Skocz do zawartości

obsługa miernika SF-9100 i zrozumienie parametrów


egon290
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

Dostałem od wujaszka w spadku miernik LinBox SF-9100. Miernik jest prawie nowy, ma zaledwie 1m-c. Wujaszek emigruje do UK i nie będzie mu potrzebny. Chciał bym nauczyć się fachowej obsługi owego sprzętu :-)

Troszeczkę rozumiem lecz nie do końca :-) mianowicie, chodzi mi o widmo i poziom sygnału podawany w dBuv.

Może zacznę od tego , czego nie rozumiem. Chodzi mi o to, że ... poziom podawany w dBuv (oznaczony też jako PWR) bardzo słabo wzrasta w stosunku do C/N i ... np. gdy C.N wynosi 12,6dB to PWR=91dB , a gdy C/N wynosi 6.5dB to PWR = 88dB

Jakość w obu przypadkach to : dla C/N=12,6dB około 80% a dla C/N=6,5dB jakość to 41%

Co to jest te PWR wyrażane w dBuv ??? Pytanie kieruję do profesionalistów :-) Mogli byście mi powiedzieć jaki poziom PWR jest minimalny a jaki maksymalny??? Nie rozumiem tego , ponieważ poziom ten rośnie wraz z jakością lecz... po odłączeniu LNB pokazuje PWR=119dB

 

Kolejna sprawa to BER a mianowicie a.Ber... Czym się różni BER od a.Ber??? oraz, jakie powinny być prawidłowe wskazania na wyświetlaczu? Które są lepsze a które gorsze.... ?? Nie wiem czy dobrze rozumuję: 1,0E-7 jest lepsze od 1,0E-4 Pierwsza wartość ma być jak najmniejsza a druga jak największa ??

 

C/N rozumiem... Odstęp sygn.od szumu.... im więcej, tym lepiej...

Pozostaje widmo...

 

Czy, widok widma satelity HotBird jest zawsze taki sam??? Zapamietałem wzrokowo wygląd widma na HotBirdzie (polaryzacja H, podział co 4MHz) i... dzięki temu, całkowicie rozregulowaną antenę (elewacja i reszta) dzięki właśnie widmo... odnalazłem w zaledwie 10-15sek! dlatego, pytam, czy ... owe widmo zmienia się czy jest stałe?? Chyba raczej nie?? co?

 

Kolejna sprawa... Jak tym miernikiem... poprzez widmo... sprawdzić jaki aktualnie TP on mi znalazł??

Powiedzmy że DXuję po orbicie, trafiłem na jakiś przekaz... Nie znam SR, FEC,POL i MHZ... i chcę sprawdzić na co trafiłem! Jak do tego dojść?? Widmo widzi sygnał, lecz Ja nie wiem, co to za satelita, jakie ma parametry i co mam wpisać w MENU SCAN?? Szukanie TP po TP to ... wieki zajmie... Ma ten miernik jakąś funkcję szybkiego przeskanowania tego co widzi widmo???

 

Bardzo proszę o porady... Reszta pytań w fazie przygotowania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...