Skocz do zawartości

Który dekoder dla Cyfrowego Polsatu?


kaziu91
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jak w temacie.

 

Zastanawiam się nad Ferdkiem Arivą 200.

 

A może są jakieś inne lepsze? Mogą być nawet droższe.

 

Proszę o opinie tylko osoby które testowały, bądź mają moduł CP !! Zależy mi na 100% pewności.

 

Nagrałem filmik ze zmianą kanałów na tv. Czy jest sens kupowania dekodera? Będzie to szybciej i lepiej się zmieniało? Jak z jakością?

http://www.youtube.com/watch?v=ibdlmROzs08

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że teraz masz moduł polsatu i chcesz zmienić dekoder tak? A jaki masz teraz? Ja również mam moduł CP i fergusona 8900 który właśnie pojechał do serwisu. Jeśli to co widziałem na filmiku leci z modułu CP to w takim razie mój ferguson jest zdrowo uszkodzony, ponieważ u Ciebie nie widze tzw. mozaiki, szachownicy przy przełączaniu kanałów u mnie niestety jest i to w przypadku 80% kanałów (HD wszystkie). Jaki masz dekoder? Jeśli chodzi o szybkość przełączania to na żadnym dekoderze nie zyskasz, tak po prostu modułu Cp współpracują z dekoderami i to nie jest wina dekoderów tylko modułu. Też zastanawiam się nad Ariva 200 ale muszę mieć pewność że nie będzie mozaiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz używać modułu z kartą cyfry to nie polecam. Na sofcie 2.x jest całkowicie bezużyteczny (2 karty gryzą się ze sobą i albo wysuniesz tą nieużywaną albo nie pooglądasz). Na sofcie 1.x problemy zdarzają się rzadko - tutaj moduł cp działa przyzwoicie.

 

Specjalnie dla Ciebie postanowiłem nagrać film i wstawić go na youtube dostępny tutaj:

Jak widać, kanały polsatu (z modułu) przełączają się ze znacznym opóźnieniem. Jednak mi to np. praktycznie w ogóle nie przeszkadza.

 

Na jakość nie narzekam. Obraz jest przyzwoity i na module i na karcie z czytnika. Ani na plus ani na minus. Nie widzę różnicy pomiędzy pace czy hd5000 polsatu. Tam gdzie jest wysoki bitrate to obraz jest ok. Tam gdzie nie no to jest pikseloza ale tego nie unikniesz choćbyś kupił nie wiadomo co.

 

Fergusona Arivy nie polecam Ci z innych powodów - poczytaj szerzej o nim i sam zadecyduj. Ja na twoim miejscu bym dołożył i kupił coś porządnego bo tak to zapłacisz trochę taniej a potem będziesz żałował. Samo oglądanie tv raczej jest w nim bezproblemowe. Jednak używanie innych funkcji tj. nagrywanie czy programowanie nagrań, epg itp może napsuć sporo nerwów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regedit u Ciebie nie widać mozaiki u mnie była okropna przez 2-3 sek przy przełączaniu w tym momencie obraz sie zatrzymywał na chwilę i potem wszystko chodziło już ok, ale podejrzewam że to był kwestia softu miałem wtedy jepssena. Ale jak wróci mój ferguson z serwisu to dam znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam mozaiki...

 

... ale zauważyłem np na BBC HD i TVN (uprawnienia z karty Cyfry), że zakodowywuje się obraz przy włączonym module CP. Dzieje się tak na najnowszym "stabilnym sofcie" od producenta.

 

UPDATE:

 

Niestety zdarzyło się już dwukrotnie (w ciągu 2 dni), że tuner nagrał audycje jako zakodowane. Jednak współpraca z modułem polsatu jest kiepściutka w tym tunerze (i to na stabilnym oprogramowaniu). Oprócz tego czasami kanały są zakodowane i dopiero przełączenie kanału pomaga i obraz zostaje zdekodowany przez moduł. Mogę więc z czystym sumieniem nie polecić Arivy do tego typu zadań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kaziu91 żadnej arivy bo będziesz sobie w twarz pluł jest awaryjna i źle działa z modułem i karta w slocie ( sam miałem arive 200 )....... Z ciekawości co masz za tuner że tak długo ci przełącza u mnie zmiana trwa do min 2 do 2,5 sek max z modułu polsatu... ( firma X )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...