Skocz do zawartości

Dobór karty DVB-S2 na USB


migel88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Stanąłem przed wyborem karty DVB-S2. Na chwilę obecną posiadam Skystar'a USB 2. Karta będzie podłączona do laptopa więc musi być na złączu USB. Wcześniej posiadałem jeszcze Skystar'a 2 w starej stacjonarce. Zachęcony doświadczeniami z marką Technisat celował bym znowu w Skystar'a. Teraz pytanie czy to dobry wybór? Po zapoznaniu się z wieloma tematami z różnych for najczęściej polecane są karty Tevii i Prof. Na początku z tego co pamiętam były jakieś problemy z kartami Prof, podziałały czasem parę godzin i karta padała. Jak jest teraz.

 

Ważna dla mnie jest bezproblemowa współpraca z DVBViewer. Mam legalną licencję i nie chciałbym zmieniać tego programu. Karta pracowała by na 2 laptopach. Kanały SD chciałbym oglądać czasem także na netbooku tak jak teraz lub byle tylko coś nagrać i obejrzeć na innym kompie lub TV. Wiadomo netbook demonem prędkości nie jest, ale dotychczas wszystko śmigało bardzo dobrze. Tuner będzie pracował najczęściej na Windows'ie 7, ale także czasami na XP (netbook).

 

Generalnie zastanawiam się nad 4 kartami. Ceny są zbliżone więc raczej nie będzie problemu gdy któraś będzie droższa. Nie zależy mi na super szybkim przełączaniu kanałów. Nie ma dla mnie różnicy czy to będzie 0.5 czy 2 sek. Ważne żeby karta poprawnie współpracowała z DVBViewer i Windows 7. To są moje typy:

 

1. SkyStar USB HD

2. Tevii s660

3. TechnoTrend TT-connect S2-3600 USB

4. Prof Revolution DVB-S2 7500 USB

 

Prosiłbym o opinie.

Jeżeli post w złym temacie proszę go przenieść w odpowiednie miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydzieliłem do nowego tematu - lepiej pasuje.

 

W kwestii DVBViewera: Prof nigdy nie dorobił się w 100% poprawnej obsługi pilota, więc jeśli pilot jest tematem kluczowym, to odradzam. Oprócz tego współpraca jest prawidłowa (a przynajmniej nikt mi nie zgłaszał problemów, nie wiem jak z DiSEqC). Nie zgadzam się natomiast co do awaryjności - nie odbiega od innych produktów tego typu.

 

TechnoTrend z DVBViewerem wspólpracuje 100% ok, SkyStar USB HD też, ale:

- SkyStar HD USB: teraz w sprzedaży jest HD 2 USB ("2" w nazwie), z którym są problemy i jest o tym szerzej na forum (zacinające się kanały z FEC 5/6),

- TechnoTrend od czasu przejęcia przez Kathrein'a ma support na poziomie mniejszym niż minimalny, sterowników praktycznie nie wydają. Przez blisko dwa lata wyszła tylko jedna wersja testowa, jak coś nie będzie działać, to zostaniesz bez wsparcia.

 

Produktów Tevii nie znam bliżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o SkyStara USB HD pod uwagę brałem tego: http://www.technisat.com/indexeb44.html?nav=PC_products,en,76-1246563456759, a z nr 2 to jest dokładnie USB 2 HD CI http://www.technisat.com/indexdb3d.html?nav=PC_products,en,76-228, a z wejściem CI tunera nie potrzebuje.

TechnoTrend w tym wypadku całkowicie odpada w takim razie.

Co do Profa "wraca do gry" że się tak wyrażę. Z pilota nie korzystam wcale. Ten który dostałem z SS USB 2 od nowości leży w pudełku :D

Szukałem czegoś na temat TeVii, ale nic konkretnego nie znalazłem, także też już odpada.

 

Jeszcze w kwestii sprostowania. Korzystam tylko z Hot Birda, także DISEqC jest mi zbędny. Z pilota także nie korzystam odkąd mam karty DVB-S i po kupnie nowej karty to się nie zmieni.

 

Jak na razie dziękuję za pomoc i proszę o dodatkowe opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...