Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

blueman, to, cytując klasyka jest: "oczywista oczywistość", ale przede wszystkim trzeba zadbać, by kupować do sagemcoma peny, na których prędkość zapisu jest nie mniejsza, niż 10 MB/s, bo nikt z nas nie wie, w jaki sposób jest prowadzona weryfikacja przy starcie odbiornika, gdzie już na wstępie może być dokonywany test podłączonych urządzeń, czy to pena, czy HDD.

 

Tak więc jeśli ktoś nawet nie planuje nagrywać na swoim penie programów w jakości HD, co wydaje się dość absurdalne zważywszy, że odbiornik daje taką możliwość, to i tak warto kupować jedynie najszybsze peny, bo jedynie z nich będzie na tym sprzęcie jakiś pożytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością najpierw po podłączeniu prowadzony jest test zapisu i dopiero na tej podstawie urządzenie "jest wykrywane" lub nie.

Lepiej kupić na pewno szybszy pendrive, ale np. na Arivie, która najpierw tez przed wykryciem testuje prędkość działają mi nawet takie stare 1 GB peny, które prędkość mają standardową jak na swój wiek.

 

Powodem niewykrywania urządzenia jest też często problem z zasilaniem, połączenie przez przedłużkę usb, która ma za dużą impedancję itp. , czy sam pen o zbytniej prądożerności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś poruszał już ten temat wcześniej.Miałem pena 8gb Kingstona podłączonego do dekodera (7,45gb w komputerze pokazywało mi wcześniej)teraz po wyjęciu z dekodera po sformatowaniu ma zaledwie 6,96gb.Co zrobić by odzyskać stracone MB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisałem dzisiaj umowę, wziąłem ten dekoder, po wyszukaniu kanałów itp. itd. pojawiła się informacja, że dostępne jest nowe oprogramowanie. Po tym, co tutaj przeczytałem wolałem nie ryzykować, zignorowałem i przypomnienie o aktualizacji pojawi się przy kolejnym uruchomieniu. Dekoder śmiga aż miło, pytanie do Was, czy mam następnym razem pobrać tę aktualizację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy pierwszym podlaczeniu do tego dekodera dysku (samsung 500 giga) konieczny był format, po ktorym dysku mozna tylko uzywac z dekoderem bo komputer go nie widzi. wie ktos co zrobic zeby znow mozna bylo korzystac z niego na kompie? Prosze o instrukcje prostym jezykiem, gdyz nie znam sie za bardzo w tematyce elektroniki i informatyki:)

a w\ogole to teraz nie moge korzystac z tego dysku nawet z dekoderem. jeszcze rano sprawdzilem czy sa filmy ktore nagraly sie noca i odlaczylem dysk. teraz podlaczylem go i chcialem zapisane filmy obejzec ale pokazalo sie okienko ze konieczny format (takie samo jak przy pierwszym podlaczeniu). probowalem kilka razy i caly czas to samo wiec dalem w koncu ok, ale pokazuje teraz ze blad formatowania, co za badziewie ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze rudy13 nie piszemy posta pod postem, do tego jest funkcja edytuj

po drugie wystarczylo sie cofnac o jedna strone i przeczytac co napisal

kkzk musisz sformatować pena programem, np. tym http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Part ... 12861.html

tym programem sformatujesz dysk do NTFS lub FAT - widoczne dla windows

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Osobiście mam negatywne odczucia po aktualizacji. Nagrywanie OK fajnie ale czy od razu musieli zepsuć co innego. Mam dwa dekodery jeden po aktualizacji i próbie ponownego uruchomienia wywalił niebieski ekran i nawet odłączanie z prądu nic nie pomogło dopiero po resecie (długie przytrzymanie klawisza POWER na dekoderze pomogło). Drugi mój Sagemcom zaktualizował się bez problemu ale za to co jakiś czas przy uruchamianiu zalicza niebieski ekran. Pomaga reset ale chyba nie tak powinno to wyglądać. Poza tym działa bardzo wolno na wciśnięcie klawisza na pilocie, nie działa lista kanałów pod przyciskiem E tzn działa tylko raz jak się naciśnie ale później już nie działa. Naciśnięcie klawisza + oprócz menu wyboru języka pojawia się co jakiś czas także opis programu który powinien pojawić się po wciśnięciu PILOT i później +. Bardzo długo ładuje się EPG. Time Shift po zapełnieniu pamięci nie daje się cofnąć muszę wyłączyć i włączyć ponownie dekoder. Włączanie działało długo teraz działa jeszcze dłużej, wyłączanie dekodera też jakieś takie dziwne pojawia się zegar później numer oglądanego programu po czym znowu zegar.

Powiecie, że się czepiam, ale szczerze to mi na tym nagrywaniu nie zależało i wolałem poprzedni soft bez takich uciążliwych błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...