Skocz do zawartości

Problem z formatem obrazu z kablówki


Rekomendowane odpowiedzi

Od 2 tygodni mam TV od operatora kablowego.

Zauważyłam coraz częściej, a od wczoraj to już nagminnie, że na wielu kanałach obraz wyświetlany na telewizorze LCD jest poobcinany.

Tzn. albo jest tylko na środku , albo obcięty po bokach. Wczoraj było tak, że ok. 80 % kanałów było tak wyświetlanych. Nie bardzo znam się na tym, ale obraz jaki miałam i mam na wielu kanałach, przypomina format 4:3.

Obraz w TV zawsze jest ustawiony 16:9.

W dekoderze nie ma możliwości ustawień. Próbowałam z pilota, ale nie ma takiej możliwości.

 

Mam też drugi dekoder w innym pokoju i jak u mnie obraz był coś w rodzaju 4:3 , to na tym drugim był rozciągnięty w poziomie i obcięty góra-dół.

[beep]ki dostaję, bo raz jest tak, a raz inaczej.

Tak jakby filmy nadawane były w formacie 4:3, a czasami i ze studia program jest w takim samym formacie.

Nie ma reguły.

Mam pakiet z kanałami HD.

 

Przymierzam się do rozmowy z operatorem kablowym, ale boję się, żeby nie wciskał mi tzw. kitu. Tym bardziej, że nie jestem mocna w temacie.

Co może być przyczyną powyższego? Czy operator kablowy ma obowiązek tak ustawic swoje parametry nadawania, żeby nie było takich problemów. Może to wina dekodera ?

Przyznam , że jest to strasznie wkurzające. Nie po to jest TV LCD , żeby odbierac w takim formacie obraz

Acha, TV i dekoder połączone sa kablem HDMI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operator jest częściowo odpowiedzialny tylko za format, który można oczywiście bardzo indywidualnie dopasować, jednak wiele kanałów z założenia przez operatora sygnału źródłowego (CYFRA, N, Polsat) jest w ten sposób przekazywana. W tym temacie pomoże dobry odbiornik z możliwością dopasowania formatu przesyłanego obrazu, np. PAN Scan, Letter Box itd. Inna możliwość, zmiana obrazu za pomocą telewizora, ale to juz kwestia związana z odbiornikiem TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...