Skocz do zawartości
  • 0

zagadka?


satelitarny_żołnierz
 Udostępnij

Pytanie

Mam pytaniem do osób troche się znajacych na instalacjach.

Ustawiam antenę sat na częst. 11075 VIVA sygnał powiedzmy 77%- wszystko ok. jesli chodzi o dekodery POLSATU, na N-e brak sygnału.

Przełaczam na przyrządzie na transponder TVN- Warszawa 11508 sygnał spada do ok. 50% probuje lekko przegiąć anteną w prawo sygnał jedzie do góry, ale spada na VIVIE?

Jesli jest to dekoder enki to musze się sugerować sygnałem na 11508.

W pierwszej wersji myslałem że jest to wina anten siatkowych N-ki ale zauwazyłem też to na antenach Polsatu 70.

Używam miernika TRIMAX SM 2200.

Żeby było smieszniej to na ostatnim montażu POLSATU zauważłem to samo ale na tvn-ie przegiołem antenę w lewo i też sygnał rósł a na Vivie spadał, odwrotnie niż tydzień temu gdzie rusł kręcąc w prawo?

 

Pytanie: czy ja coś robie źle czy to jest wina miernika czy anten?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Widzę że nikt mi się nie chce wpowiedzieć.

A więc ponowiłem testy i rezultat taki sam na 3 antenach, 11075 viva sygnał full, a na 11508 mało jak na tvn przegnę antenę w lewo to sygnał rosnie ale spada na vivie, i odwrotnie?

Nie wiem niechciał bym się wygłupić ale chyba nie jest to wina nadawania transponderów, może coś z miernikiem? mam jescze na niego gwarancję.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hmm przeczytałem i nic mi to nie pomogło. Bo widzisz mi chodzi o to że ustawiając antenę w jednej pozycji na vivie jest ok a na tvn-ie jest za mało sygnału, i jak anteną delikatnie przegnę w lewo to na tvn-ie sygnał idzie do góry ale spada na vivie. A więc czym się sugerować bo polsat ustawiam na vivie i jest wszedzie ok. ale jak jade na n-kę to musze ustawiać na tvn-ie, bo jak ustawie na vivie na maxa to nie bedzie sygnału.???

p.s. ustawiam na vivie bo to chyba jeden z najsłabszych transponderów, ale teraz się już pogubilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja mam SF-9100 To prawie to samo co Trimax... U Mnie objawów takich co piszesz nie ma. Na vivie mam teraz 71-73% jakości a na TVNie to samo. Miernik testowałem na 4 antenach. Corab 60cm, WizjaTV 50cm, MABO80cm i Triax TD100 z dwoma konwerterami, tj. Golden GI201 i Inverto IDLB-40TWNL OPP ... jednak, C/N wzrasta w przypadku Inverto o 2dB a TP zachowują się tak samo... W tej chwili leje , antena 60cm ze wspomnianym Inverto i sygnał mam na poziomie 71-73% jakości z a.Ber 2,5-5,0E - 6 (czasem wskoczy na innych TP XXE-7) z C/n od 6,6 do 12,6dB czyli ok jak na antenę 60cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Raczej tak... Stawiał bym na głowicę w mierniku, lecz spróbuj go najpierw przetestować z kilkoma konwerterami jak masz pod ręką. Kolega z pracy ma Twój model, wczoraj miałem możliwość przyłączenia owego Trimaxa i działanie jest takie samo jak mój SF9100... Niczym nie odbiegały jeden od drugiego jeśli chodzi o parametry, a podłączone były pod tę samą antenę pod Twina IDLB-40TWNL OPP. Może być tez tak, że konwertery padnięte! Celowo napisałem w liczbie mnogiej, ponieważ kiedyś trafiłem na wadliwą partię od producenta. Konwertery bezpośrednio od Interstara przyszły na hurt, miałem ich 100szt i wszystkie piźnięte i też wariowałem, sądząc że miernik mi padł...

Mam do Ciebie pytanko. Czy nie masz na stanie pliku *.bin ze wsadem z informacjami o TP i satelitach do swojego miernika??

Ewentualnie potrzebuję aplikacji od Trimaxa. Kumpel nie ma a nie ma skąd pobrać ponieważ nigdzie nie ma. Chciał bym skasować wszystkie satelity , te które na bank nie są potrzebne i zrobić porządek w mierniku, bo połowa TP jest nieaktualna. Aplikacja dostarczona na płycie kurdę nie ma funkcji ZCZYTYWANIA Z MIERNIKA lecz tylko wysyłka NOWEJ PACZKI W SOFCIE do niego. Ręcznego wykasowania w MENU też nie ma! Ba... Nie ma też edycji!!! Co za szmelc! Na płycie jest aplikacja i instrukcje, ale wsadu *.bin i edytora TP już nie ma! Od mierników DSM-100 itp. nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niestety nie mam, i powiem ze tez mnie zaczyna to draznić bo coraz więcej mi się na niego napakowało, i teraz mam jak w smietniku :-)

Dzisiaj np ustawiałem zwykłą stara antenę 80 na starym konwerterze COMSAT i cud było ok, na kolejnych robotach juz mi pogoda nie dała szans na zabawy!

Trochę zaluje zakupu bo mogłem poczekać i kupić coś już w HD, a widzę że będą coraz większe kłopoty z tymi częstotliwosciami.

 

Jescze jedno powiedz mi w jakim celu jest mozliwość wyliczania azymutu, nie wiem bo nigdy się tym nie bawiłem ale chyba trzeba znac swoje połozenie geograficzne i mozna coś wiliczyć, ale co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nigdy tego nie używałem. Chodzi tu o poprawne ustawienie czaszy, ale to podmenu to chyba dla głupków zrobili. Przecież, chyba instalator raczej wie, gdzie jest południe... i sobie obliczy jak trafić mniej więcej w dowolna pozycję. Nie używam tego. Zawsze na oko sprawdzam po innych antenach gdzie jest południe, stroje na Astrę lub HB i wtedy po linii jadę w lewo czy w prawo do wybranego satelity... pamietając o pochyleniu anteny (góra dół)... A co do śmietnika w mierniku , to soft masz tutaj:

 

http://chomikuj.pl/olszansky/Odbiorniki

 

w zakładce odbiorniki szukaj TRIMAX

 

Użyłem do swojego Sf9100 i jest ok, jedynie aplikacja Trimaxa nie chciała mi sie lączyć przez rs232 więc użyłem od sf9100 a pliki BIN pasują... Spisz sobie wszystkie parametry, najlepiej z gazetowej wersji satkuriera przeklep na kompa i wgraj...

Nie musisz używać wszystkich! Ja mam tylko najważniejsze transpondery, czyli wszystkie SD polskich platform z pozycji 19E i 13E oraz po 5,6transponderów na różne satelity z pozycji 28E, 23E, 19,9,7,1E i kilka z zachodu... Więcej nie trzeba... Wgraj sobie tez kilka częstotliwości z dolnego LO i z pasma pow. 10900 oraz kilka (wystarczą po dwie) z polaryzacją V i H ... Wszystko to mam ustawione do testu konwerterów ... Ustawione jedno za drugim by nie latać po menu... a jako nazwę satelity wprowadzam sobie np. nazwę: TEST HI - V lub TEST LO - H (no wiesz... , jak padną polaryzacje lub pasmo górne czy dolne w LNB to szybko sie kapniesz). Miernik z HD???

Jak dla Mnie to wydawanie kasy w błoto. Miałem okazję kupić Horizona lecz szkoda było mi kasy (1890zł) i kupiłem SF9100 (849zł)... Różnicy nie widzę! Staram się ustawić najsłabszy TP z HB jak najlepiej to i wtedy HD śmiga. Wczoraj, na antenie 60cm Corab z dekoderem N 500GB ustawiłem na mierniku jakość 83%-85% a lało jak [beep]a... (konwerter IDLP-40TWNL OPP Inverto)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...