Skocz do zawartości
  • 0

Problem z podłączeniem kabla HDMi do tv


maripo1738
 Udostępnij

Pytanie

Posiadam TV LCD Philips 425405H i nbox recordera z nagrywarką. Chciałem podłączyć go do TV za pomocą kabla HDMI lecz po podłączeniu pisze brak sygnału, a gdy naciskam przycisk res i ustawiam format na 1080i HDMI pojawia sie komunikat z czerwona kontrolka Promlem HDCP ?? co to oznacza, co podłączyłem źle. Dodam takze iz próbowałem opcji z podłączonymi chinchami audio białym i czerwonym bo wyczytałem gdzieś na forum że to pomaga, jednak mi nie pomogło. Dodam też, że posiadam czasze 80 cm. i konwerter monoblock single. Proszę o pomoc co jest nie tak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jeśli nie ma nowszego firmware dla tego typu telewizora który posiadasz (zakończone wsparcie) lub operacja zmiany firmware w tv wiąże się z dużym kosztem (transport/pakowanie) lub nie ma wcale możliwości jego zmiany w tym modelu tv, to najprościej ominąć ten problem stosując kabel iHDMI na przykład taki. Stosowanie zwykłego nawet najdroższego kabla HDMI nic tu nie pomoże. Połączenie między urządzeniami wykonane było prawidłowo, a odpowiedź czemu nie działa masz na ekranie tv czyli niezgodność protokołu zabezpieczającego przed kopiowaniem czyli HDCP. Użycie kabla iHDMI powinno załatwić problem z błędem HDCP i wyeliminować niedoróbki w oprogramowaniu sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czy jest prawdą, że przez kabel HDMI nie można oglądać telegazety z poziomu tv, ponieważ w sygnale cyfrowym nie ma VBI?. Telegazeta jest z poziomu dekodera. Po wciśnięciu na pilocie TV przycisku "txt", pojawia się komunikat "niedostępny". Czy jest inny sposób konfiguracji na odtwarzanie telegazety z poziomu tv?. Współpracujący zestaw to - tv Samsung UE 42 C 6000 i dekoder Samsung H-370G. Dzięki za rzeczową podpowiedż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To prawda, kabel HDMI nie przesyła teletekstu. Zostaje Ci połączyć odbiornik sat z telewizorem kablem analogowym, jeśli konieczne jest wyświetlanie telegazety z poziomu tv. Przy czym taka uwaga: nie wszystkie odbiorniki sat mają telegazetę na wyjściu analogowym nawet jeśli same potrafią telegazetę wyświetlić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...