problemu z odbiorem w dekoderze ITI-2850ST ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...