Skocz do zawartości

Technotrend connect 3650CI a tvn-y z platformy CP


piterp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś posiada też problem z rozkodowaniem kanałów TVN z platformy cyfrowego polsatu na dekoderze Technotrend connect 3650CI?? Oczywiście przez moduł CP.

Bo u mnie nie działa

TVN

TVN style

TVN Turbo

TVN 24

TVN Siedem

 

Próbowałem na progdvb wymusić system kodowania, ale nic nie pomaga. O co w ogóle chodzi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od jakiegoś czasu jest to samo. Posiadam moduł Polsatu, kartę TechnoTrend S2-3200 i straszą wersje DVBViewer (nie pamiętam teraz dokładnie, ale chyba 4.2.1). Wcześniej problem był tylko z Eurosportem, reszta kanalów działała. Co ciekawe jeśli na TVN wybiorę (z listy kanałów) ścieżką audio AC3 mam dźwięk, ale obrazu cały czas nie widać.

 

 

Najlepsze jest to, że darmowy SkyView nie stwarza żadnych problemów pod tym względem. Działają wszystkie kanały tak jak i wcześniej. Z paczką TVN też nie ma kłopotu.

 

Ewidentnie problemem jest sam DVBViewer, a według mnie beznadziejnie rozwiązana sprawa wyboru systemu kodowania lub raczej całkowity brak takiej możliwości.

 

Ma ktoś pomysł co z tym teraz zrobić? Skanowałem od nowa transpondery, ale nie pomogło. W sumie ten program poza bardzo dobrym odbiorem kanałów HD nie ma żadnych zalet. Żałuje, ze go kupiłem, bo za niewiele więcej można kupić DVBDream, który od jakiegoś czasu wspiera moduły CI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, ża na darmowym SkyView działa paczka tvn-ów i eurosport, wybierając właściwy system kodowania. DVBViewer tego nie posiada, a szkoda. Progdvb posiada opcję wybierania systemu kodowania, ale coś z kartą Technotrend 3650cI, nie chcę rozkodowac. Właściwie mówiąc, to jest wina programów DVBViewer i ProgDVB, a nie karty i sterowników tej karty. Jeśli na SkyView działa to ze sprzętem jest ok. Przydałoby się napisac meila do twórców programu, że coś przegapili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc można stwierdzic, że przyczyną nie działającej paczki tvn-ów i eurosportu na DVBViewer i ProgDVB jest wina tych programów. Jak testowałem na darmowym SkyView i tu wszystko działa, to musi byc wina tych programów. DVBViewer nie pozwala na ręczne wybranie systemu kodowania. W ProgDVB istnieje możliwośc wybierania ręcznego systemu kodowania, ale zauważyłem, że ta opcja nie współpracuje z Technotrend connect 3650CI.

Powiem, że problem istniał ProgDVB z kartą twinhan mantis 1034 i tu nie działał Eurosport - próbowałem ręcznie narzucic system kodowania, ale to nie działało, dopiero po roku czasu przy nowszej wersji juz powiedzmy ProgDVB 6.49.6, jeśli to zrobiłem dopiero ruszyło- pojawił się obraz eurosportu .

 

I kto może mi wytłumaczyc w czym tutaj tkwi problem?? Ja jeszcze widze nadzieje od strony twórców programu ProgDVB mogą coś poprawic, tylko żebym wiedział w którym miejscu programu tkwi ten problem. Proszę jakies porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skyview system kodowania mozna zmienic z menu podrecznego. Prawym na wybranym kanale z listy i tam wybieramy "wlasciwosci kanalu". W oknie ktore sie otworzy trzeba wybrac wlasciwy dla CP caid -> 1803. Nstepnie trzeba to zapamietac (przycisk zmien). Po tym zabiegu kanal powinien zaskoczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...