Skocz do zawartości
  • 0

corab60 - wszystko działa prócz dekoderów N


egon290
 Udostępnij

Pytanie

Dostałem z magazynu do testów kilka sztuk anten corab60 grafitowe, dokładne wymiary lustra 63x58

Serwis chce brać te anteny, bo w hurcie sa po około 24zł szt.

Zacząłem tygodniowy test i jednej rzeczy zrozumiec kurczę nie mogę. Dlaczego, wszystko ze wszystkim działa poprawnie a dekodery N nie???? nBox 250GB, nBox 500GB i ten nowy TNK HD nie idą!!!!

 

Anteny mam obecnie 4 sztuki, jedna na Astrę 19,2E, druga na HotBirda, trzecia na EuroBirda 28E i czwarta na Siriusa!

We wszystkich ten sam konwerter, czyli Inverto Black Single (nie ultra ! i nie premium!) ...

W przypadku HotBirda na 80% transponderów aBER waha się w przedziale od 1.0>5.0E-6 do 1.0>5.0E-7 i lata! C.N wynosi od 7.5dB na TP Arabskich do 9,2-9,5dB na TP SD Polskich. W przypadku TP Nki (S2) BER lata od 1.0>5.0E-6 do 2.5>7.0E-7 z C/N od 6.5 do 8.5dB Jak na moje oko jest to bardzo dobry wynik biorąc pod uwagę pogodę! a leje prawie codziennie! Dekodery TNK Opticum wskazują jakość 77-78%, Ferguson A200 75-77%, Echostar DSB 65-68% no i miernik SF9100 od 72>78% na 95% transponderów! Wszystko działa a N nie!!!! nBoxy wskazują jakość na poziomie 20-25% i nie idzie dostroić anteny!

 

Bajer pojawia się po podpięciu owych nBoxów pod antenę 75cm ! Wtedy wskazują 100%!!!

Te owe 63cm coraba testuję też na Arivie 200 z kartą C+ na kanałach HD! No jeśli Eurosport w trybie NATIVE ma jakości 65-66% i śmiga aż miło to co jest grane z nBoxami? Wszystkie HD tną!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Coś z tym softem w nBoxach nie tak... Wierz mi, przytachałem z roboty Promaxa i nim stroiłem dziś ten badziew Coraba. No jak byk! MER, BER i reszta jest spox ale tylko dla innych dekoderów jak nBOX! Antena zestrojona dosłownie GENIALNIE na Ferdku Combo pokazuje 82-85% jakości i śmiga a nBox szlak by go trafił 58-60% Podłączam nBoxa pod michę 70cm i jest 100%

A może N celowo tak zrobiło, by.. nie używać MISEK mniejszych jak 70cm? Wszystko było by jasne: miska 80cm i MNIEJ TELEFONÓW do BIURA obsługi, czyli WIĘKSZY spokój od strony KONSUMENTA :mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...