Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewny problem z tym dekoderem po tej aktualizacji. Czasem po włączeniu jest normalnie BOOT i INIT --:-- INIT i stoi. Łapie zwiecha i niebieski ekran. Kablem HDMI. Na drugim dekoderze na tym samych tv tak samo A na euro na drugim tv wszystko ok. Po wyłączeniu z prądu i włączeniu ponownie wszystko wraca do normy i działa normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A nie sądzisz, że treść tej wypowiedzi:

 

A jest taki ktoś kto jeszcze płaci za wynajem skoro za nieco ponad stówkę można go kupić?

 

sugeruje raczej zakup na własność, a nie najem za free? ;)

 

Odrobina logiki by nie zawadziła. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś go chyba walnąć porządnie młotkiem aby robili problemy przy wymianie/zdawaniu. Uszkodzenia wewnętrznej elektroniki zawsze mżna wytłumaczyć "przyczyną niezależną od użytkownika". Pod tym względem wynajem jest dużo lepszym rozwiązaniem bo mamy na to dożywotnią gwarancję. Ale są i wady najmu - najmując jeden sprzęt drugiego już nie kupisz ani nie wynajmiesz. A gdy masz na własność - drugi dekoder np. PVR można wynająć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może i tak,ale mam dekoder pvr tak porysowany że szok i taki dostałem przy wymianie (a niby obudowy wymieniają na nowe,bzdura) na szczęście mam go za free i mało go używam bo mam pare swoich dekoderów.Ogólnie mówiąc to dekodery z cyfry to ...

A na Sagemcom się tak jakoś skusiłem ale żałuje zakupu,chociaż 149zł to nie jest znowu aż jakiś tam wielki majątek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andyg

Wiem z własnego doświadczenia ( miałem z CP i N ) , że lepiej mieć mieć sprzęt na własność niż późniejsze kłopoty z byle błahostki przy zdawaniu sprzętu . W N płaciłem za pilota ( pies ponadgryzał ) - co prawda nieznacznie , a jednak. Z CP - była rysa na wyświetlaczu i z tego powodu problem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, jeśli ktoś sie orientuje,który dysk zewnętrzny będzie działał z tym dekoderem:

A-Data CH 94 500 gb

WD Elements Desktop 1 tb

A Data clasic 500 gb

WD 320 gb my passport

Samsung M2 Portable 320 gb

Seagate 2,5 in 500 gb free agent go flex

Toshiba 250 gb.Wszystkie te dyski są zasilane przez usb. Może ktoś używa podobnych.

Chce kupic dysk do tego dekodera,ale nie wiem który a nie chce kupic złego ani przepłacac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nadal mam problem z tym syfem....

Wczoraj straciłem cierpliwość i znów przepiąłem kable pod stary dekoder i bez problemu zadziałał, obraz był i normalnie oglądałem Tv.

Dziś znów przepiąłem kable pod ten niewypał Sagem Com i to samo...-> włączam go pilotem i pisze BOOT potem INIT potem mrugnie ekran na czarno na dekoderze pokaże sie --:-- potem pojawi sie godzina i nic się nie dzieje w Tv, jest niebieski ekran a na dekoderze świeci sie zielona dioda tak jak by był włączony tylko nic nie reaguje i pokazuje godz.

Ma ktoś jakąś wizje?

Chyba będe próbował dzwonic do cyfry, może oni cos mi podpowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nadal mam problem z tym syfem....

Wczoraj straciłem cierpliwość i znów przepiąłem kable pod stary dekoder i bez problemu zadziałał, obraz był i normalnie oglądałem Tv.

Dziś znów przepiąłem kable pod ten niewypał Sagem Com i to samo...-> włączam go pilotem i pisze BOOT potem INIT potem mrugnie ekran na czarno na dekoderze pokaże sie --:-- potem pojawi sie godzina i nic się nie dzieje w Tv, jest niebieski ekran a na dekoderze świeci sie zielona dioda tak jak by był włączony tylko nic nie reaguje i pokazuje godz.

Ma ktoś jakąś wizje?

Chyba będe próbował dzwonic do cyfry, może oni cos mi podpowiedzą.

A wybrałeś prawidłowo źródło sygnału w telewizorze? Niektóre telewizory mają problemy z samodzielnym wychwyceniem sygnału z tego dekodera i trzeba źródło wybrać ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ zaba84 Podłącz ten dekoder do innego telewizora, niekoniecznie HD - jak już to robiłeś to zrób jeszcze raz wszystko dokładnie od poczatku, może popełniasz stale ten sam błąd.

W ostateczności z dekoderem idź do punktu Cyfry+ i tam bez problemu go sprawdzą.

Nie jestem duzym zwolenikiem tych sagemComów ale twoje określenia są zbyt drastyczne, a jeżeli będą to poblemy z twojej winy - to jak wtedy nazwiesz siebie?

Powodzenia i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie udalo sie... na starym dekoderze obraz sie pojawiał odrazu jak go właczylem, na tym sagemie musialem wejsc w opcje tv i zaznaczyc cyfrowy dekoder, troche dziwne ale pomoglo tylko ze teraz mam inny problem...

Ledwo mi odbiera c+film i c+gol .... nieraz w ogole nie odbiera a jak poczekam to jakby cos sie przebijalo , sile sygnalu pokazuje niby 85% na poprzednim dekoderze nie bylo takich problemow... ... hmmm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...