Skocz do zawartości

ORF Digital


FIGA1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od jakiegoś czasu szukam w internecie informacji gdzie można nabyć pakiet austriacki ORF digital(w Austrii 45E za samą kartę).W Polsce nie znalazłem żadnej oferty. Czy ktoś z forumowiczów orientuje się może gdzie taki pakiet( w wersji HD) mogę kupić on line lub ewentualnie na terenie Wiednia?

 

Jeśli macie jakiś sprawdzony sklep internetowy gdzie mogę kupić karty(+ moduły) innych zagranicznych operatorów proszę napiszcie.

 

Pozdrawiam FIGA1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie będę robił nowego tematu dopiszę się do tego.

Nie które fora internetowe podają że kanały pakietu ORF (ORF1 HD, ORF2 HD, ORF1, ORF2, ORF2 regionalne, Alpenglühen TVX, Puls 4 Austria, ATV, Austria 9 TV) i AustriaSat (axn, animax, RTL living, kabel eins classics, Sat.1 Comedy, mtv music, mtv dance, mtv hits, mtv rocks, vh1, hustler tv, dorcel tv, Alpenglühen TVX i sportdigital) na co dzień kodowane m.in. w CRYPTOWORKS zostały złamane. Jako że news przeczytałem dziś (a podany na satelitarne tv wczoraj o ok 23) postaram się trochę powęszyć w sieci co ludzie na ten temat piszą. Może jakieś screeny tych kanałów będą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Może ktoś się orientuje, jak wygląda sprawa nabycia karty austriackiej ORF Digital i zasady jej użytkowania? :) Widziałem takie na ebay z informacją, że są na 5 lat ale nie mogłem się doczytać, czy oprócz tego obowiązuje jakaś rejestracja, opłata miesięczna, itp. :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekpolek

kartę legalnie może kupić jedynie osoba zameldowana w Austrii (z małymi wyjątkami ale to bez znaczenia), opłata jednorazowa to ok. 30 EUR, są to karty tzw. ICE (nr C841... , C842.....), na jednych jest napis ICE, na drugich IRDETO, ale tak naprawdę to są takie same karty, jest to stunelowany Cryptoworks, chodzi o to aby karty działały na starym sprzęcie (wcześniejsze karty to w większości wycofywane Cryptoworks), który jest w posiadaniu abonentów, na jedno gospodarstwo domowe można dostać 3 karty (więcej niż 3 jest możliwe ale trzeba uzasadnić), karta po włożeniu do czytnika działa przez 30 dni, w tym czasie trzeba kartę zarejestrować przy pomocy załączonego formularza, w przeciwnym razie karta zostanie wyłączona, po zameldowaniu karta będzie działać min. 5 lat (taką gwarancję daje ORF) ale pod warunkiem, że opłata abonamentowa jest regularnie uiszczana, jeżeli właściciel karty przestanie płacić abonament, karta jest wyłączana, sygnał na kartę jest puszczany co 6 miesięcy. na ebay są karty w cenie ok. 150 EUR, ale ryzyko zawsze jest, że przestaną działać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @marekpolek, mam tylko jeszcze takie pytanie, czy abonament jest płacony od każdej karty czy od gospodarstwa? I drugie to, czy te sprzedawane na ebay, za powiedzmy 150 Eu, należy traktować jako zarejestrowane i opłacane przez jakiegoś Austriaka, który oprócz oferowanej karty ma gdzieś jeszcze w domu drugą lub trzecią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekpolek

każde gospodarstwo może dostać 3 karty (tylko jeden abonament płacony) lub więcej jeżeli to uzasadni, nie wolno sprzedawać kart, przekazywać trzecim osobom, kartę należy używać tylko i wyłącznie w miejscu zameldowania, w przypadku kontroli grozi kara, takie same zasady dotyczą kart w Szwajcarii (SRF) i Chorwacji (HRT), przy czym na Chorwacji się nie patyczkują i kara może być nawet kilkaset EUR, w rzeczywistości w Austrii nie ma raczej kontroli, na ebay trzeba uważać żeby nie kupić nowej ale nie zarejestrowanej karty, jeżeli w aukcji jest słowo "freigeschaltet für 5 Jahre" lub "freigeschalten für 5 Jahre", to jest ok. dobrze też aby zwrócić uwagę kiedy taka karta była zarejestrowana, od kwietnia 2014 ceny kart pójdą w górę.. więcej informacji możesz znaleźć: http://digital.orf.at/show_content2.php?s2id=831

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do @zdzima: przeglądając Ebay zawsze możesz zapytać sprzedającego, czy zgodziłby się pomóc Tobie z rejestracją karty(czasem się zgadzają, musisz szukać). Musisz też być przygotowany a to, że jeżeli już ktoś zgodzi się Tobie pomóc, będzie oczekiwał ,,prowizji", czasem trzeba też opłacić za kogoś GIS(austriacki abonament). Tu masz stawki: https://www.gis.at/gebuehren/gebuehrentabelle/ . Pamiętaj także, że jeżeli już zakupiś jakoś kartę ORF musisz do niej dokupić moduł CAM CI+ certyfikowany przez ORF. Taniej będzie dla Ciebie odwiedzić tę stronę: schoener-fernsehen.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...